Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változzak hogy elviselj...

Hogyan változzak hogy elviseljen a családom ha nem érzem hogy hol a hiba bennem, csak elhiszem nekik hogy gond van a viselkedésemmel?

Figyelt kérdés

Sajnos a szüleim, testvéreim, férjem is egyre többször mondják hogy nem vagyok elviselhető. hiszek nekik, szeretettel mondják, bizonyára nem véletlen hogy nekem mondják és nem a többi családtagnak. de annyira nehéz változni abban amit nem érzek. példának okáért: ha a cigarettáról kellene leszoknom, feketén-fehéren ott volna hogy vagy rágyújtok vagy nem, ez egy tiszta sor.

de ez hogy legyek elviselhető ez olyan megfoghatatlan dolog. nem érzem igaziból hogy hol a hiba. a konkrét példákat elmondják, de nem tudom hogy a jövőre nézve hogy változzak...


a hiszti mint tényező, biztosan kiiktatandó. de ezt sem olyan egyszerű leküzdeni. volt már valaki ugyanígy??


2012. szept. 13. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is mondták, hogy változzak sok mindenben, mondani könnyű. De legalább hajlandóságod van rá.

Ez már egy lépés a változás felé.:)

2012. szept. 13. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 yuda ***** válasza:

Nem annyira bonyolult ám, mint aminek látszik.

A bonyolultság abból áll ugyanis, hogy nem fogalmaztak meg neked konkrétumot a hisztin kívül.

Azt mondani valakinek, hogy változz meg az elviselhetetlenségedből kb annyit jelent, mintha leküldenélek a boltba, hogy hozzál két szatyor élelmiszert, de nem mondanám meg mit.

Érted igaz?

Kérdezd meg tőlük mire gondolnak,fogalmazzanak pontosan, konkrét példákat mondjanak, mert így megfoghatatlan és nem csodálkozom, hogy nem tudsz ezen változtatni :D

2012. szept. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

konkrét példákat mondanak.... csak nincs meg bennem az a képesség hogy ebből megfogalmazzam a jövőre nézve az elhatározást: ebben és ebben a tulajdonságomban változni fogok. mert én a példák alapján nem értem mi volt a baj velem.

példa: miért akadtam ki akkor annyira... és az én agyamban ott a magyarázat hogy miért, és nem magam látom hibásnak.

2012. szept. 13. 19:03
 4/6 yuda ***** válasza:

Értem.

Próbáld akkor mondjuk onnan megközelíteni, hogy képzeld el, ezt valaki más csinálná meg veled.

Érted?

Fordítsd meg a helyzetet és képzeld oda, hogy valaki azt tette veled amit te másokkal. Akkor vajon hogyan fogadnád?

Ezt azért írom, mert ha jól értem, nem tudsz belegondolni abba, hogy másoknak az hogy esik, ahogy viselkedz.

Röviden ezt úgy mondanánk, hogy empátia hiánya.

Próbáld ki amit írtam, lehet akkor jobban ráérzel, ha mondjuk elképzeled, hogy te pl. beszélsz valakivel és az az illető elkezd hisztizni. Mennyire meglepődnél nem?

Nem tudnád hová tenni az illetőt....Azt hinnéd bedilizett nem?

Próbálgasd a beleélő képességedet javítani így, hogy elképzeled a szituációt, mintha amit te teszel, más tenné veled. Csak nem tűrnéd és eléggé idegesítene nem?

2012. szept. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha elmondod a konkrét példákat, könnyebben tudunk segíteni.
2012. szept. 13. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves Yuda, ennél azért jóval árnyaltabb a dolog :) nem csak úgy a semmiből kezdek el hisztizni, illetve próbálom én beleélni magam a másik helyzetébe.


Kedves harmadik, konkrét példák helyett (ezek nagyon hosszan leírható dolgok volnának és nem hiszem hogy előrébb vinnének) leírom, hogy miket szoktak mondani, mivel van baj:


- erőszakos, akaratos vagyok

- rossz stílusban mondom amit szeretnék-- nah ezt nehéz megváltoztatni--- hogy legyen "jó stílusom"

- a bajt látom magam körül

- feszültséget keltek, körülöttem veszekedés, feszültség, hiszti lesz

2012. szept. 13. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!