Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan változtassam meg a...

Hogyan változtassam meg a párom véleményét?

Figyelt kérdés
Egy építkezés közepén vagyunk, én még itthn vagyok a gyermekünkkel. A párom bár szóban mást mond, mégis azt érezteti, hogy szerinte semmit nem ér az itthon töltött időm. Igaz, hogy tényleg nem úgy haladok az építkezéssel mint gondoltam, de azt azért nem állítanám, hogy semmit nem haladok, csak nagyon nehéz egy félkész házban egyszerre háztartást vezetni, építkezni és gyereket nevelni. Ő ebből csak annyit lát, hogy sokszor nagy a rumli vagy nincsen minden nap főtt étel én pedig nap végére iszonyatosan elfáradok. Egyszerűen már nem tudok neki mit mondani. Segíteni nem nagyon szokott, maximum egy-egy kiadós veszekedés után, amikor már én is sírva kiabálok Vele, de ez a fellángolás sem tart tovább 1-2 óránál és sokszor abban sincs köszönet, mert ha nem elég tempósan megy a munka akkor felhúzza magát és több kárt csinál mint hasznot. A szüleim segítenek amiben tudnak, de már ők sem fiatalok, nekem meg a bőr sül le képemről amikor ők segítenek nekem, a párom meg tesped a gép előtt és játszik. Hogyan tudnám felnyitni végre a szemét?
2012. szept. 17. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Te vezeted az épitkezést ö meg gépezik?

Én ezt nem hiszem el hogy vannak ilyen férfiak.Mit kiabál veled ha nem ugy halad ahogy ö akarja.Te nö vagy gondolom :) ö meg egy luista f.sztlógato tesznye dög,aki elvárja hogy a felesége csináljon meg mindent,még a férfi munkát is.Álj már a sarkadra te is és mondd el neki hogy ez nem a te feladatod,menjen ki egy épitkezésre és nézze meg hogy nök vagy férfiak dolgoznak e ott.Szégyenisd meg a barátai elött hogy te csinálz mident.hátha észhez tér.

2012. szept. 17. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nem ezt nem értem.

Párod azért dühös rád mert nem vezteted szerinte a háztartást,rumli van,főtt étel nincs.

De te meg azért veszekedsz vele mert neked nem segít?

Nem lenne egyszerűbb csinálnátok egy beosztást hogy kinek mi legyen a feladata? Nem lesz több veszekedés akkor.

2012. szept. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:

Egy kiadós beszélgetéssel kéne kezdeni. Te sem ülsz egész nap a fenekeden, a háztartás, a gyerekek elveszik az egész napját az embernek, nem még hogy te felügyeld az építkezést!

Abba még senki nem halt bele ha nincs főtt kaja az asztalon minden egyes nap! Mondd el neki mit érzel és hogy te is kimerülőben vagy! Gépezni meg ráér akkor is ha valamicskét segít otthon is!!!

2012. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én ugy értelmezem hogy mindent a hölgy csinál a fickó semmit és még az épitkezést is a nö csinálja,az ember meg otthon....

Vagy nem jól értelmezem kedves kérdezö?

2012. szept. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Az építkezés azon részén már túl vagyunk, amit szakembereknek kellett csinálni (pénzünk sem lenne többre). Még hátra van a szigetelés és a vakolás egy része, a burkolás és a csinosítás (festés, nyílászárók lecsiszolása és lekezelése...). Szívesen csinálom és szeretem is csinálni, de úgy érzem egy embernek ez túl sok, a párom viszont maximum 2 órás munka után közli, hogy neki elege van az egészből és megy gépezni. Lehet, hogy én vagyok béna, de nem tudom összeegyeztetni a dolgokat. Már azt is felajánlottam, hogy akkor csinálja ő a házimunkákat, mert az építkezést utálja, de ott is mindig van kifogás (kevés a hely; mégsincs kedve azt főzni amit megbeszéltünk, máshoz meg nincs alapanyag; el kéne mosogatni, de még az is 2 vödörben a fürdőkádban zajlik, neki pedig fáj a háta; mindjárt megcsinálja csak még megnéz valamit a gépen...). Néha már úgy érzem, hogy fogom és kivágom a számítógépet az ablakon.
2012. szept. 17. 17:18
 6/16 anonim ***** válasza:
Most egyikőtök se dolgozik? Te a nő vagy vagy a férfi? Bár lényegtelen,de ha ráhagyod ezeket a dolgokat,és megcsinálod helyette,ne csodáld hogy kihasználja. Biztos hogy leülnék vele egy beszélgetésre valami nyugodtabb hangvételben,ez nem mehet így tovább nem vagy háziszolga!!
2012. szept. 17. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

He? Gyereknevelés mellett simán háztartást vezetni sem könnyű, ha egy picit nehezebb természetű a csemete. Nemhogy még építkezést..... A férjed feladata meg mi?


Nekem is így lett tele a hócipőcském. Eleinte minden szép és jó volt, megosztottuk a munkákat. Aztán jöttek a gyerekek, én otthon voltam. Akkor kapott rá a férjem, hogy ez női munka, otthon vagyok, csináljam én... viszont eltartani sem tudta a családot, mert keveset keres. Visszamentem dolgozni, mert kellett a pénz. így a 8 órai munka és a család anyagi hátterének a megteremtése mellett rám maradt 100%-ban a gyereknevelés, háztartás, főzés. Emellett a férfi munkákat sem csinálta meg, amikor többször eláztattuk a szomszédot én cementeztem körbe a kádat. Akkor azt mondta, hogy azért csináltam, mert nagy feminista vagyok... á véletlenül sem azért, mert a szomszéd egyre idegesebb lett, hogy miattunk szétázott a lakásul hetente, volt, hogy festés után... a férjem meg csak gépezett. Ha segítség kellett, csak anyámékra számíthattam.


Így lett belőlem elvált anyuka. A családot most is én tartom el, a háztartás, gyereknevelés az én nyakamban van, viszont egy követelőzővel kevesebb van, aki hisztizne amiatt, hogy rendes főtt ételt akar, neki nem jó a tejbegríz.

2012. szept. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Igen, én vagyok a nő.

A párom dolgozik (telefonos munka), én GYED-en vagyok.

2012. szept. 17. 17:25
 9/16 Bence_ ***** válasza:

Gyerek mellett bármi mást csinálni igen nehéz.

Maga a háztartás vezetése igen erőt próbáló, emelet még építkezni is. Ez meredek. Ez erőt próbáló még jó körülmények között is. Egy építkezés közepén ez meg tényleg nagyon nehéz.

Párod igen érdekes. Csinálta ezeket a feladatokat egyedül? Érezte, hogy milyen nehéz?

Szigetelsz, ragasztót keversz,glettelsz?

2012. szept. 17. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen, néha én is úgy érzem, hogy egyszerűbb lenne egyedül a kicsivel, de még szeretem a páromat és egyszerűen nem tudom elfogadni, hogy valaki ennyire ne lássa át a dolgokat és ne tudja felmérni, hogy mi mivel jár. :(
2012. szept. 17. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!