Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Összekapott édesanyám és a...

Összekapott édesanyám és a párom. Nem tudom kibékíteni őket. Hogy tudnék még segíteni?

Figyelt kérdés

Úgy történt az egész, hogy a párom édesanyja kirakta a barátomat a házából.(Ennek is megvan az oka, de hosszú) Anyukám rögtön felajánlotta, hogy jöjjön hozzánk, szívesen lehet nálunk. Bármikor. Oda is jött a kritikus napokra. Jól érezte magát.

Aztán egyszer csak elkezdett szidni engem, hogy milyen kupiban élünk. (Épp bútor cserékben vagyunk persze, hogy minden dobozban áll)Milyen trehány és igénytelen vagyok a környezetemre meg hogy az ő talpára ráragad egy-két morzsa és hogy ő nem tud így itt élni. És nem is fog addig itt lenni míg el nem pakolunk. Vissza is költözött az anyjához.(Időközben enyhültek nálunk az állapotok.) Persze rosszul esett és felhívtam anyát sírva, hogy képzeld miket mondott mikor soha nem volt ilyen. Másnap mondta a barátomnak, hogy ilyet nem szabad mondani. Főleg úgy nem, hogy a felfordulásba hívtuk ide amikor aludhatott volna az utcán is. Erre az volt a válasza, hogy nem megsértődni kell hanem cselekedni, el kell pakolni. Ez már anyumnál is sok volt. Azóta édesanyámat kerüli és nem is jön fel hozzám.

Azt viszont hozzá kell tenni, hogy a barátomat kirúgták az iskolából anya és én intézünk neki új iskolát ahol nem kellett évet ismételni. Mi segítettünk neki mindenben leérettségizni. SZóval mindent önzetlenül adtunk neki. És erre ez a köszönet?


Édesanyám azt mondta, hogy egy bocsánatkérést elvár tőle addig nem hajlandó semmit se tenni. A párom viszont nem érzi hibásnak magát, mert az én hibám hogy elmondtam anyukámnak a történetet. De hiába mondtam neki én is, hogy ha valaki felajánlja azt, hogy lakj ott nem a hibákat keressük hanem elfogadjuk.Mert én sem azzal kezdtem amikor odamehettem hozzájuk, hogy mi nem tetszik hanem elfogadtam ahogy van. De erre is volt válasz, hogy ő így nem fogadja el. Hihetetlen. Mindenért engem okol.


3éve vagyunk együtt és igazából kezdek arra hajlani, hogy nem vele fogom elmélyíteni a kapcsolatomat. Ez borzasztó, semmiben nem mutat hajlandóságot.


Mégis mit lehet tenni??

Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2012. szept. 24. 09:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy ilyen pasival nem érdemes összekötni az életedet. Elég balhés lehet a srác, ezt onnan szűröm le, hogy kirúgták a suliból, meg kidobta az anyja, szóval gondolom, hogy nem egy tipikus jófiú...

Az meg, hogy anyuddal is így viselkedik, nálam biztos kiverte volna a biztosítékot. Örüljön, hogy nem az utcán kellett laknia.

2012. szept. 24. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
Hagy ott míg nem késő! Az anyja nem bírja elviselni, akkor mit akarsz? Majd te megneveled? Most sírj egy keveset, mint szenvedj éveken át, úgyis elhagy! Egy pondró!!!
2012. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, hogy ezt mondom, de a barátodnak örülnie és megbecsülnie kellett volna, hogy ti befogadtátok őt. Valamint az új iskolába is besegítettetek és akkor még ő van felháborodva?! Én hagynám a fenébe, ha ilyen.
2012. szept. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%

"egyszer csak elkezdett szidni engem, hogy milyen kupiban élünk. (Épp bútor cserékben vagyunk persze, hogy minden dobozban áll)Milyen trehány és igénytelen vagyok a környezetemre meg hogy az ő talpára ráragad egy-két morzsa és hogy ő nem tud így itt élni."


Most még csak szavakkal. Ő lesz majd az, aki tisztes pofonokkal tanít főzni, ha egyszer véletlen odaégett valami. Soha többet nem állnék szóba vele egy ilyen után.

2012. szept. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ennek véget vetnék.. Fájdalmas lesz, de a rosszban milyen jó, hogy egy "véletlen" folytán kiderült, mennyire nem lehet vele élni.
2012. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Uralkodik rajtad és anyukádon is szeretne, neki igy felelne meg a kapcsolat. Saját édesanyjával is volt torzsalkodás, nem biztos hogy ezért, de ez is jelzésértékü.


Anyukád mindent elkövetett amit csak el lehet, na nem a srácért hanem miattad, hogy te boldog lehess. Ezért anyukád tiszteletet és védelmet érdemel ebben az esetben tőled a sráccal szemben. Teljesen jogosan várja el az elnézés kérést és még igy is ő köt kompromisszumot, ezt is érted teszi.


Mit csinálnék a sráccal a helyetekben? Egy sansza lenne, nekem a sima elnézéskérés nem lenne elég, adja jelét annak hogy képes behódolni és megtanulta hol vannak a határok: jöjjön fel és takaritson, oldja meg azt ami neki nem tetszik. Ott a porszivó és minden kellék, hajrá, legalább mozog egy kicsit, nem csak a szája jár.

2012. szept. 24. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon finoman kifejezve: ez egy buta fiú. Semmi keresnivalód mellette. Megnevelni nem lehet, ahhoz kellene értelem amivel felfogja a dolgokat.
2012. szept. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Én már akkor kidobtam volna, amikor először kinyitotta a száját. Egyrészt jó szívvel befogadtátok, segítettetek neki és ő minimális tiszteletet, vagy hálát sem mutatott ezért cserébe!! Másrészt, a kezébe adhattad volna a porszívót, hogy "b*zdmeg itt laksz x ideje, ha nem tetszik valami, te is nyugodtan besegíthetsz a házimunkába".

Nem terveznék vele komolyan, pont azért, mert ha most ilyen, akkor évekkel később is ilyen lesz, aki majd elvárja, hogy a padlóról is enni lehessen és ezért majd egy kiskanalat sem lesz hajlandó odébb tenni. Ez a "faj" tipikusan olyan, hogy bedöglik a tv elé, te meg ugráld körbe, meleg kajával várd, cseréld a kezében a sört, lásd el a gyerekeket, nyald körbe a házat, persze mindezt miután te is 8-10 órát melóztál. Na ilyen pasi nem kellene!!

2012. szept. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 nevem-senki ***** válasza:
100%

Szànalmas a srác. Tiszteletlen volt édesanyàddal, amikor ő csak segített rajta. Szerintem mihamarabb rúgd ki, egy napot se fecsérelj tovább a dràga életedből egy ilyen nyomoroncra.

Édesanyàdnak ismeretlenül is minden tiszteletem. :)

2012. szept. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, gondolom nem ilyen válaszokra számítottál, de sajnos egyetértek a többiekkel! Amikor olvastam a kérdésedet, arra gondoltam, hogy eddig is túl türelmesek voltatok a sráccal, és még most is a megoldást keresitek. Én valószínűleg már a legelső beszólásánál kitettem volna az utcára, azok után meg, hogy anyukáddal szemben milyen pofátlan volt, végképp elküldeném a p.csába! :S Nem tudom kinek képzelni magát, de gondolj bele, hogy ha a TI házatokban így pattogtatna benneteket, mi lenne ha együtt élnél vele...
2012. szept. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!