Kezdőoldal » Számítástechnika » Biztonság » Miért megy 80-95%-on a RAM-om,...

Miért megy 80-95%-on a RAM-om, ha nem fut semmi lényeges?

Figyelt kérdés

A problémám az lenne, hogy pár napja kb használhatatlan a gép, mert egy idő után a RAM használat felmegy 80-95%-ra és a mellett semmit sem lehet csinálni. Néztem feladatkezelőben és ESET progijában de egyik sem utat olyan programot ami ezt okozhatná. Még ha kilövök szinte mindent, a böngészővel együtt akkor is 90% körül van.

Én vírusra gyanakszok, ezért mindjárt csökkentett módban lefuttatok egy keresést, de addig is kiírtam a kérdést, hátha valaki tudna erre megoldást, vagy más ötlete van.

A gép configja elég jó. Win 7; 4 magos proci; 4 giga RAM; Win7 x64. 0.5tb wincs. Rendszeresen takarítva van és kb 3 hónapja telepítettem újra. Régebben tuningoltam rajta, amit mostanság vissza vettem, valamint feloldottam a 4. magot de szerintem ennek köze nem lehet ehhez. Szerintetek?

Előre is köszönöm a segítséget.



2012. szept. 3. 16:51
 1/4 2xSü ***** válasza:

Az operációs rendszer a szabad memóriát saját célra használatba veszi – átmeneti tárolónak, cachenek, stb… –, ha arra más program nem tart igényt. Amint egy program memóriát akar magának, akkor felszabadítja a lefoglalt memóriát.


Az, hogy a „géppel nem lehet semmit csinálni” azt nem tudom hogy érted, miben nyilvánul ez meg, de valószínű, hogy nem a memória a probléma. Viszont lehetséges, hogy vírus okozza a teljesítmény visszaesését.

2012. szept. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Én még nem láttam hogy egy OS 2 gigát foglaljon le magának.:D Maximum akkor tudnám elképzelni ha bejönne a képernyő kímélő és pl vírusirtó futtatná magát vagy ilyesmi. Az én gépem alapon úgy 1.6 giga ramot használ, ha nem futtatok semmi húzósat, most pedig 3.9-et jelez.

"amellett semmit nem lehet csinálni"-t úgy értem, hogy az pl egy ablakot böngészőben betölteni kb 1 perc, ha simán mozgatok egy ablakot az szaggat. Ahogy filmet sem tudok nézni mert az is teljesen szaggat. Olyan az egész, mintha egy tesztelő program futna a háttérben, ami leterheli direkt a memóriát. Egyébként van mellette elegendő lapozófájl is.

2012. szept. 3. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:
akkor tényleg vírus,de ha azt irja a virusirtót hogy minden oké az még nem jelenti hogy 100%biztonságba van a géped,tölsd le a malware bitest és futtas vele az elenörzést
2012. szept. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szakács Róbert válasza:
Arra nem gondoltal, hogy a ram megfott vagy ijesmi? Mert attol meg a windows eszleli mind a 4gb ot, de valosagban lehet hogy csak 1gb megy vagy kevesebb es ezert megy 90-95% on.
2012. dec. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!