Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire életszerű ötlet...

Mennyire életszerű ötlet elköltözni otthonról albérletbe 23 évesen?

Figyelt kérdés
23 éves egyetemistaként hetente 40+órákat dolgozom elég jó fizetésért. Úgy érzem ideje lenne már "kirepülni a fészekből" és önálló életet kezdeni. Korai lenne?

2012. szept. 24. 22:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Ha meg tudod fizetni miért ne? Egyáltalán nem korai.
2012. szept. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
55%
Nem korai.
2012. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
sok sikert hozzá :-)
2012. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
azt még hozzáteszem, hogy nyaranta külföldön dolgozom. érdemesebb lenne valakivel együtt bérelni egy lakást, hogy amíg távol vagyok addig se vesszen kárba a beleölt pénz vagy ezt hogy lehetne megoldani?
2012. szept. 24. 22:21
 5/14 anonim ***** válasza:
83%
Kár elherdálni szerintem a fizetésedet egy albérletre pusztán azért, hogy függetlenedj. A későbbiekben ezt nagyon meg fogod bánni. Most gyűjtögetned kéne, ameddig csak lehet, tehát gyakorlatilag addig, amíg nem költöznél össze vkivel családalapítás céljából kb. Nagyon megkönnyítenéd a saját életedet, ha volna "kezdőtőkéd", ha nem hitelből kellene lakást vagy autót vásárolnod. Szerintem gondold át...
2012. szept. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Én is 23 évesen mentem otthonról albérletbe. És ezzel párhuzamosan meg is nősültem.
2012. szept. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%
Beszéld meg a főbérlővel, hogy mondjuk a nyári hónapok bérleti díját nem kp-ban adod oda neki, hanem valamit megcsináltatsz a lakásban, és ezt a felújítást aztán "lelakod". Pl új csapok, új zuhanykabin, akármi, amit fedez a két havi bérleti díj. Így neked is megmarad az albi nyáron, szépül a lakás amiben élsz, és a főbérlő is örül.
2012. szept. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
76%

Én a 22:23-assal értek egyet.

Minek fizetnél albérletet, ha félre tudnád tenni? Hacsak nem vagy rosszban a szüleiddel, nem hiszem, hogy el kellene költöznöd. Spórolj és könnyítsd meg a jövődet. Én sem akarok elköltözni, teljesen jó a kapcsolatom a szüleimmel és mindenkivel, semmi értelme nem lenne. Nekik is jó, hogy segíthetnek, azt mondták ez az egyik nagy örömük az életben, hogy ott segítenek a gyerekükön, ahol tudnak és ezt, hogy otthon lakom nem is érzik segítségnek, hanem természetesnek.

2012. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
otthon van 4 telkünk. sok munka van velük. segítek nekik szívesen mar kb. 13 éves korom óta de azóta természetesnek veszik ezt a segítséget amivel nem is lenne baj de egy heten 7 napból 4et dolgozom 2öt suliba vagyok az utolsó napomon meg annyira le vagyok fáradva hogy sok erőm nem lenne segíteni és ezen folyton berágnak. már unom a banánt....
2012. szept. 24. 22:36
 10/14 anonim ***** válasza:
65%
én is a 23-sal értek egyet! Szerintem is akkor költözz el, amikor összekötöd valakivel az életed, addig pedig gyűjtsd a pénzed, ne költsd feleslegesen albérletre. Minek más zsebét tömni, amikor a sajátodat is tömheted? :)
2012. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!