Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan haragszok szerintetek?

Jogosan haragszok szerintetek?

Figyelt kérdés
Párommal most költözködünk és sikerült eladjuk az egyik bútorunkat. A bútor az enyém volt, de páromat kértem meg, hogy szállítsa el és kérje el az árát, mert dolgoztam. Azt mondta minden rendbe volt, oda is adta a pénzt. Később kiderült, hogy 5ooo-el kevesebbet adtak csak érte ő meg a saját pénzéből kipótolta, hogy ne tudjam meg. Totál nem értem ez mire volt jó neki. Annyira konfliktuskerülő, hogy hajlamos minden kis lényegtelen apróságban hazudni csak, hogy biztos ne legyen gond. Nem értem miért csinálja ezeket mikor sose veszekszünk, nem szoktam haragudni rá de ez már kiverte a biztosítékot. Jogos szerintetek ezért haragudni?
2012. szept. 19. 21:35
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
A párod jó nagy pénisz. :O
2012. szept. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem inkább vicces. Én nem tudnék haragudni ilyenért, mondjuk azért rendszeresen ne csináljon ilyent. Ülj le vele és beszéld meg, hogy nem kell ilyen hülyeséget csinálnia.
2012. szept. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A volt párom ugyanilyen volt,először csak apró-cseprő dolgokban füllentett,hogy elkerülje a konfliktust,aztán a végére már egész jól belejött a kamuzásba.Én semmiért nem haragudtam rá,de ezért nagyon.Nálam kiverte a biztosítékot a dolog.Gondolom,Te is ezért akadtál ki,mert félsz,hogy ez majd elfajul idővel.Még most,időben kapd el a párodat!Biztosítsd afelől,hogy semmi baj nem fog történni,ha őszinte még a kellemetlenebb szituációkban is,sőt,ezért nagyon is hálás volnál Neki.
2012. szept. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én ezt mindig mondom neki, de nem akarja felfogni. Hiába mondom, hogy nyugodtan elmondhatja ha valami nem oké, beszéljük meg ha van valami baj. Én mindig mindent elmondok neki úgy ahogy van még ha nem is a legjobb dologról van szó, de ő inkább hárít. Pedig elég toleráns vagyok, nem harapom le senki fejét. És szinte előbb-utóbb mindig kiderülnek ezek a hazugságok utána meg jóhogy a falra tudnék mászni. És akkor már nem a probléma miatt haragszok, mert lehet az nem is lenne olyan nagy probléma, de a hazugságot nem bírom elviselni, utálom és ezt ő is tudja. Valahogy mégsem tud őszinte lenni. Próbálom megérteni miért, de nem tudok rájönni:(
2012. szept. 19. 21:59
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem is kell rájönnöd, hogy miért ilyen. Azt bogozza ki ő, a lényeg, te elvárod az őszinteséget. Teljes joggal. Hazugságban nem lehet élni. Ha ezt nem hajlandó megérteni, nem lesz hosszú a kapcsolat. Vagy lehet hosszú, de boldog semmiképp.
2012. szept. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
85%

Nézd, ez egy baromi bonyolult dolog, és nem is igazán értheti az, aki nincs ebben benne. Nálunk is ebből volt a legtöbb konfliktus a Szerelmemmel, mindent kicsit másképp mondtam el, vagy el sem mondtam, nehogy probléma legyen belőle. Engem ebből 1 év volt "kinevelni", de még most is baromi nagy a kísértés, ezért mindent elmondok gyorsan, őszintén.

Nálam a probléma a családi háttérben gyökerezik, itt én továbbra is folytatom a kamuzást, mert velük nem lehet őszintének lenni, mert megy a susmus. Gyerekkorom óta azt hallom, hogy " de ezt ne mondd el anyának/apának/maminak/papinak stb " de ha rákérdez, akkor mit csináljon az ember?

Mondok egy példát. Apukám nagy kocsmázós volt, és minden alkalommal, mikor ketten mentünk el valahova, tuti beugrott 1,2,3,4 fröccsre. Hazaértünk, tök nyilvánvaló volt, hogy ivott, de amikor anyukám rákérdezett, hogy hol voltunk, akkor én azt mondtam, hogy csak boltban. Mert ha elárultam, akkor apukám rögtön jött azzal, hogy ne legyek áruló.

Ugyanez nagyszülőknél, ne mondd el nekik, hogy kaptál ezt, meg azt, mert úgy tudják, nincs pénzünk. És ha megkérdezik, hogy "ez a baba új?" 6-7 évesen már reflexből mondod, hogy nem, már régi.

Ha xy mondd valamit magáról, ami tök bugyuta dolog, pl hogy zöldre festette a haját, és más rákérdez, hogy "na mi van xynal?" én azt mondom nem tudom, nehogy véletlenül sz.rt keverjek.

Baromi nehéz dolog, főleg, hogy nekem családban tényleg MUSZÁJ hazudoznom, mert mióta próbálok őszinte lenni, folyamatosan más hibáiért is rajtam csattan az ostor. Háromféleképpen hallok egy sztorit háromféle helyről, de nem mondhatom, hogy nekem ezt már más mesélte, mert akkor az fogja megszívni, hogy miért mondta el nekem...


Néha felhív anyukám, mondjuk délben, hogy kiteregettem-e, és én azt mondom igen, pedig nem lenne belőle gond, ha nem, mert 5ig van időm, mégis reflexből jön a hazugság. Valaki kicsit is vádlóan szól hozzám, és rögtön mindent tagadok, még akkor is, ha igaz a dolog.

Tudom, hosszú lett, de sejtem milyen nehéz lehet a párodat megérteni. Szerencsére a barátomnak elég türelme volt hozzá, és ha félek neki elmondani valamit (beleolvastam az üzeneteibe pl (egyszer fordult elő!), lelkiismeretfurdalásom van, hogy miért nem mondom el, és ha elmondom, ő nem haragszik rám. Ez egyfajta sikerélmény, ezért nem fogok félni az őszinteségtől vele, hiszen tudom, hogy normálisan fogadja, és nem lesz belőle harmadik világháború.

Beszélgessetek sokat, idővel majd kialakul. Kitartás! 18L

2012. szept. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Magyarázatot mindenre lehet gyártani. Attól még mindenki tudja, hogy a hazugság az hazugság. Aki hazudik nekem az semmibe vesz engem. Párod azért pótolta ki, mert a vevőnek nem merte azt mondani, hogy nem adja olcsóbban, előtted viszont nem merte ezt bevallani. Vagyis gyáva. Nem vállalja a tettei következményét. Akinek meg az egész családja hazudik, az nagykorúként simán megmondhatja, nekem inkább ne mondjon senki semmit. Nincs értelme egymáshoz szólni, ha amit mondunk vagy igaz vagy nem.
2012. szept. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem miről beszélsz és örülök, hogy ezt leírtad. Én úgy gondolom, hogy vannak bizonyos rossz emberi tulajdonságok amin nem lehet változtatni, vagy el kell fogadni olyannak amilyen. De a hazugságot nem sorolom ebbe a kategóriába. Az, hogy valaki a másik szemébe hazudik azt teljesen tudatosan csinálja. És azzal, hogy ezt teszi a másikból csinál hülyét. Te még fiatal vagy nyilván változni fogsz, de a párom 30 éves. Ennyi idősen nem értem miért csinálja. Nekem az értékrendembe nem fér bele a hazudozás. Főleg nem ha értelme sincs a hazugságnak.
2012. szept. 19. 22:30
 9/9 anonim ***** válasza:
52%

22:18:

Nem vagyunk rokonok? Az én családom is ilyen,sosem lehet senkinek semmit mondani,mert mindig én avgyok aki elszólom magam.És sokan vannak,sose tudom ki mit mondott...idegesitő

Párom engem is "nevel",egyszerűen belémivódott...


Kérdező: ne haragudj rá,nem akart rosszat

2012. szept. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!