Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem tudok a párommal...

Miért nem tudok a párommal beszélgetni?

Figyelt kérdés

1 éve vagyunk együtt. Igazából soha nem lehetett vele nagyon beszélgetni.(De egész eddig valamiért nem zavart)

Mostanában egyre inkább.

Elmondhatatlanul igényelnék egy mély és őszinte beszélgetést a párommal.

Már vele is próbáltam erről beszélni, ilyenkor mindig meg kapom hogy miért nem jó nekem ha a barátnőimmel megbeszélek mindent. Miért vele akarom!? (sztem egyértelmű miért!!!)

Azt mondja fáradt, sokat dolgozik. (Ezek tények) És munka után nyugalomra van szükséges és pihenésre. Nézzünk összebújva egy filmet-(csak ne beszéljek).

Azt érzem számára az fárasztó, ha én kommunikálni próbálok vele. Látszik rajta hogy alig várja, hogy megunjam a "csesztetését" ugyanis szerinte az hogy én beszélgetni próbálok vele az csesztetés. Szerinte én nem tudom élvezni a csendet. Kifejezetten élvezi, ha egyedül lehet...már az is felmerült bennem, hogy jobban is szereti mintha együtt lennénk. Mással se nagyon beszélget, azt mondja ő ilyen típus.

Én sem vagyok az, akinek be nem áll a szája és csacsog a világon mindenről, engem a minőségi kommunikáció érdekel. Azok a számomra fontos személyek akikkel tudok egy jót beszélgetni. (Nagyon igényelném)

Mellette úgy érzem, mintha egy idegesítő fárasztó barátnő lennék..egy idő után belefáradok, hogy a párom nagyon passzív. Ha rosszabb napom van, mérges leszek és csalódott...újabban már magányosnak is érzem magam.

Nagyon rossz érzés, hogy úgy élem meg páromat nem is érdekli mi van velem. Néha már nincs is kedvem beszélgetést kezdeményezni, nem mesélem el mi történt velem aznap. Ilyenkor feltűnik neki, hogy valami nem ok. Akkor próbálkozik, puhatolózik, hogy mi bajom lehet. De amint megtudta, pár szavas beszélgetés után megnyugszik és le van zárva a téma.

Így nem tudom mi lesz velünk! Éljük az életünket, én csinálom a kis dolgaimat ő is, nekem már nem lesz kedvem vele "beszélgetni" mert belefáradtam, ő pedig élvezi a csendet és így éldegélünk????

Tényleg van olyan ember, aki nem szeret beszélgetni? Aki jobban szereti a magányt és a csendet? Vagy lehet, hogy csak velem nem szeret????És ha ő ilyen, miért kezdett párkapcsolatba?

Én/24/N

Ő/28/F


2012. szept. 14. 21:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
33%
Basszus, azért az elnökválasztás meg hogy mit gondolsz egy rejtélyről nem einsteini témák, sima érettségivel is hozzá lehet szólni.
2012. szept. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 omba ***** válasza:
58%

10/11-es!

A problémát nem abban látom, hogy a kérdező rosszul, vagy ügyetlenül kezeli a "beszélgessünk" dolgot!

A baj az, hogy a párja számára ilyen időtöltés nincs, gondolom olyan helyen nevelkedett.

A szót sem használja, ahogy a kérdésből kitűnik, úgy nevezi: "cseszetés"


Birkapásztornak kiválóan alkalmas ( csak ugye, azok nem tudnak mosogatni), - az én hasonló tulajdonságokkal bíró nőmet pár év után elhagytam, valahogy nem tartom emberi kapcsolatnak, ahol az evés ivás, és szex az összes, ami elérhető.

2012. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nem illetek össze kész.

Te Extravertált vagy ő Introvertált

2018. szept. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó,szerintem is...Van ilyen... többek közt én is, nő létemre, hogy nem szeretek feleslegesen locsogni..Szerencsére a férjem se...



Nem tudom hányas írta ,így hirtelen

"sima érettségivel is hozzá lehet szólni"


Úgy irod, már bocsi, hogy akinek érettségije van, egy buta senki...Képzeld, vannak akik nem érettségiztek, szakmunkások pl. és értelmesebbek, mint némely diplomás...


Sőt,van akinek 8 osztálya van, azok is tudnak érdemben hozzászólni témákhoz, és beszélgetni.


Nem kéne lenézni a diplomán aluliakat.


Nem nem vagyok analfabéta, "csak" eü. szakközépiskolai érettségim van,és 22 éve egy munkahelyen dolgozom, és hozzá tudok szólni témákhoz,ami érdekel .Ami nem ,azzal nem foglalkozom, de hülyeségeket nem dumálok, csak hogy ne legyen csend.

2018. szept. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!