Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van értelme egy intel e2220-as...

Van értelme egy intel e2220-as processzort egy gforce 8600 gt mellett húzni, ha ideiglenesen szeretnék némi teljesítmény növelést elérni új játékok miatt?

Figyelt kérdés
Mostanában megjelent játékok mint pl. a prototype 2 már elég gyengén futnak rajta és persze tudom, hogy ez egy iszonyat régi konfig már de a minap kaptam rokonoktól egy új tápot/cpu hűtőt/házat (illetve nem új de fél éves mind, csak komolyabbra cserélték) és gondoltam amíg nálam nem történik hardver frissítés utána nézek és overclockolnék de nem tudom ez ilyen régi cpu esetében ér-e bármit is vagy kár a próbálkozásért.
2012. aug. 9. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem húznám..
2012. aug. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nincs, mert így is a 8600GT a gyengébb kettőjük közül.
2012. aug. 9. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kár mert sajnos azzal nem tudok mit kezdeni, hát akkor nincs más mint majd újrajátszani a mostani játékokat nem lenyúzott grafikával egyszer egy jobb konfigon :x

köszi a válaszokat.

2012. aug. 9. 13:59
 4/9 Hazardteam ***** válasza:
Én húznám, mint a disznót. Az E2xx-ek és az utódai, az E5xx-ek is kimondottan húzásra termettek és látványosan gyorsulnak. Az más kérdés, hogy egy Prototype-nél ez mennyit számít, mert végülis a kártya dolgozik. De ha már benne van a prociban a kraft, miért ne kéne kisajtolni? Ezek butított E6xx-es procik voltak letiltott egységekkel és alacsonyabb FSB-vel pont azért, hogy gyatrább lapokban is menjenek és húzáskor jobban engedjék az FSB növelését. Azt viszont ne feledd, hogy a 8600Gt egy 5 éves kártya, függetlenül attól, hogy esetleg később vetted. Az ugyanis nem számít, hogy egy raktárban porosodott pár évig a dobozkájában.
2012. aug. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Hazardteam

Hiába húzod a CPU-t akárhogy, ha a VGA miatt van limited. Semmi értelme, csak annyi hogy többet fogyaszt meg jobban melegszik.

2012. aug. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Hát legjobb esetben talán tudok venni egy videókártyát, de nem tudom az egyedül mennyire lenne... hasznos.

Amúgy a hűtő egy CM hyper 212 evo fél éves ugyan de egy kis poron túl nem láttam rajta semmit és még a paszta is tele volt mikor kaptam, valamint a táp egy fsp hexa 500w szintén fél éves így gondoltam talán van ráció a proci húzásában mivel a körülmények adottak, most maxon pörögve 40fok körül van de ha eleve nem ez a szűk keresztmetszet akkor inkább hagyom.

Mellesleg még utólag megkérdezném, hogy ha netalán tán be tudnék ruházni csak egy vga-ra egyedül azt még egy 1280*1024es monitoron is ki lehetne valamilyen szinten aknázni ? Sajnos nincs keret egy full új configra viszont vga-ra van kb. 60ezrem. Azok közül eddig a hd 7850et néztem de gondoltam talán valamelyik gtx 6xx-as is szóba jöhet mivel nem most terveztem a vásárlást.

2012. aug. 9. 15:13
 7/9 Hazardteam ***** válasza:
A VGA-t még ezután is sokáig tudod használni, ha később komplett konfigot cserélnél is alatta. Az nem baj, ha többet tud, így is legfőképp a kártya dolgozik játékok futtatása során, de ha már beleteszed, én húznám a procit is hozzá. 12xx-ben is "ki tudod aknázni" nem kötelező a legmagasabb felbontáson tolni, kiváltképp, ha lanban, vagy neten nyomsz taktikai FPS-eket, azoknak sokan (én is) inkább még lejjebb is veszik a felbontását. De amúgy szerintem bőven elég egy HD7770.
2012. aug. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Amire gyűjtök, a konfig az egy i5 3570k egy 7850es vga-val, vagy amit ajánlottak ha a fő cél a játékok egy fx 6100 egy 7870essel, de mint írtam még csak az egyiket tudnám megvenni (alaplapról nem is beszélve :D) meg aztán mire lesz pénz addigra kijönnek az új buldózerek és talán kap egy kis konkurenciát is a 7850/7870 szóval ezért gondolkoztam egy kis cpu húzáson.

Hát ha minden kötél szakad (valszeg fog mivel kedvenceim közt szerepel a darksiders is aminek új része nemsoká jön :D) akkor veszek egy vga-t és legalább lagmentesen játszhatom még ha nem is a max grafon akkor majd cpu miatt.

2012. aug. 9. 22:38
 9/9 Hazardteam ***** válasza:
Szerintem jól döntöttél, egyrészt, mert tényleg jönnek a javított/továbbfejlesztett bullok a piledriverrel, de az Ivy -vel (i5-3xx) sem lesz gondod jópár évig, nemhogy ekkora de sokkal nagyobb felbontáson sem. Én is inkább a meglévőt huzigálnám és VGA-ra költenék ilyen helyzetben. DE amúgy játékokhoz bőven elég lenne egy i3 is, főleg majd az új i3-ak Ivy alapon ősztől/év végeátől.
2012. aug. 10. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!