Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, hogy anyám ne úgy...

Mit tegyek, hogy anyám ne úgy kezeljen mint egy 5 évest?

Figyelt kérdés

Próbálom rövidre fogni de kérlek olvassatok el:


Az a helyzet hogy még egyelőre itthon lakok szülőkkel, 26éves vagyok és dolgozok már 6éve.

Anyámmal olyan gondok vannak már születése óta, hogy meg akarja mondani mikor feküdjek le, hova mehetek, mikor jöjjek haza, mit vehetek neten, vagy boltban. Számon kér hogy miért értem haza fél órával később munkahelyről. (mindig arra gondol, hogy lebäszott a főnök és túlóráznom kell emiatt) Vagy ha nem vagyok otthon amikor kéne, és nem szóltam neki hol vagyok, akkor már hívja a rendőrséget meg a mentőket.

Nem engedi hogy elhozzam a haverjaim a lakásba. Nem inni csak úgy.

De ami ennél is rosszabb naponta megkérdi mikor kakiltam utoljára.

Ami pedig viszi a prímet az az, hogy elmondja mindig ha elmegyek otthonról, hogy vigyázzak kit dugok meg nehogy összeszedjek valami betegséget, meg nehogy kurväzzzak, mert majd jól kirabolnak.

Ezeket amiket állandóan elmond magamtól is nagyon jól tudom.


Ezek után elvárja tőlem hogy legyek önálló, meg megkérdezi mikor leszek már önálló, meg fel kéne nőnöm. Én meg elmondtam neki, ha így kezel soha a büdös életbe nem fogok felnőtt férfiként viselkedni. Soha nem tudok egyedül elmenni a boltba, elintézni bármit.


Ha valami mást csinálok itthon, ami szokatlan neki akkor megkérdi: mivan fiam mit rontasz már el megint?

pl szétszedek valamit. Beszól mindig hogy mit csinálsz fiam, majd apáddal megcsinálod ne rontsd el.

Vagy elmosogatok magam után megkérdezi hogy mivan fiam valami terápiára jártál hogy elmosogattál magad után?

VAgy kiszedem a kimosott ruhákat kiteregetnék, beszól hogy mitcsinálsz fiam majd én megcsinálom.


Szóval próbálok önállósodni, de ő állandóan beszól, azthiszi nem tudom megcsinálni azt amit még sosem csináltam. Pedig rengeteg dolgot meg tudok csinálni, amit ő még álmában sem képzelne el.

Próbáltam finoman és durvábban beszélni vele erről, de nem érti meg. És 5percnél tovább nem hajlandó velem beszélgetni, mert nincs ideje. Próbáltam neki hanganyagokat mutatni erről, meg hogy üljön le és hallgassa. De erre sincs ideje. És hiába mondom el neki hogy miatta lettem ilyen amilyen. De apám szerint is ő rontott el, meg mamáim szerint is. Elmondtam 1-2 ismerősnek milyen is anyám, és nem hittek a fülüknek...


Alapjában véve az a baj, hogy önmagához, vagy másokhoz hasonlít engem.

Amikor másokra hasonlít mindig a legjobb emberekkel jön, akiket ismer, hogy ők mit értek el az életben. Amikor meg önmagához, akkor alvás igény, kajaigény, munka. Ha nem annyit alszok és dolgozok mint ő akkor rossz ember vagyok szerinte.


De ezt mondtam neki hogy én leszarom hogy te milyen vagy, és kiket ismersz és hogy ők milyenek.

Én én vagyok, te meg te, mások meg mások. Ilyen vagyok amilyen így neveltél, ne próbálj meg jobb emberekhez hasonlítani.

Én úgy beszélek vele ahogy ő velem. És hiába mindig hogy b*szd meg anyád, ku*va anyád, mi a f*sz bajod van már megin mondok neki, ugyanúgy kinyal.


(nagyjából 10 perc alatt kiírtam magam, jött minden)



2012. szept. 7. 01:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért is vagy még otthon tulajdonképpen? Szerintem a nevelésedet addig folytatja, míg otthon vagy. Ha 40 éves korodig, akkor addig, ha 50 éves korodig, akkor addig. Keress egy helyes leányzót , aztán ásó, kapa, nagyharang...
2012. szept. 7. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Hát én a helyedben elköltöznék. Én úgy vettem ki, hogy már mindent megtettél, ha nem lehet megbeszélni sem vele, akkor sajnos nem tudsz mit kezdeni vele. Ez elég szomorú, de ezt te is látod, hogy rosszat tesz neked, hogy még mindig együtt laktok. Így nem tudsz előrébb lépni, igazán önállóvá válni, saját életet élni. Tedd meg, amig még nem késő. Amig még van benned erő és vágy az önállóságra.
2012. szept. 7. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De miért nem költözöl el?
2012. szept. 7. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Itt a leválás ideje, de ez tényleg úgy fog csak sikerülni, ha elköltözöl. Persze itt most azt értem, hogy anyukádnak kell leválni rólad, de költözni sajnos neked kell.
2012. szept. 7. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Azért vislekedik igy veled, mert te belelegyezel.


Ha KOMOLYAN nem tetszene, akkor elköltöznék valahová, és elkezdenél önállóan élni.


Mit irod, dolgozol, ebböl következöen VAN jövedelmed. Egy albérlet - esetleg más valakivel közösen - nem megfizethetetlen, csak akkor nincs otthon kész kaja, kimosott ruha, kitakaritott lakás, stb, ami jelenleg nagyon kényelmes neked. Mert ugyan nyafogsz, hogy mennyire rossz neked otthon, de azért csak tetszik, hogy kényelmesen élsz az ö terhére. KIváncsi lennék, fizetsz-e pl valamit a háztartási költségekbe? Mert majdnem biztos vagyok, hogy nem.


Ha nem akarod, hogy 5 évesként kezeljenek, akkor viselkedj másként. KEzdj önálló életet, külön lakásban, és anélkül, hogy más kiszolgálna.

2012. szept. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ez az. Szedd össze magad, és költözz el, mert erre ra fogsz cseszni!!!
2012. szept. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6 éve dolgozol és azóta otthon mereszted a segged, de sír a szád. Tényleg kb. olyan vagy, mint egy 5 éves. Régen léphettél volnamm nem kell egy hatalmas albit bérelni, vannak szobák is full jó áron. De vinnyogni persze könnyebb, anyuci azért mos és főz rád. Fú de nem kéne ilyen pasi.
2012. szept. 7. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Valahol azért átérezhető a helyzeted, mert a szülők képesek úgy kezelni a felnőtt gyerekeiket mintha még mindig óvodások lennének.


Ettől függetlenül tényleg legjobb megoldás hogy elköltözöl, főleg vidéken olcsóbbak az albérletek, ennyi idősen ideje saját életet élni.

2012. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Húúúúúúúú, ilyen anyám lenne, jól ellenék, mint a befőtt.:))))))
2012. szept. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

mindenkihez szól:


azért vagyok itthon mert nincs hova mennem, nincs kivel. nincsenek barátaim. csak 1-2 igaz.

Nem is tudnám egyedül egy lakásban elképzelni magam, önállóan csinálni mindent. De ez is nevelés miatt van szinte biztos.


itthonra adok annyit amennyire anyámnak szüksége van. ha úgy van elszedi az összes pénzem. PEdig állítása szerint csak a rezsire kell. vagy 10milliom, ha nem adtam volna semmit, most meg van 2. Ezt is mondtam neki hogy nemjó így ha mind elszedni. Mert milesz nekem később? Árpád híd alatt fogok pénzért kuncsorogni? Mire idős leszek, nem lesz olyan h nyugdíj, mert buz1 Viktor elintézi. Én tartalékolnám magamnak a pénzt hogy legyen későbbre de hogy. Később miből veszek házat, meg kocsit? Ezt mindig elmondom neki, de elszedni. Állítása szerint azért vagyok itthon h segítsem a családot. Jojo de 4en is keresünk.

2012. szept. 7. 13:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!