Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Ikerterhes vagyok gumi mellett...

Ikerterhes vagyok gumi mellett lett amit nem tudom hogy. NEm tudom mit tegyek mert a páromnak havi 60ezres tartozása van meg most vált munkahelyet nekem meg a 90 ezres fizum.1 szobás dohos albiban lakunk. Van értelme megtartani a babákat?

Figyelt kérdés
2012. júl. 10. 12:38
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
22%

megtartanám az biztos!!!!!!

hány hetes vagy?

honnan tudo hogy ikreket hordasz a szived alatt!!!

szüld meg és legfeljebb örökbefogadják de el ne vetesd!!!!!

2012. júl. 10. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%

Addigra minden helyre jöhet! Találhat melót és másik albiba is tudtok menni!


mi is 1 szobás lakásba lakunk, és most jön a kis tesó, de csak 3 évek kell szűkösen kihúznunk!

2012. júl. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
44%

Akkor van "értelme", ha a szülei szeretik és gondoskodnak róla. Anyagilag ami szükséges kiforog egy babára, ha szereted úgyis beosztod a rávalót. Szóval ez az "értelem" rajtatok múlik.

Ha most vált munkahelyet a párod, még az is lehet hogy jobb lesz, nem igaz?? :))

2012. júl. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
78%

Beszélj a védőnővel, rokonokkal, bárkivel, aki segíthetne, aki tudna segítséget nyújtani.

Járj utána, milyen támogatást kaphattok, hogy lehetne a törlesztést alakítani, hogy tudnátok lakást váltani.

Ne dönts hirtelen.


Drukkolok, hogy a babák megmaradjanak, s hogy minden rendben legyen.

Mi is (váratlan) ikresek vagyunk, így nem tudok mást írni, mint hogy igen, van értelme.

2012. júl. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%

Na...az tény,hogy addig sok minden helyre jöhet, de lehet,hogy nem. Én nem vagyok abortuszpárti, de ikres vagyok, tehát én tudom, milyen költséges ikreket nevelni. Neked kell eldönteni, mivel elégszel majd meg, hogy mit tudsz megadni a gyermekeidnek.

És jöhet a szöveg,hogy 2 gyerek is költség, csak éppen az egészen más, bár sokszor ezt nem látják be. Az ikreknek egyszerre kell mindent megvenni, egyforma igényeik vannak, stb...Sokkal nehezebb,mint egy "sima" testvérpárt nevelni ill. öltöztetni, etetni, pelenkázni...Egyáltalán nem akarlak az abortuszra rábeszélni, ezt úgyis Te fogod eldönteni, hiába kérsz itt tanácsot. Én csak leírom Neked a tapasztalataimat. Ugyanakkor nagyon csodás dolog ikreket nevelni, valami nagyon különleges dolog, ami kevés nőnek adatik meg. Rengeteg öröm, még akkor is ha az anyagiak épp nyomasztanak. Én voltam olyan helyzetben, hogy hó elején 3000 forintunk volt, és persze jött egy kis betegség... sírtam, mert a gyógyszereket alig tudtam kiváltani. Szerencsére megoldódott és nem ez az általános, sőt, szerencsére a szüleim által rengeteg segítségünk van. De ha nem lenne, bizony sokkal nehezebb lenne.

Van-e érteleme megtartani? Hát IGEN! De mérlegelj és tudd,hogy a világ legjobb dolga 2 picivel együtt, de a legnehezebb is! Minden téren,nem csak anyagiakban.

ha van kérdésed, írj!

Ti tudjátok, milyen kilátásaitok vannak.

2012. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
19%
A gyermekek megtartása nem csak anyagi, hanem érzelmi kérdés is. Van, amikor nem lehet megoldani, de ha valaki akarja, meg tudja, én mindig így gondolom. Ha nem akarja, akkor meg talál annyi kifogást, ami meggyőzi, hogy helyesen dönt. Kapsz anyasági támogatást, ami igaz, egyszeri 65 ezer kb. de az alapvető nagyobb tárgyakat aukciós oldalon, vagy barátoktól be tudod szerezni (ágy, kocsi). Mindent be lehet szerezni olcsóbban, csak keresni kell a forrást. Ha van munkahelyed, kapsz más támogatásokat is, és biztosan nem egyedül éltek ebben a világban, vannak nagyszülők , barátok, esetleg testvérek. Ha mindenki csak egy picivel segít, már megvagytok. Az más kérdés, hogy AKARJÁTOK-e őket, tudnátok-e szeretni őket? Mert ha nem, akkor minden igyekezetért kár, nekik ez lesz a legfontosabb! Nem a márkás bébinadrág és nem a színes, hatalmas saját lakás... az lesz a fontos, hogy nem üvöltöznek a feje felett a szülők, hanem szeretik őket és nevelgetik őket szépen. Minden mást meg lehet oldani! Értelme van megtartani!
2012. júl. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
50%

Az 5. válaszoló, ikres vagyok.

Arra is készülj fel,hogy ikerterhesként nem fogsz tudni sokáig dolgozni. A párod milyen munkahelyre megy? Gondolom csak jobbra vált. Az albit tényleg le lehet csrélni, egész jó kis 1-1.5 szobásak vannak.

Ha rövidebb időn belül meg tudjátok ezeket oldani,akkor az jó.

Ja, amúgy az anyasági ikrek esetén 171 ezer, igaz egyszeri. De ez nagy segítség. (legalábbis tavaly annyi volt) A családi és a gyes, (a gyed nyilván más) 77800.- forint.

2012. júl. 10. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
45%
Én egyszer megszakítattam nem megfelelő körülmények miatt.Évek múlva,mire minden rendeződött,új párkapcsolat stb.,csak lombikkal jött össze.Ha ez nem sikerült volna,örökre bánnám az akkori döntésemet.
2012. júl. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
50%
...Ja, és elsőre hármasikrek! Előző voltam. :-)
2012. júl. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat...Hát megfontolandó. Onnan tudom hogy ikrek hogy az ultrahang már háromszor kimutatta most vagyok a 11.héten az egyik 37 mm másik 38mm.Védőnő azt mondta így tökéletes.

Jó lenne megtartani...Párom uniozni fog tehát 4 hét távol 1 hét itthon hogy az adósságait rendezni tudja mert másképp neki nem megy.

2012. júl. 11. 11:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!