Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Szerintetek jogosan haragszom?

Szerintetek jogosan haragszom?

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk testvérek. Mi a nővéremmel egy településen élünk, anyukánk és mamánk 6 km-el arrébb, a fiútestvérünk pedig 200 km-re. A bátyám nagyon ritkán jár haza, legutóbb közel másfél éve volt itthon. Most hazajött 2 napra. Először elvárta volna, hogy mi menjünk át anyuékhoz, mert ha ő csak 1 napot lesz ott anyuéknál, az neki kevés. Hozzáteszem, hogy a nővéremnek 2 iskolás gyereke van, akik fejlesztő suliba járnak tőlünk 25 km-re. Míg onnan hazajönnek, megtanulnak, utána még menjenek le? Nekünk pedig egy 2 éves gyerekünk van, elég rossz idő is volt, hogy vele csak ezért buszozzunk, saját autónk pedig nincs, kölcsönkérni pedig nagyon nehéz.

Ajánlottam neki, hogy első nap legyen anyuéknál, második nap pedig nálunk, második nap anyu is átjött volna vele, így vele is együtt lehetett volna, de mégsem így történt.

Anyukám ugyanis kitalálta, hogy neki nem jó az a műholdas tv, ami most van, beköttet egy másik szolgáltatóval, persze aznap, amikor hozzánk jött volna a bátyámmal. Reggel elmentem a boltba a fiammal, hogy tortát tudjunk sütni, tortát sütöttem, levest csináltam, másodikat csináltam, kitakarítottam, anyósoméknál élünk amúgy, még ő is vett ki pluszba húst, hogy még főz enni, ha hazaér a munkából, hogy biztos elég legyen, mert elég étkes a család.

Szóval készültem, mint az állat, erre reggel felhívnak, hogy várják a szerelőt, majd utána jönnek. Délután hívom megint anyut, hogy akkor nem jönnek? Röhögve mondja a telefonba, hogy hát nem úgy néz ki, hogy nem jönnek? Kérdezem, hogy miért, erre az volt a válasz, hogy mert esik az eső. Kérdezem, esernyő nincs? Meg a tesóm pihen. Úgy csinál, mintha a pápához menne vendégeskedni, nem a testvéreihez, ahol esetleg csak ülőhellyel kínálnák, nálunk meg le is feküdhet nyugodtan, ha akar.

A másik, hogy a nővérem fiának ő a keresztapja, szegény fiú egész nap sírt, hogy mikor megy már a keresztapja. A nővérem is szegény a szakadó esőbe jön hozzánk, hogy a testvérünk nem jött?

Én most úgy berágtam mindkettőre, hogy fel sem veszem a telefont, ha hívnak és meg is mondtam még aznap anyunak, hogy ahogy most nem jött a bátyám, úgy ezután se jöjjön többet hozzánk!

Mert anyu mondhatta volna azt is, hogy pénteken menjenek a tv-szerelők, ne csütörtökön, de ha más dolga is lett volna anyunak, attól még nem dedós a bátyám, egyedül is át tudott volna jönni.

Szerintetek jogosan haragudtam meg rájuk?



2012. szept. 15. 11:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is megharagudtam volna..pláne,ha ennyit készülnék
2012. szept. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
azt nem mondtam volna, h akkor most már ne jöjjön soha sem, de ezt leszámítva megharagudtam volna én is, és nem rejtettem volna véka alá. nagyon rendesek voltatok, te is, meg az anyósod is, szeretettel vártátok, sokat készültetek, erre tojnak a fejetekre. amúgy az meg alap, h ha vendégségbe várnak valahol és nem tudok menni, akkor én telefonálok és mondom le, nem pedig még a vendéglátónak kell utánam telefonálgatni, h megtudja, hiába várt. kicsit beszélgess el velük és tedd helyre őket,mert ez még családon belül is minősíthetetlenül b.nkó viselkedés. én a helyedben úgy lennék vele legközelebb, h ha akar, akkor találkozunk (bátyáddal), ha ő nem forszírozza, neki nem olyan fontos, akkor meg nem. nem készülnék, majd ha jön és ott lesz, max akkor gyorsan összedobsz valamit vagy megkínálod egy kávéval, ha nem, hát úgy is jó
2012. szept. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Örülnék neki, ha a bátyám csak másfél évente járna haza! Ő ennél nagyobb távolságról is kéthetente hazamászik...
2012. szept. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy a bátyám nagyon sok kifogást talál rá, hogy miért is ne jöjjön haza.

Elhiszem, hogy sokat dolgozik, de bejelentett munkahelye van, tehát azért az éves alapszabadságba tán beiktathatna pár napot, amit a családjával tölthetne. Bezzeg mikor az egyik szomszéd országba mehetett 1 hétre, egyből meg volt oldva a szabi.

A másik, hogy sír, hogy sokszor nincs pénze hazajönni. De a napi minimum 1 doboz cigire futja. Meg aztán anyukám és a nagymamám, akárhányszor jön, azért a fele útját mindig kifizetik. Volt, hogy az egészet.

Erre most, mikor rászánta magát, ide sem tolta a képét. És igen, még csak fel sem hívott, hogy akkor ne várjatok. Azt pedig, hogy így készülök azt nyilván nem tudta, mert meglepetés volt, de megfogadtam, hogy soha többet!

2012. szept. 15. 16:20
 5/7 anonim ***** válasza:
54%

Azt nem értem, hogy a bátyád miért kellene hozzád vagy a nővéredhez mennie? A szüleitekhez megy vendégségbe, pont.

A nővérednek és neked is megvan a saját életetek, gyerekkel, férjjel- nehogy már ti álljatok haptákba, ha méltósága úgy gondolja!!

2012. szept. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ácsi!

A bátyám nem anyukámékhoz jött, hanem hozzánk, az egész családjához. Beleértve engem is és a nővéremet is. Csak először nem tudta hogyan oldja meg, hogy mindenkivel tudjon abban a 2 napban találkozni, először azt mondta, hogy menjünk mi át anyuékhoz hozzá, gyerekestől mindenestől, majd mikor mondtam, hogy nem megoldható, akkor javasoltam, hogy első nap legyen anyuéknál, második nap pedig jöjjön át hozzánk. És még ő mondta erre, hogy akkor majd alszik a mellettünk lévő szobában, ahogy meg annyiszor tette, ha éppen hazatévedt.

És erre csinálta meg azt, hogy vártuk, hogy jön, én készültem ezerrel és mégsem jött.

Így már érthető?

2012. szept. 15. 17:46
 7/7 A kérdező kommentje:
Ha jön, mindig az egész családhoz jön, ez máskor is így volt, meg azért attól, hogy van saját életünk a nővéremmel, még mi is a családja vagyunk, nem csak anyukánk. Másfél éve nem láttuk. Ehhez képest ő várta volna el, hogy gyerekestől menjünk mi át, hogy lássuk. Amikor pedig közölték velem a telefonba, hogy jönnek, csak nem tudják mikor érnek ide, mert várják a szerelőt, azután én mint az őrültek készülődtem, derült ki, hogy mégsem jönnek, oly módon, hogy én hívtam őket, hogy már délután 3 múlott, akkor mikor is jönnek?
2012. szept. 15. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!