Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Illik beadni a költségekbe?

Illik beadni a költségekbe?

Figyelt kérdés
4 éve élek külön a szüleimtől, albérletben, viszont most egy hónapra hazaköltözöm, orvosi kezelések miatt. Ecseteltem páromnak, hogy nem tudom, hogy fogunk kijönni a pénzből, mert drága a kezelés is, plusz az utazás, plusz adjak be azért az albérletbe is, hiába nem vagyok itt. Ráadásul majd a következő hónap lesz húzós, amikor megkapom a táppénzt, amivel kitörölhetem a valagamat. Mondtam páromnak, hogy azért nem akarok üres kézzel se menni, meg hogy majd vásárlásnál is beszállnék, mert nem akarok ingyenélő lenni, de párom mondta, hogy végülis hazamegyek, úgyhogy ne adjak semmi extrát. Szerintetek? 24/L
2012. szept. 21. 13:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ne minket kérdezz, hanem a szüleidet!
2012. szept. 21. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
90%
kérdezd meg a szüleidet ők adnak rá tuti választ!!!
2012. szept. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
90%
az én szüleim biztosan nem várnák el, hogy beleadjak, ha ennyi mindenre kell költenem, ráadásul egy hónapra, de ez egyénfüggő, velük kell megbeszélni
2012. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
92%

Elvileg jogos lenne, ha megkérdeznéd, hogy adj-e valanit, amoig a szülöknél vagy.

Viszont ha csak egy hónapról lenne szó, és a szüleid nincsenek igazán megszorulva anyagilag, akkor szerintem erre azt mondják, hogy ne adj semmit. Esetleg a házimunkába segits be, meg egy-egy alkalommal fözz te nekik is. Meg próbálj azért takarékoskodni a vizzel, villannyal, stb-vel.


De azért megkérdezni mindenképpen illik, és ha kérnek valamit, akkor azt oda is illik adni.

2012. szept. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

az én szüleim se várnák el..

amikor mész először hozzájuk

vigyél egy szatyor kaját és annyi.

biztos fognak örülni

2012. szept. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Zsebibabu válasza:
Megbeszélitek, ha kérnek is valamit, h majd ha elkezdesz dolgozni meg stb akkor tudsz csak fizetni, nem megy tápipénzből minden.
2012. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szüleidet kérdezd.


Beteg vagy,nem nyaralni mész,ha nem szorulnak rá,ugysem kérik el.

2012. szept. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

szerintem senki sem fog erre komolyabban gondolni mint te. A szüleid, odafogadtak, és ha már ennyire rendesek, biztosan nem fognak tőled semmit sem elfogadni. Ha az én lányom lenne ilyen helyzetben, arra törekednék hogy meggyógyuljon és mihamarabb talpra álljon. Nem hogy beszállást követelnék, szívesen adnék meg mindent amire ilyenkor szüksége lesz. Párod ha szeret, ő sem várja el hogy a kevés táppénzből még rendezd az albit is, ahol ott sem vagy egy hónapig.

jobbulást!

2012. szept. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális szülő ilyenért nem kérne pénzt.
2012. szept. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben nem kell szerintem, viszont azt csak te tudod, hogy hogy állnak anyagilag. Ha mindennap csak zsíroskenyérre telik és hitelük van, akkor nyilván adj bele a költségekbe, de ha nincs veszélyeztetve az odaköltözéseddel a megélhetésük, akkor nem kell.
2012. szept. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!