Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondanátok meg a szüleite...

Hogy mondanátok meg a szüleiteknek hogy külföldre akartok költözni? Szülőként mit szólnátok ehhez?

Figyelt kérdés

Interneten ismerkedtem meg egy norvég fiúval, és 1 hónap beszélgetés után egymásba szerettünk.

Ő is jött át hozzám, és én is voltam többször Norvégiában.

Ő 20 éves, én pedig 22 vagyok.

Habár csak 3 hónapja vagyunk együtt, ami nagyon kevés, mégis úgy érzem, hogy vele akarom leélni az életem, és most megkérdezte, hogy nem akarok-e hozzá költözni Norvégiába. Saját lakásban, és munkát és keresne nekem.


Eleinte bizonytalan voltam, mert nem beszélek norvégul, és minden gyorsan történik, de most mégis úgy érzem, hogy az a helyes döntés, hogy megyek.


Hogy mondjam ezt meg a szüleimnek? Hogy hozzam fel, és milyen reakciókra számíthatok?


Köszi


2012. szept. 19. 13:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

3 hónap az semmi... Én azért nem bíznék benne ennyire, nem hiszem, hogy 3 hónap alatt egy embert annyira ki lehet ismerni, hogy mindent itt hagyjak aztán függjek tőle (lakás, munka stb).


Ha pedig mindenáron menni akarsz, egyszerűen megmondod nekik, hogy szereted és szeretnél vele élni. Felnőtt ember vagy, nagyon engedélyt nem kell kérni, mert azt teszel amit akarsz. Maximum nem fog nekik tetszeni az ötlet. Én nem örülnék ha a lányom lennél és 3 hónap után ilyesmire készülnél.

2012. szept. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%
Bár én tanulni megyek ki és sokkal biztosabban nyugvó alapokkal, eleinte annyit mondtam, hogy : Anya, kaptam egy nagy lehetőséget, szeretnék kimenni, majd részletesen felvázoltam előtte, miből, hogyan fogok megélni, miben kellene esetleg a segítségük..stb.. Tehát már egy jól átgondolt kész tervvel álltam elé.. Nem úgy, hogy: hello anya, kimegyek aztán majd lesz valami..
2012. szept. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel te sem ismered a fiút, így ők sem.. Ahogy írod minden gyorsan történt, a szüleid is ez alapján fognak reagálni.. Valószínűleg ki fognak picit oktatni, ami szinte kötelező ilyen helyzetben, hogy elhamarkodod, amiben igazuk van, hogy mit fogsz ott csinálni..stb Aztán végül lehet rábólintanak, ebben az esetben viszont akár azt is mondhatják, hogy de akkor old meg a megélhetésed odakinn ahogy szeretnéd, ha már vagy olyan nagylány, hogy kimenj egy fiúhoz, akit alig ismersz.. és persze azt is mondhatják, hogy felejtsd el, nem mehetsz sehová.. Ez esetben felnőttként te nyugodtan letojhatod és kimehetsz, de akkor akár az is lehet, hogy nem szólnak többet hozzád... vagy elkezdhetsz esetleg alkudozni, hogy jó, akkor megpróbáltok többet találkozni addig amíg jobban megismerik egymást a párod, a szüleid és te és mondjuk másfél év múlva utána mész.. Ha tényleg akkora a szerelem akkor azt a másfél évet pl. kibírjátok.. Ezt a párodnak is meg kéne értenie, bár egy 20 éves fiú, olykor még gyerek..
2012. szept. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most jelentettem be otthon, volt nagy kiakadás, hogy az imádott unokákat elviszem. Aztán lehiggadtak, mert látták, hogy a gyerekek érdekében teszem.


Úgy kell bejelenteni, hogy közlöd, hogy kimész. Legyen kész válaszod minden felmerülő problémára, hogy hol fogsz lakni, mit fogsz csinálni. Egyezzetek meg, hogy mennyi időközönként jelentkezel, ha egy kimarad, mennek a rendőrségre. Szintén állapodjatok meg egy jelszóban, pl. ha felhívod őket, hogy "anya, apa, itt minden rendben", akkor ez bajt jelent és azonnal mennek a rendőrségre.

2012. szept. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem apukám mondogatja, hogy ne csak Magyarországban gondolkodj kislányom. Lám milyen jól érezted magad Angliában ott is körül kéne nézned, biztosan találnál jó állást (Angliában tanultam egy darabig). Viszont én most itthon akarok maradni.

Amúgy apukám örült neki, amikor tanulni kimentem, anyukám meg zokogott, hisztizett, hogy jajj, sose jövök vissza, nem is fog hallani rólam, biztos majd a telefont se fogom felvenni neki, biztos letiltom skypeon. Persze nyilván minden héten beszéltünk aztán.

De hozzá kell tennem, hogy anyukám mindent így kezel, amikor a barátommal összeköltöztem, akkor is, már az előzőnél is, aztán a mostaninál is. Az előzőnél akkor is hiszti volt, amikor szakítottunk, hogy jajj, most mi lesz velem, jajj de jó férj lett volna belőle.

Hát igazából már immunis vagyok a hisztire, ha kiköltözöm, akkor megint türelmesen végighallgatom majd, de amúgy arra gondolok, hogy az én életem, és mivel ők a szüleim, csak azt kívánhatják, hogy boldog legyek. Ha nem így van, akkor az az ő problémájuk, nem az enyém.

2012. szept. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!