Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tenni ebben az...

Mit kellene tenni ebben az esetben? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval. 18 éves vagyok, apám 10ezer forint gyerektartást ad minden hónapba anyámnak, de most suli kezdésnél a könyvek sokba kerültek (23ezer forint, és még így is fél áron voltak) a családbol 3an kelett, hogy bele adjanak, apám adott 10ezret nekem, postán küldte, de a gyerektartást meg +10ezer lett volna, mert ezt nem gyerektartásként adta fel, és a gyerektartást pedig nem adja fel anyámnak. Már évekóta megy a harc, volt már bírósági ügy is a gyerektartásból, ahol 10ezret itéltek meg bár ezse sok, van neki 4 gyereke, egy amelyik nem az övé de velük él, meg kettő ami az övé plusz én énis az övé vagyok de anyámmal lakom. Nagyon kevés az a 10ezer forint, és olyanokat mond, hogy ő a könyveimre is úgy kapart össze pénzt, akkor ebbe a hónapba gyerektartás nem jár mert a könyvekre adott, amikor feljelentette őt anyám, akkor nem volt bejelentve a munkahelyére, ezért itéltek meg a bíróságon 10ezret, ha megint feljelentenénk, akkor ugyanez lenne, hogy nincs bejelentett munkahelye, ezért csak 10ezer jár, pedig dolgozik, 200-300ezer forint körül keres, szerintem annyi pénzből több járna! kezd elegem lenni már nagyon belőle. volt, hogy hónapokig nem fizetett gyerektartást, mert állítólag nem fizették ki őt a munkahelyén, bezzeg amikor mentem hozzájuk, mindig tele volt a hütő kajával, meg mindig 20ezrekért vásárolt be. Magyarán az a legfőbb gond, hogy ebbe a hónapba 10ezret nekem adott fel postán az én nevemre, és azt mondta anyámnak, hogy gyerektartást nem ad mert 10ezret adott nekem a könyveimre. Ha ez így fog tovább menni, egy év múlva mennék tanfolyamra, ami 150ezer forint, de ha ez így fog menni valószínűleg szakmám se lesz mert nem lesz rá pénz, elég aggasztó!
2012. szept. 12. 01:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, neked a nappali tagozatos képzés még ingyenes, milyen szakmát szeretnél tanulni?


Amúgy, én a helyedben megpróbálnék több időt tölteni apáddal, szerintem befolyásolható, és hát gondolom a felesége osztja el a pénzét.

2012. szept. 12. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem sok mindent tudsz tenni.Nem fognak neked több pénzt megítélni.Az viszont jó ötlet,hogy nagyon jóba leszel apuddal és így veteted meg magadnak,amire szükséged van.
2012. szept. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen a nappali tagozatos az ingyenes, de én okj-s tanfolyamra fogok menni, ami viszont pénzbe kerül. pontosan 155.000 forintba. (Felszolgáló, bármixer tanfolyam)


már próbáltam vele nagyon jóba lenni, sajnos ugyanaz volt mint azelött.

2012. szept. 12. 16:04
 4/7 A kérdező kommentje:
Első: még azt hozzátenném, lehet, hogy a felesége osztja el a pénzt, de akkoris. A felesége már 7 éve nem dolgozik, apám tartja el egyedül őket, 4 embert! és még itt vagyok én is, de ugye nekem nem jut már... És állandoan arrol panaszkodik, hogy neki mennyire rossz az anyagi helyzete... oké megértem, de azért mégis több járna én ugy érzem, főleg hogy a gyerektartást is nehezen akarja postára adni, ebbe a hónapba meg nem is adja.
2012. szept. 12. 16:07
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, de harccal semmire nem mész. Érzelmileg hass apádra.
2012. szept. 12. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
ha lennének érzései... ez egy hülye! még amikor felhívtam egyik nap ilyet mond nekem h megsértődött rám és felejtsem el őt, és tőle többet ne számítsak egy forintra se (már nem mintha olyan sokat is adott volna 1-2ezer forintot évente a gyerektartáson kivül csak a gyerektartás az meg nem az én kezembe landol) aztán megfogta és kinyomta a telefont, azóta nem is hívott. ez egy hülye nem is ember ez erre már nem tudok mit mondani!
2012. szept. 12. 23:02
 7/7 A kérdező kommentje:
plusz hogyan legyek vele több időt, ha soha nem hív el, hozzájuk nincs kedvem menni mert ha ott vagyok nem foglalkozik velem, szinte egy szót sem szól hozzám, nem beszélget velem... elvinni ide oda ahova lenne kedvem menni, oda nem akar mert neki "nincs pénze"... életembe egyszer volt olyan, hogy megkérdezte, el akarok-e menni a barátnőmmel valahova, mert szivesen elvisz kettőnket, ez két éve volt vagy három éve, az volt az első és valószínűsíthetően az utolsó ilyen kérdése is.
2012. szept. 16. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!