Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külföldieknek hogyan kell...

Külföldieknek hogyan kell igényelni a családi pótlékot? Mik a jogosultsági feltételek? Milyen iratokat kell magunkkal vinni és hol kell beadni a papírokat?

Figyelt kérdés
2010. nov. 30. 16:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A hazánkban dolgozó külföldinek akkor jár a gyes, a családi pótlék és a szülés utáni egyszeri anyasági támogatás, ha van érvényes munkaviszonya és biztosítása is. Emellett igazolni kell a gyermekkel való kapcsolatot is. Ha az anya nem dolgozik, akkor a munkavállaló apa igényelheti ezeket a pótlékokat, amennyiben ugyanazoknak a feltételeknek megfelel. Ugyanolyan elbírálás alá esik az EGT és nem-EGT állampolgár, amennyiben a nem-EGT állampolgár rendelkezik:


- Munkaviszonnyal;

- Tartózkodási engedéllyel vagy tartózkodási kártyával vagy letelepedési engedéllyel.

2010. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Májustól: egy év munkaviszony kell


Május elsejétől a 180 nap munkaviszony 365 nappá változik, ennyit kell biztosítási jogviszonyban töltenie az elmúlt két évben annak, aki gyedet szeretne kapni. Ugyanez vonatkozik az apára is, ő azonban csak a szülést követő 169. naptól igényelheti a gyedet. Addig az anya igényelheti a 168 napig járó tgyást. Ehhez biztosítási jogviszonyban kell lennie a szülés megelőző két évben legalább 180 napig, és


- a biztosítás tartama alatt kell szülnie, vagy

- a biztosítás megszűnését követően 42 napon belül kell szülnie, vagy

- a biztosítás megszűnését követően 42 napon túl, táppénz (vagy baleseti táppénz) folyósításának ideje alatt, illetve a folyósítás megszűnését követő 28 napon belül szül.

2010. nov. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

És hol tudnánk beadni a papírokat?

Azt olvastam, hogy TAJ-kártya is kell hozzá, de az nincs se a gyerekeknek, se a szülőknek. 15 éve élnek Magyarországon, az anyukának még mindig csak ideiglenes tartózkodási engedélye van, az apukának van csak rendes. 2 gyerekük van 10 és 7 évesek, a nagyobb tartósan beteg. A gyerekek születési anyakönyvi kivonatába ez van bejegyezve: állampolgárságuk ismeretlen...


Tudnátok konkrétabbat írni? Hogy pontosan milyen nyomtatványokat kell kitölteni és azokat hol kell beadni?

Ha kell hozzá TAJ-kártya, akkor azt hogy tudjuk igényelni?

A munkaviszonyt hogy kell igazolni?


Köszönöm a segítséget

2010. nov. 30. 19:19
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Ismeretlen állampolgárság? Ez furcsa, mert valamilyennek kell lennie.

A szülők milyen állampolgárok és hol születtek a gyermekek?

2010. dec. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Mind a két gyerek Magyarországon született, a rendes magyar születési anyakönyvi kivonatba van ez bejegyezve.


Eddig én úgy tudtam, hogy mindenki aki Magyarországon születik automatikusan magyar állampolgár lesz.


Úgy látszik, hogy ez a gyakorlatban mégsem így működik.

2010. dec. 3. 11:52
 6/11 anonim ***** válasza:
75%

Mi ugyanebben a helyzetben vagyunk. Állampolgárság automatikusan a születéssel nem jár, azt írják be, hogy ismeretlen, majd a szülőknek igazolni kell saját állampolgárságukat (pl útlevéllel) és kikérni egy javított szül. anyakönyvi kivonatot. A gyerek minden esetben a szülei állampolgárságát kapja, magyar csak akkor lehet, ha legalább egyik szülője az!

Családi pótlékot kaphat:

- minden magyar állampolgár

- külföldi, amennyiben bevándorolt, menekült, vagy letelepedett státuszú, és ezt igazolni tudja

és természetesen gyermekét a saját háztartásában ,(MO-n bejeletett ÁLLANDÓ lakcímén) neveli


Tehát: tartózkodási engedéllyel nem lehet igényelni!

2010. dec. 3. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%

Az USA-ban van születési helyhez kötött állampolgárság.

Magyarországon a szülők állampolgársága mérvadó.


Ez országonként változik, érdemes minden országban utánanézni, hogy éppen melyik típusú rendelkezés van érvényben.


Jelen esetben milyen állampolgárságúak a szülők?

2010. dec. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Én úgy tudom, hogy családi pótlékot (és SZJA-ból családi kedvezményt, ha dolgozik) csak az kap, aki letelepedési engedéllyel rendelkezik. Tartózkodási engedélyes nem.

A GYES/GYED/CSED (vagy hogy hívják most ezeket), más tészta tudtommal.

2018. jan. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Módosítanám az előző hozzászólást (én írtam azt is): A CSED/GYED/GYES is úgy tűnik, hogy ahhoz van kötve, hogy valaki jogosult -e családi pótlékra. De elég bonyolult a szabályozás, nem is itthon lennénk, ha nem lenne az, úgyhogy én azt tanácsolom, inkább kérdezze meg mindenki az illetékes hatóságokat, vagy szakembereket. Ezeket a dolgokat (az előző posztban írtakat is, minthogy milyen engedéllyel rendelkező kap mit) is csak hallottam, nem vagyok benne biztos.
2018. jan. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Új információ (az előző két poszt írója lennék): ma megkérdeztem a Kormányhivatalt, és bizonyos tartózkodási engedéllyel rendelkező külföldiek is kaphatnak családi pótlékot. Szóval tényleg a legjobb, ha az ember kérdez.
2018. febr. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!