Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem mosásmániás, már ha...

Férjem mosásmániás, már ha van ilyen. Te mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Totál kiakaszt amit művel.Minden nap mos,ha kell ha nem.Abba már beletörődtem hogy ilyen,mosson ha ahhoz van kedve,de most már eszméletlen dolgokat csinál.Már az én dolgaimat kezdte elvenni.Lassan azon filozom bezárom a szekrényembe hogy ne férjen hozzá.

Mit lehet tenni ha valakinek valami már már a mániájává vált,mert szerintem nála ez már az.



#mosásmánia
2012. szept. 19. 10:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%

Szerezz be ilyet, és az automata mosógépet és az automata mosógépet tüntesd el a lakásból

Hamar leszokik a mosás mániájáról.

A képen van mosógép, öblítőgép, és centrifuga

[link]

2012. szept. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Ennyiből nem lehet megmondani. Ha a 2 koszos zoknit nem bírja elviselni és képes kimosni, az tényleg aggasztó. Ha a heti szennyest szétválogatva, napi 1-1 körrel mossa, abban nem látok problémát, még akkor sem, ha rád is mos.

Miért csinálja? Mit mond erről?

2012. szept. 19. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Szépen beszéld meg vele! Legalább a te ruháidat ne piszkálja!

Mossa a sajátját. A közös cuccok, mint ágynemű, függöny, stb, hát, azt meg.... Azt is gyakran mossa? Mert akkor ott is alkudoznod kell.

De a saját ruháidnál hivatkozhatsz arra, hogy félted őket, és szeretnéd úgy te mosni, hogy ha kinyúlik/bolyhos lesz/stb, azt te okozd, és ne ő....

2012. szept. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Oszd ki neki mosásra a nagy, vastag plédeket, amik nem férnek amosógépbe. Mossa ki és csavarja ki kézzel a kádban!

Minden elektromos árammal működő mosógépet, centrifugát tüntess el.

Nagyanyám mosóteknőben gyökérkefével mosta a nagypapa nadrágját, kézzel dörzsölte ki az ing nyakánt, ujjavégét és kézzel csavarta ki a ruhát.

Jó lesz ez a módi neki is.

2012. szept. 19. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Szerinte a szennyest ki kel mosni.

Van két szennyestartónk de mindig üres volt,most az egyiket használom magamnak,ebbe gyüjtöm azt a holmit amit sajnálnám ha tönkretenné,illetve a fehéreket.

Neki tök mindegy mit most,amit talál ömlesztve teszi a gépbe nem baj ha a konyharuha együtt megy a melltartómmal ha szines a fehérrel.

Van neki saját mosószere és öblitője,a munkás ruháit külön mossa ,ha egy darab farmerje piszkos akkor egy darab farmert mos,nem tesz be mellé mást,és nekem panaszkodik hogy sok a villanyszámla.

2012. szept. 19. 10:32
 6/19 A kérdező kommentje:

Oszd ki neki mosásra a nagy, vastag plédeket, amik nem férnek amosógépbe. Mossa ki és csavarja ki kézzel a kádban!


Ezen már túlvagyunk.Megcsinálja.

2012. szept. 19. 10:33
 7/19 anonim ***** válasza:
44%
Csajok, ugye ti sem gondoljátok komolyan ezt a sok sületlenséget? Ennél azért komolyabb a probléma szerintem, amennyiben tényleg mánia, de ezt ugye nem tudjuk, mert a kérdező semmi konkrétat nem írt.
2012. szept. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
46%

Máskor arra panaszkodik mindenki, hogy "a férfiak nem csinálnak semmit" - na, most látjuk, hogy az is baj, ha csinálnak...


Szerintem vele kellene beszélned erről, nem itt a fórumon... Mondd meg neki, hogy örülsz, hogy csinálja, meg segít, de ne minden nap mosson, mert sok a villany- és a vízszámla emiatt. Mosson mondjuk heti kétszer. Ennyi.

2012. szept. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Ennek ismeretében akkor 2 lehetőség:

1. tanítsd meg mosni, állj mögötte, amíg szétválogatja a ruhát - és ezt tedd kötelezővé!

2. előzd meg, és moss ki mindent, mire hazaér :) Ha nem talál szennyest, előbb-utóbb lekattan a témáról.


Esetleg adj neki más házimunkát, kérd meg, hogy porszívózzon, mosogasson vagy ilyesmi, azzal lefoglalja magát és neked is segít.

Végső esetben tedd működésképtelenné a mosógépet, pl. vidd magaddal a szűrőjét vagy a mosóportartót, hogy ne tudja nélküled használni. Persze ez is macerás...

2012. szept. 19. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Mondtam már neki hogyha a szennyes zavarja eltüntetem(van egy kis helység amit nem használunk,ott nem lenne szembetünő)

volt hogy szinte mindent kimostam csak az én privát szennyestartómban voltak dolgok.Szétnézett a házban lehúzta az ágyneműket(fehér lepedő,tarka paplan)hozzácsapta az én fehéreimet és szépen kimosta.Rengeteg szép szürke bugyim lett.

Nem tudom máshol hogy működnek a dolgok de én otthon nem ezt láttam,mindig szétválogattuk anyuval.Anyós viszont igy mos mint a párom,valószinűleg onnan hozta ezt a jó szokását.

Azért gondoltam a szennyesem elzárására mert akkor legalább azt nem teszi tönkre.

A mosógép minden nap megy,3an vagyunka családban.

2012. szept. 19. 10:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!