Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszik egy pasi, akinek már...

Tetszik egy pasi, akinek már van gyereke, érdemes ebbe belekezdenem?

Figyelt kérdés

8 évvel idősebb nálam, van egy 2 éves lánya.

Kérdések merülnek fel bennem: Mi van ha már nem akar több gyereket? Hogy lehet elfogadni, hogy nem én leszek az első? Nem voltam ilyen helyzetben, kíváncsi lennék a véleményekre, tapasztalatokra.



#gyerek #gyermekes férfi
2012. szept. 17. 20:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Az őszinteség fontos egy párkapcsolatban, tehát, amilyen kérdések felmerülnek benned, azokat tedd fel az illetőnek.
2012. szept. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem ártana tudnod, hogyan vélekedik egy újabb gyermek vállalásáról.

Akár még jó dolog is kisülhet a kapcsolatból, csak ezt már az elején kell tisztázni- ha pedig azt mondja, hogy egy elég, ne reménykedj, hogy meggondolja magát.

2012. szept. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Persze, de valahogy nem akarom ezt a témát firtatni 3 találkozó után.
2012. szept. 17. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne is nyiss ezzel. Az viszont sokat elárul, hogy hogyan vélekedik a volt asszonyról és a gyerekről. Ha kihúzza magát minden kötelezettség alól, a szemét ex pénzéhesnek van titulálva, meg szegény őt átverték, a gyerek is nyűg, hogy a francba megint láthatás van, akkor hosszabb távra ne tervezz vele. Mert lehet, hogy egyszer te leszel a szemét pénzéhes ex és a gyereketek lesz a nyűg, akivel átverted (akkor is, ha ez nincs így).


Ha szerető, figyelmes apa, akkor lehet, hogy nehezebbnek látszik, hogy nem tudtok rendesen programot szervezni, mert minden a láthatás körül forog, nyaralásra is el kell vinnetek a gyereket, de jobb az ilyennel kapcsolatot kezdeni.

Nekem volt már elvált apuka a párom (nem miattam váltak, az már egy lezárt történet volt), akkor nekem nem volt még gyerekem. A rossz az volt, hogy mindenben alkalmazkodni kellett. Viszont helyes volt a kislány, a volt feleség is normálisan állt hozzá a láthatáshoz, így nem kellett hülyeségeken harcolni.

2012. szept. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban egy lezárt kapcsolat után van a férfi?

Te magad kell eldöntsed,hogy képes vagy elfogadni,hogy van egy gyereke már és néha az lesz az első,közös programok lesznek vele és ha hosszútávra tervezel,a pasi is újra akarja kezdeni,veled családot alapít,akkor is már lesz egy elsőszülöttje,aki az életetek része lesz mindig.A te gyerekeidnek már lesz egy idősebb testvérük,aki "másképp" élvezi az apjuk szeretetét.Ezeket Neked mind el kell fogadni és evvel együttélni,de ami a legfontosabb,szinte sajátodnak fog kellemi tekintsed a nevelt lányodat,mert ez a pároddal való kapcsolatra nagyon befolyással lesz.

2012. szept. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én páromnak is van már egy kislánya, 4 éves. Amikor mi összejöttünk, még nem voltak jogilag rendezve náluk a dolgok, de remélem, a Te esetedben igen, mert azt senkinek sem kívánom, amin ilyenkor át kell menni. Már persze ez függ az extől. Párom már az elején sokat beszélt arról, hogy mit érez, mi kavarog benne, hogy jutottak idáig, amiből sok mindent le lehetett szűrni. Az, hogy mennyire húzós egy ilyen dolog, mint írtam, az extől is függ, illetve attól, hogy mennyire hagyja magát befolyásolni a párod. Nem mondom, hogy könnyű, de én úgy érzem, hogy ő az igazi, és miatta hajlandó voltam/vagyok átvészelni a nehéz időszakokat is. Ha a gyereket imádja, és mindent megtesz érte, nem gondolom, hogy nem akarna másikat. Finoman utalgathatsz erre a témára, sztem neki is meg kell értenie, hogy ez számodra fontos. Esetleg várj még vele, nem kell sietni. Talán magától is elmondja.
2012. szept. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy egyelőre bele sem tudok gondolni, milyen lehet egy ilyen helyzetben lenni. Persze, tudom, hogy ha komolyabbra fordul a dolog, ez csak akkor fog kiderülni. Ez már egy lezárt kapcsolat, tavaly sem voltak együtt, mikor először találkoztunk, pedig a baba kicsi volt még, de valahogy úgy érzem, nem túl jól váltak el anno. Utolsó válaszoló, Te nem érzed azt, hogy kevésbé vagy fontos a párodnak, nem szorulsz háttérbe, nektek van közös babátok, terveztek?
2012. szept. 18. 13:06
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy mi távol élünk párom exétől és így sajnos a kislánytól is. Ez részben jó, részben nem. Eleinte én is féltem, hogy majd háttérbe szorulok, de vannak olyan férfiak, akik ezt a helyzetet is jól tudják kezelni. Az én párom ilyen. Amikor nálunk van a kislány (ilyenkor egy hetet tölt velünk), közös programokat szervezünk, egyáltalán nem érzem háttérben magam, olyan vagyunk, mint egy család. Mi tervezünk babát, sőt! Március elején érkezik :) Pedig amikor először találkoztam a párommal, akkor azt mondta, hogy "minek erre a világra egynél több gyerek?!" Azóta sikerült megváltoztatni a hozzáállását :)
2012. szept. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!