Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ennyire egyértelmű, hogy a...

Ennyire egyértelmű, hogy a férfinek "jár" az autó?

Figyelt kérdés

Két autónk van, az egyik a férjemé, a másik az enyém, mindketten autóval járunk dolgozni, vásárolni, stb. Ő az előző héten kölcsönadta valami haverjának az övét, aki sikeresen összetörte, szóval az autója most szervizben van, így csak az enyém maradt. Ő közelebb dolgozik a lakásunkhoz (10 perc busszal, át sem kell szállni), mint én és én korábban is megyek, hogy a gyereket el tudjam vinni óvodába és érte is tudjak menni időben. Ma reggel még készülődtünk, mikor félálomban kikiabált a hálószobából, hogy majd ő elvisz minket a kocsival, de csak fél 9 felé induljunk, mert ő nem akar túl korán beérni. Hirtelen azt sem értettem mire gondol, szóval mondtam neki, hogy ez kedves tőle, de az ő autója most nincs is itthon, de ha gyorsan összeszedelődzködik elviszem őt is dolgozni, de gyorsan hiszen a gyereknek be kell érnie nyolc előtt, és én is nyolcra járok dolgozni. Erre az ő reakciója "Miért, te elviszed a kocsit?? Akkor én hogy megyek be dolgozni?". Ezen a ponton már köpni-nyelni nem tudtam, annyit válaszoltam rá nem túl kedvesen, hogy "majd megoldod drágám", és rácsuktam az ajtót. Majd délután amióta hazajött csak puffog, hogy neki busszal kellett mennie dolgozni, és milyen dolog ez, hogy a férfi jár bkv-val. Hatalmasat csalódtam benne, hogy elvárta volna, hogy elviszem a gyereket busszal óvodába, majd visszajövök ugyanazzal a busszal majdnem a lakásunkig, onnan másik busszal utazom 25 percet, majd átszállok metróra és azzal is utazom még 10-15 percet hogy eljussak a város másik felében levő munkahelyemre úgy, hogy reggel 8-ra beérjek, míg neki gyalog sem több az út mint 25 perc, tehát ha elindul fél kilenckor kényelmesen besétál, ha busszal megy még később is indulhat. Nyilván ez nem válóok, ilyet ne is mondjatok, hogy hagyjam el, mert egyébként megosztjuk a házimunkát, ő is volt itthon a gyerekkel "gyesen", szóval abszolút egyenlőek vagyunk, de ezen most nagyon megdöbbentem. Természetesen majd ha lehiggadt beszélek vele, de addig is érdekelnének a ti tapasztalataitok és véleményetek.


Nálatok is így van, a férfinek jár az autó míg a nő járjon bkv-val, akkor is, ha a nőnek sokkal komplikáltabb ez, mint a férfinak? Férfiak, ha ti így gondoljátok, akkor miért? Szeretném megérteni a logikát..


2012. szept. 25. 00:56
1 2 3 4
 1/40 Dr.Martin válasza:
64%
Egy szó: dominancia.
2012. szept. 25. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
40%
El van kényelmesedve. Ennyi. Akinek nincs kocsija az is megoldja. Mi reggelente 4kor kelünk hogy 6-ra beérjünk. Tömegközlekedéssel. Pedig van jogsi, kocsi is lehetne, de nem is akarunk. Mégsem okoz gondot az utazgatás. Ti mindketten el vagytok kényelmesedve. Vagy mi lenne mondjuk veled kocsi nélkül? Te is frászt kapnál, nem igaz, hogy utazgatni kell? Ő is ugyanígy van ezzel, attól még hogy neki nem kell olyan messzire menni mint neked. Lusta. Ha gyalog 25 perc az út akkor mondjuk elbicajozhatna... jó kis reggeli testmozgás meg is lenne vele.
2012. szept. 25. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
84%
Előző: egészségedre.
2012. szept. 25. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Nem kapnék frászt attól, ha utazgatnom kéne, de ha van egy autónk, és én megyek korábban, több helyre és messzebbre, ráadásul az autó is az én nevemen van, akkor miért is annyira egyértelmű, hogy ő megy vele?

Egyébként meg nem értem, hogy miért lennék jobb ember attól, ha bár megtehetném, hogy autóval járok mégsem teszem, inkább már hatkor kirángatom a gyereket a lakásból és a tömött buszon és metrón nyomorgok órákat. Nagyon örülök, ha te ettől jobban érzed magad, de én nem gondolom, hogy ebből presztízskérdést kellene csinálni. Szerintem semmi értelme feleslegesen a saját soromat rontani, ha valamit megoldhatok kényelmesebben és hatékonyabban, akkor azt fogom csinálni.

2012. szept. 25. 02:18
 5/40 anonim ***** válasza:
99%

Vitesd vele be a gyerekeket a suliba normál időben :)


Kicsit el van kapatva az úr. Tegye csak fel a kényes popóját a BKV-ra :)

2012. szept. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%
Nem "jár" neki. Miért járna?
2012. szept. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
33%
Ha téged egy kicsit is érdekelt volna, és előző este megkérdezed tőle, hogy hogy megy reggel dolgozni, akkor rég megbeszéltétek volna!
2012. szept. 25. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
16%

A férfi a ház ura, a férfinak mindig igaza van. Ezt nem értem miért nem képesek feldolgozni a nők, pedig ez a világ rendje:P


Felajánlod hogy elviszed, ő is elvinne forditott esetben, ennyi. Ő adta oda haverjának a kocsit, ennyi hátulütője lett a dolognak, de ez nem a te hibád, beszélje meg a haverjával.


Bosszúból pedig hallgasd ezt a kocsiban: http://www.youtube.com/watch?v=E_7oa95PhIs

2012. szept. 25. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 Alaque ***** válasza:
33%

Egyem a feminista kis zúzádat, ez nem azért van, mert "férfi", hanem mert egy suttyó. Nyilván nem éltél még kapcsolatban nőkkel, ezért nem tudod, hogy milyen agyament, logikátlan (nem mellesleg a másik félnek kellemetlen) kényelmi dolgokat képesek a nők kitalálni, azon ürüggyel, hogy nekik ez jár, mert ők a királylányok meg a hercegnők meg az anyámkínja. A férfi meg akkor a ház ura.


A bunkóság nemtől független.

2012. szept. 25. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
75%
Ebből egyértelmű, kell egy tartalék kocsi. Akkor ilyen gondok nem merülnek fel.
2012. szept. 25. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!