Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Férjem mosásmániás, már ha...

Férjem mosásmániás, már ha van ilyen. Te mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Totál kiakaszt amit művel.Minden nap mos,ha kell ha nem.Abba már beletörődtem hogy ilyen,mosson ha ahhoz van kedve,de most már eszméletlen dolgokat csinál.Már az én dolgaimat kezdte elvenni.Lassan azon filozom bezárom a szekrényembe hogy ne férjen hozzá.

Mit lehet tenni ha valakinek valami már már a mániájává vált,mert szerintem nála ez már az.



#mosásmánia
2012. szept. 19. 10:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Én túlzásnak tartom a mindennapi mosást.
2012. szept. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Hidd el én is.
2012. szept. 19. 10:53
 13/19 anonim ***** válasza:

Nem lehet könnyű eset...


Próbálj meg beszélni vele, ha nem segít, akkor jöhetnek a drasztikus megoldások.


Vegyél magadnak mindig ilyenkor 8-10 bugyit, melltartót, mondván a régieket tönkretette. És olyan dolgokon spórolj emiatt, amiket szeret.


És mindenképp vegyél színfogó kendőt, és vedd rá, hogy használja!

2012. szept. 19. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Nem könnyü bizony mert ha feljön a téma akkor jön a "de csak segiteni akarok szöveg"ami szép és jó,és rendben is lenne ha figyelembe venné azt hogy úgy segitene a legtöbbet ha jól csinálná vagy egyáltalán nem csinálná.

Volt hogy bedurcázott és nem mosott pár napig aztán minden kezdődött előről.Ha nem lenne ebből károm nem bántanám,ezért is van az most hogy mosson,de mikor felfedezem hogy kivette a cuccaimat a kosaramból akkor fel tudnék robbanni.

2012. szept. 19. 11:02
 15/19 anonim ***** válasza:

A plédet én ajánlottam, de szerintem ez már beteges tisztaság-mánia. Ha nem tudod meggyőzni arról, hogy hagyja abba, akkor azt kellene vele megértetni, hogy szerinted orvosi segítséget kellene igénybevenni.

Másrészt azért anyósoddal is beszélhetnél erről, mert valahol ő is oka annak, hogy a fia ilyen.

2012. szept. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
62%

Tuti kiszednék valami olyan részét a mosógépnek hogy ne tudja beinditani,aztán hisztizhet.


Nálunk a mosogatás problémás,párom lelkes,segit mindent,de annyi vizet kienged hogy lassan olcsóbb lenne ujakat venni mindig.

Így mindig gyorsabbnak kell lenni nála,kitalálni neki más melót,csak hagyja békén,idegesit hogy pazarol feleslegesen.

Mosni szerencsére nem szeret,eleinte csinálta,de lebeszéltem miután a farmerját egyedül mosta másfél órás mosással,majd egyszem inget szintén... (és nem is volt sürgős).Most én inditom be a gépet heti 2x,kiteregetek,ő leszedi,hajtogat,mindenki boldog.

2012. szept. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Hát most, hogy elolvastam a további kommentjeidet... Inkább azt javaslom, hogy faragj előnyt a férjed mániájából!

Először is tanítsd meg színenként különválogatva mosni, majd ha ez megy már, akkor nyissatok mosodát! Hirdessétek a házban/utcában/környéken, hogy mosást vállaltok! Valahogy számoljátok ki, hogy mennyibe kerül a víz/villany, rá egy kis munkadíjat, aztán kész!

Férjed űzheti a hobbiját, és a környéken élő elfoglalt emberek is örülnének...

2012. szept. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Esetleg vegyetek még több rekeszes szennyestartót és mindig válogatva gyűjtsd benne a szennyest. Utána mond neki,h nyugodtan moshat, de szigorúan csak egy tartóból tehet ruhát a gépbe.A tartókra rá is lehet írni: színes ruhák 40fokon, kézzel mosandó, fehérek 60 fokon stb... Így mindig a te igényed szerint lesz mosva, és akkor a férjed is kiélheti a szenvedélyét. Valószínűleg egy idő után meg meg is tanulja magától, hogy melyik ruha hova való.
2012. szept. 19. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az én férjem elkezdett mosni egyik napról a másikra. Először csak egy kupac feketét mosott ki. Meg is dicsértem.

Másnap csak pár db szennyes volt, a kedvenc pulcsim, egy szép fehér ingem és az ő farmerja. Nem gondoltam, hogy szólnom kell, hogy azokat nem lehet egybe, mivel kevés volt a ruha nem is gondoltam volna, hogy mosni fog.

A pulcsim szétnyúlt, az ingem kékes-szürke lett...az ő farmerjának szerencsére semmi baja nem lett. Na ott nagyon kiborultam.


Kiderült, hogy a munkanélküliség miatt nagyon haszontalannak érezte magát ( ekkor 2 hónapja nem volt munkája) és segíteni akart itthon. Szóval mi meg tudtuk beszélni, elég egyértelmű volt az ok.


Nálatok szerintem mélyebbre kell ásni. Beszéljetek!

2012. szept. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!