Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért példálóznak a szüleim...

Miért példálóznak a szüleim ezzel, amikor nem akarok enni az aznapi kajából?

Figyelt kérdés

Meg nem csak a szüleim, hanem sokan mások is, amikor valaki nem akar enni az adott kajából, rávágják, hogy -Máshol éheznek, te meg nem akarsz enni!

Attól még, hogyha én bezabálnék x tányér levest vagy akármit, máshol szegények még ugyanúgy éheznének. Meg amúgy is, mi köze van ennek a két dolognak egymáshoz? Ez most kb olyan, mintha azt mondanák, hogy mittudomén, Ne beszélj csúnyán, mert a legtöbb jó filmet New Yorkban forgatják.


2012. szept. 23. 14:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
40%

:)))))


ez nagyon tetszett, és azt kell mondanom, hogy szüleid elég butuska megfogalmazást tettek, de hát a szüleid lecserélni nem lehet öket.

2012. szept. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%

Általában azok szokták ezt mondani, akik megküzdenek azért, hogy ételt tegyenek az asztalra.

Csak akkor fogod megbecsülni az ételt és bármi mást is, amikor te fogsz érte megküzdeni.


Ha nem vagy éhes, akkor azt mond. De ha éhes leszel, akkor ne követelj hamburgert a tojásrántotta helyett.


Nem ismerem az anyagi körülményeteket (nem is érdekel), de ne válogass. Ha nem kell, akkor nem kell. Csak utána ne akarj ezer mást enni.

2012. szept. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%
:) Jó kérdés.... pedig én is mondtam már ezt! Nyilván te is tudod, hogy a lényeg nem azon van, hogy hol éheznek. Csak gondolom a szüleid is úgy vannak vele, hogy anyukád megveszi az ennivalót, ami sokszor nem kis pénz, fárad vele, te meg lazán közlöd, hogy nem akarsz belőle enni. Nekem is rosszul esik, ha főzök valamit és a család csak turkál benne. Viszont amikor jóízűen megeszik, sőt, még mondják is, hogy finom, az annyira jó érzés...!!! Viszont én is bajban vagyok általában, hogy mit főzzek. Nehéz kitalálni, hogy teszem fel, 3 embernek éppen ugyanaz essen jól. Ezt azzal tudod kiküszöbölni, hogy megmondod előre a szüleidnek, hogyha nem gond, akkor holnap esetleg káposztás tésztát csináljanak, vagy milánóit, stb. De ha belegondolsz, te sem mindig tudod, hogy másnap éppen mit ennél meg, ezért az anyukádnak is biztos nehéz kitalálni. Viszont enni kell. Az meg nagyon rossz érzés, hogy az ételt, amit szívvel-lélekkel főzött, vásárolt, ki kell dobni, mert eszi meg senki... Ettől függetlenül nyilván nem attól fog megjönni az étvágyad, hogy máshol mennyire éheznek, ezt aláírom! :)
2012. szept. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

Arra gondol ilyenkor, hogy ahol éppen éheznek, ott annyira megbecsülik az ételt, hogy az "adott kaját" is befalnák, meg gyakorlatilag bármit.

A többit már leírták...

2012. szept. 23. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ahaaaa, köszi a válaszokat :D Ebből a szemszögből nézve már érthető :D
2012. szept. 23. 14:54
 6/11 anonim ***** válasza:
60%

Én sem értettem soha. Még azt megértem, hogy ne pazaroljam a vizet, mert másoknak innivaló sem jut, de akkor sem azért zárom el a csapot fogmosásnál, hanem azért, mert el fog fogyni egyszer a víz.

Az étel viszont ilyen szempontból mindig lesz. Lehet, hogy tiszta mű, de akkor is lesz.


Illetve ha már "gondolj az éhezőkre", és mindent megeszel amit eléd raknak, és 1 év múlva 100 kg leszel, akkor mit fogsz hallgatni?.. :)

2012. szept. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A 2. és 3. válaszolóval egyetértek, nem is ismételném.

Még annyi, hogy ha olyan étel van, amit nagyon nem szeretsz, és visszautasítod, akkor ne várd el anyukádtól, hogy készítsen másikat. Mondd meg neki szépen, kedvesen, hogy ne haragudjon, tudod, hogy sokat fáradt vele, de te azt nagyon nem szereted. Egyél maradékot, vagy készíts magadnak rántottát, vajas kenyeret, akármit, s biztosítsd róla, hogy ez neked nem jelent gondot.

2012. szept. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nem is szoktam elvárni, hogy másikat csináljon, az tényleg pofátlanság lenne...csak olyankor anyámék szidnak engem, pl amikor halat csinálnak, hogy milyen idióta vagyok, meg hogy titokban szeretem, csak bebeszélem magamnak, hogy nem szeretem, mert hogy kicsikoromban állítólag az volt a kedvenc kajám...
2012. szept. 23. 16:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Ismerös....
2012. szept. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Téged is lecsesznek, ha nem szeretsz valamit? :/
2012. szept. 23. 17:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!