Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit lehet csinálni egy olyan...

Mit lehet csinálni egy olyan emberrel, aki maga is elhiszi amire hibásan emlékszik, mindig neki kell hogy igaza legyen, és nem lehet kritizálni?

Figyelt kérdés
Közeli családtag, nem lehet elvágni a kapcsolatot. Kis dolgokon felkapja a vizet, aztán meg úgy emlékszik mintha valami hatalmas ügy lett volna, és tényleg meg van győződve róla, hogy ő tévedhetetlen és mindig a másik emberben van a hiba. Békés állapotában ezeket elnézi az ember, de amikor összekapunk akkor nagyon idegesítő. Utólag nem lehet megbeszélni vele semmit, mert rosszul emlékszik és nem hiszi el amikor szóról szóra visszamondja neki az ember, hogy hogy is volt (ő nem úgy emlékszik). Egyszerűen nem lehet vele megértetni, hogy téved dolgokban. Tud valaki valamilyen módszert erre? Kezdek begolyózni.
2012. szept. 17. 18:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az én mamám dettó ugyanez.

De ő még olyat is csinál, ha mesélek neki valamit, azt ő továbbadja, de teljesen máshogy, és utána ráfmogja, hogy ezt én mondtam. Egyre kevesebbet beszélgetek vele.

Tök mindegy mit mondok neki, ő azt kiforgatja, kibővíti, hogy érekesebb legyen, és úgy továbbadja. Amikor meg rászólok, hogy nem azt/nem úgy mondtam, akkor hülyének néz, hogy nem emlékszem arra, mit mondtam neki. Mert ő tudvást-tudja, hogy én szóról-szóra azt mondtam, amit ő is elmondott.


Hogy mit lehet vele kezdeni, arra még mi sem jöttünk rá.

2012. szept. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az anyám ilyen.Nem nagyon lehet vele mit csinálni,legfeljebb elküldeni a p*csába.Én általában olyankor fogom magam és elmegyek otthonról,mert nem nagyon bírom elviselni én se az ilyen embereket.
2012. szept. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell venni a beszélgetést, és utólag megmutatni neki, de lehet, hogy attól csak dühösebb lesz.
2012. szept. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Valahol megnyugtató a tudat, hogy mások is ismernek ilyet... nekem is pontosan ilyen a problémám, hogy utólag a számba ad szavakat az illető (vagy tetteket emleget, amiket sose tettem meg) és egyszerűen nem lehet mit kezdeni ezzel. Még neki áll feljebb. Ráadásul nem egy idős néniről van szó, akire már legyint az ember, hanem egy egyébként teljesen értelmesnek tűnő fiatalabb rokonról :(
2012. szept. 18. 11:35
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos a párom ilyen.
2012. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!