Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kereshetném meg az apámat?

Hogyan kereshetném meg az apámat?

Figyelt kérdés
Négy éves koromban láttam őt utoljára. Alkoholista volt és állandóan vert minket.(anyut, nővéremet és bátyámat)Mindkét testvérem,féltestvérem tehát én vagyok az egyedüli lánya. Mostanában kezdett foglalkoztatni a gondolat,hogy megkeressem. Ha van valaki, aki ezt már megtette tudna nekem tanácsot adni? Megérte? Csalódott? Persze tudom, nem számíthatok semmi jóra de nem akkor akarok a legközelebb hallani róla, amikor megkapom a gyászjelentést. Szerintetek mit tegyek? Hol tudok az apám után keresni? Engem azóta örökbe fogadtak, így megváltozott a nevem de valahol kell lennie egy iratnak, ami igazolja,hogy ő az én apám. Keressem meg vagy ne?

2012. szept. 25. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Keresd,csak előre ne fűzz hozzá nagy reményeket,akkor nem csalódhatsz nyagot!

A születési anyakönyvi kivonatodban, benne kell hogy legyen a neve. Próbáld meg a családtól megtudni a születési dátumát, és az ő anyukája nevét, esetleg az utolsó ismert lakcímét.

Próbálkozhatsz az utolsó lakcíme szerinti önkormányzatnál, majd a Központi Népességnyílvántartónál.

Sok sikert! :)

2012. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én apámat én 9 évesen láttam utoljára, de ő is alkoholista és szörnyű ember. nem akarok találkozni vele. ha te szeretnél, és tudod a régi neved, esetleg ismersz régi rokonokat unokatestvéreket, ismerősöket könnyen megtalálod. ha nem akk az már nehéz lesz...
2012. szept. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Fú... Bonyolódí az életed... Remény van de nagyon kicsi. Mondjuk százaléban úgy 80% nm, 20% pedig az igen. De kívánom, hogy találd meg, tiszta szívemből!
2012. szept. 25. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Szeretném titokban csinálni. Tudom,hogy nem a legokosabb ötlet de fájdalmat okoznék vele anyukámnak és nevelőapámnak. Tudom,hogy egyedül is képes lennék erre.

A neten megtaláltam a tabló képét. Nem tudom a szülei nevét vagy hogy vannak e testvérei de szerintem van egy, mert az évfolyam társa volt egy ugyanolyan vezetéknevű srác. (elég ritka a vezetéknevünk :) De nem találom sehol. Facebook,Iwiw...sehol. Abba bele se merek gondolni,hogy lehet,h talán már elkéstem.... De azt tudnám ha meghalt volna,ugye?

2012. szept. 25. 19:56
 5/11 anonim ***** válasza:

Tablókép! Szuper!:)

Irány az iskola, megvan hogy hol és mikor végzett!

Egyedül nagyon nehéz lesz,de meg lehet csinálni. Ja és elmúltál már 18,mert akkor a hivatalokban könnyebben tudsz intézkedni.

2012. szept. 25. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem,sajnos még csak 17 vagyok. Szeghalmon végzett gimnáziumot. Debrecenből necces lesz odamennem. Momentán nincs rá pénzem. De mégis mit tudnék ott kezdeni? A városban hová tudnék menni, ahol jutnék is vmire?
2012. szept. 25. 20:13
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg a telefonkönyvben hogy van-e olyan vezetéknevű abban a városban, és ha igen, hívd fel. Mondtad, hogy ritka név, szóval elképzelhető, hogy rokonai lesznek.
2012. szept. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, a telefonkönyv is jó ötlet.

Az iskola pedig azért jó,mert ha egy kicsit is segítőkészek, akkor az iskolai irattárban megvannak a pontos adatai, szül dátum, anyja neve, és azokkal az adatokkal már tudsz menni a népességnyílvántartóba.

2012. szept. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen,hogy válaszoltatok! :)
2012. szept. 30. 15:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia. Én megkerestem az apámat. Nem alkoholista, nem vert minket. Megtaláltam. Annyira más mint én, annyira másak az érzelmi-emberi értékrendjei, hogy úgy érzem, kár volt megkeresnem. És borzasztóan örülök, hogy nem ő nevelt fel. Remélem Te jobban jársz. Sok sikert!
2012. dec. 2. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!