Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Párkapcsolati válság - 2...

Párkapcsolati válság - 2 gyermek mellett, van értelme újrakezdeni?

Figyelt kérdés

34 évesek vagyunk mindketten a Párommal. 2 gyermekünk van, 2,4 éves kislány és 3 hónapos kisfiú. Nem vagyunk házasok, a gyerekek az ő nevén vannak. Nagy szerelemnek indult, az is volt egy darabig. A párom feladta értem a hobbiját (falun élt, állatokat nevelt, miattam bejött a városba lakni), nem iszik, nem cigizik, nem lép félre, nem jár el sehova. Nyugodt, csendes. Szereti a gyerekeket, segít is az ellátásukban, etetés, fürdetés, stb. Én más típus vagyok, szeretek eljárni szórakozni (persze a gyerekek miatt ez most háttérbe szorul, ez természetes), szeretem a színházat, verseket írok, művészlélek vagyok. Ő ezekért nem rajong, de a kedvemért eljött néha velem 1-1 előadásra.

Most valahogy beleuntam az egészbe. Nincs konkrét okom, nincs 3.fél egyik részről sem. Mégis azt érzem, jobb lenne külön. Nincsenek viták, mert már megbeszélni sem szoktam a párommal semmit. Dolgozik rendesen, elég jó munkahelye van, anyagi problémáink sincsenek, megélünk hónapról hónapra.

A szexet már nem kívánom egy ideje, ő kezdeményez, időnként "engedek neki", de én már nem élvezem.

Mit gondoltok, érdemes azon törni a fejem, hogyan tegyem jobbá a kapcsolatot? Szívem szerint külön mennék tőle, ezt már jeleztem feléje, de nem vette komolyan.

Vagy a gyerekek miatt próbáljak meg valamit...s ha igen, mit?


2012. szept. 14. 16:54
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
pontosítás: 2,5 éves a kislányunk
2012. szept. 14. 16:55
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

hát ha lehet vele beszélgetni, ülj le vele és kérdezd meg ő mit gondol rólatok, hogy látja,...


változás akkor lesz sikeres, ha mindketten akarjátok, fel kéne rázni valahogy a kapcsolatotokat.

2012. szept. 14. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit demagóg leszek, de direkt. Más nő a világ végére elmenne a férjedért (szóval a cimeteket ne add ki mert csak nőket látsz majd a házatok elött) Vagy irjam azt hogy máshol éheznek? Na ez már tényleg demagóg, de akkor is igy van.


Szóval ezek után ird le mire vágysz. De tényleg ird le, nekünk itt most megirhatod. Feladott mindent amire ő vágyott, megajándékozott két gyermekkel, gondoskodik rólatok, ne piál, nem éjszakázik.... mit tegyen még hogy elégedett légy?

2012. szept. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Tipikusan az a ember vagy akinek az a szép boldog élet ha szenvedhet egy "köcsög" férfi mellett. Mert a párod típusa után kb azok maradnak csak... Azt az 1 életet ami jutott az embernek és így a párodnak is ne tedd tönkre, add meg neki az esélyt, hogy találjon egy olyan nőt aki szereti tiszteli és leélné vele az életét.
2012. szept. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hahó

ezt hívják úgy,hogy tartós kapcsolat.Érdekes a hozzáállásod, ha gond van lelépnél mi?Arra nem is gondolsz,hogy egyből másik 3 ember életét robbantanád föl a miért is? Unatkozol? És jól írták előttem ,lehet a férjed nem egy alfa hím de garantálom nem sokáig maradna egyedül...

2012. szept. 14. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez neked párkapcsolati válság, komolyan? Nem hiába mondják, hogy a kutya is jó dolgában veszik meg...
2012. szept. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Válj el, aztán ismertess össze a férjeddel.

Bárcsak nekem is egy ilyen ideális párom lenne.

2012. szept. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeid iránt nem érzel felelősséget? Ne művészlélek légy, hanem a valóságban élj! Hobbiból lehetsz művész, de a családodnak kell a legfontosabbnak lenni.

Ha elválsz, nem csak a férjed, de a gyerekeid is nagyon megsínylik. Miért gondolod, hogy a következő férfiakkal jobban tudsz élni? Nagyon kevesen adnák fel a másikért a hobbijukat, vagy tolerálnák a művész hajlamot!

Állítsd le az álmaidat, gondolkodj reálisan, beszéld meg a gondjaidat a férjeddel, és hozd rendbe a házasságodat!

Csak rajtad múlik!

2012. szept. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindenképpen érdemes legalább megpróbálni megmenteni ezt a kapcsolatot! Kicsit beleuntál, ezen még lehet javítani. Talán nézzetek el kettesben egy pszichológushoz, hátha tud jó tanácsokkal szolgállni.
2012. szept. 14. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek, minden házasságban előjön az ellaposodás. A válaszom kettős:

1. Próbáld meg mindenképp!

2. Ne a gyerekek miatt, hanem MAGATOK miatt elsősorban!


Sajnos a mai világban szeretjük úgy beállítani a dolgokat, hogy a család a gyerekekről szól, de szerintem ez nem igaz. Te annak idején annak a férfinek mondtál igent - mert őt szeretted, ő pedig neked, mert téged szeretett. Egy hullámhosszon voltatok, bármit megtettetek volna egymásért, de ez a láng elcsitult, de ugyanaz a két ember vagytok. Hát akkor? Üljetek le, beszélgessetek minél többet! A cél nem az, hogy a gyerekeitek boldogok legyenek, hanem a tiéd az kell legyen - szerintem -, hogy a párod, az övé, hogy te boldog légy, és ha ez a kettő teljesül, akkor tudtok olyan közeget biztosítani a gyermekeiteknek, hogy ők is boldogok legyenek. Valaki azt mondta, hogy a háborúhoz három dolog kell: pénz, pénz, pénz. Szerintem a házassághoz is három dolog kell: beszélgetés, beszélgetés, beszélgetés.

Ja és még valami: azt írod, jelezted felé, hogy az a megoldás, hogy külön menjetek. Szerintem nem ez a megoldás, hanem, hogy rendezitek. Ha ebben döntésre jutsz, ezt jelezd felé!


Sok sikert, nagyon drukkolok!

Sok boldogságot!

2012. szept. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!