Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ebben a helyzetben nem kellene...

Ebben a helyzetben nem kellene a férjemnek mellém állni, támogatni?

Figyelt kérdés

Szóval a szomszédom a 80éves nagytatám.Most betegeskedik kicsit.Eddig is átmentem de most a helyzet miatt előfordul hogy 4-5* felhiv telefonon hogy ugorjak át.Nekem sem leányálom,de nem tudok mit tenni.Párom folyton azzal szekál hogy miért nekem kell állandóan mennem,készenlétben állni.Édesapám max 5percet bir ki az apjával,pedig ő is a közelben lakik,megcsinálja azt hogy eljön és megkérdezi tőlem hogy van az apja és hazamegy,vagy hoz ide valamit hogy vigyem át a tatának.Öcsém csak akkor jön ha nagyon muszály.

Tudom,tisztában vagyok vele hogy ez némiképp kihasználás de nem tudok mit tenni,és erre még rájön egy lapáttal hogy a férjem is beszólogat,pofákat vág.


2012. szept. 13. 09:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
69%
De. Néha ő is átugorhatna a tatádhoz, hogy egy kicsit tehermentesítsen. Persze most úgy érzi, elhanyagolod.
2012. szept. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 poet1 ***** válasza:
100%
Szerintem ha szeretitek egymást,ne titkoljatok dolgokat,hanem te is mondd el őszintén hogy mit gondolsz. Ne vitatkozzatok csak beszélgessetek!
2012. szept. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Nem az elhanyagolással van a gondja hanem azzal hogy ő úgy látja kihasználnak.

A nagytatám mellet vannak még más dolgok,anyuékra mosok mert jelenleg nincs vizük,családi gyümölcsösbe járok almát szedni mert kell a segitség.Nem tőle veszem el az időt hanem a pihenésemtől.

2012. szept. 13. 09:36
 4/18 anonim ***** válasza:
79%
Az hogy kihasználnak a te dolgod. Nyugtasd meg, hogy lesz idő amikor már nem használnak majd ki....neked mégis nyugodt lesz a lelkiismereted mert tettél valamit egy családtagodért, aki ha nem lenne részben te sem lennél...
2012. szept. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Állandóan azon filozom hogy lehetne ezt a helyzetet megoldani.Apám és a párom elég jó viszonyban volt,most úgy érzem utálja aput.

A férjemnek nem gond ha segitek a nagytatámnak,az a gondja hogy csak én teszem holott én csak egy unoka vagyok az apám meg a gyereke.

2012. szept. 13. 09:50
 6/18 anonim ***** válasza:
0%
Egy férfi nem szeret betegeket ápolgatni! Természetes, hogy te ápolod a papát. Ezt a párodnak is meg kellene értenie.
2012. szept. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Első voltam. Elnézést, hogy rögtön rosszat feltételeztem a férjedről, csak nekem a beszólogatás, pofavágás olyan negatívnak tűnt első olvasatra. Meg azt, hogy szeretnéd, hogy melléd álljon, a teendőidre értettem először, nem a véleményedre.

Egyébként szerintem igaza van abban, hogy édesapád is többet törődhetne az ő apjával, pláne hogy te amúgy is ennyire elfoglalt vagy, ahogy írod. Bár azt nem tudom, édesapádat mennyire kötik le az egyéb dolgai, például a pénzkeresés.

2012. szept. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Életed során mennyi örömet, tudást, szeretetet stb. kaptál a 80 éves "nagytatádtól"? Ehhez képest szerinted kihasználás, hogy most segítségre szorul? Nem hinném...


Vajon a kedves férjed mit fog szólni 80 évesen, betegen, ha az unokái le se sz*rják majd?

2012. szept. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
De lehet, hogy a 6-os hozzászólónak van igaza: apukádtól nagyon távol áll az idősgondozás, betegápolás.
2012. szept. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
A párod szerintem jogosan félt téged, hogy kihasznál a nagypapád. Mindenért neked szól, holott vannak más rokonok is akik szóba jöhetnének, hogy segítsenek. Mondjuk az én férjem a tiéd helyében, elbeszélgetne az öccséddel, hogy kapja össze magát. Mert ő is unoka, neki is kellene segítenie. Nem szabad, hogy az összes szabadidőd erre menjen rá. Álljatok a sarkatokra és csináljatok beosztást, hogy ki-mikor megy segíteni a nagypapához. Neked is van más dolgod, mint hogy mindig te rohangálj oda
2012. szept. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!