Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek arról, ha...

Mi a véleményetek arról, ha valaki nem teljesíti egy haldokló végakaratát?

Figyelt kérdés

Az illető egy jóbarátom,akinek az anyukája 2 hónapja húnyt el rákban.A néni kérése az volt,hogy hamvasszák el,mert az szerinte egyszerűbb,tisztább,stb,lényeg,hogy ő ezt szerette volna.A jóbarátom pedig miután meghalt a néni nem volt hajlandó elhamvasztatni,sőt előre mindent lerendezett a koporsós temetéssel kapcsolatban,de a kórházban meg bólogatott,mikor az anyukája a hamvasztást kérte tőle.

Szóval koporsós temetés lett,de olyan csicsás volt a koporsó,hogy hát nem is tudom,pedig a néni maga is egyszerű kis asszonyka volt. Szerintetek nem illett volna az édesanyja utolsó kívánságát teljesíteni? Szerintem ez az egész cécó a külvilágnak szólt,nem a néninek.Mert ha a néninek szólt volna,akkor elhamvasztják!


2012. szept. 27. 02:02
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem tökmindegy, mivel hogy a néni halott. Hiába szólt volna neki, ő már nem tudja értékelni, a barátod viszont még él, szerintem az ő akarata fontosabb mint egy halotté.
2012. szept. 27. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
9%
Én nem hiszem hogy tudnám hamvasztani, nem biztos hogy menne. Márcsak vallási okokból sem.
2012. szept. 27. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 A kérdező kommentje:
Nálunk szokás a haldokló végakaratát teljesíteni.
2012. szept. 27. 02:09
 4/69 anonim ***** válasza:
7%
Lehet hogy nálatok ez a szokás, de néhány ember (köztük én, első vagyok) nem a szokások szerint él, hanem a saját szabad akarata és a józan ész szerint. Ha gondolkozol egy picit, nem rögtön a szokásokkal jössz, beláthatod, hogy nekem van igazam.
2012. szept. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 A kérdező kommentje:
szerinted neked van szerintem meg nekem! ennyi.
2012. szept. 27. 02:13
 6/69 anonim ***** válasza:
11%

A hamvasztás nekem is nagyon idegen. Én nem tudnék úgy kimenni a temetőbe, hogy ott ne egy sír legyen, hanem egy fiókokkal teli falhoz menjek.

Meg ez az egész dolog nekem nagyon hátborzongató, horrorfilmbe illő, hogy elégetik a testet.

Én sem tenném meg, azt hiszem.

Ez van, nem mindig teljesül a végakarat. Már Jókai idejében sem. :) Most eszembe jutott a Kőszívű ember fiai.

2012. szept. 27. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 A kérdező kommentje:
Hát nekem és a családomnak is hál'isten az a vélemyénünk,hogy tisztább dolog,mert legalább nem rágnak majd meg a kukacok a föld alatt.Bocs,ha morbid volt,de hát lényegében ez van.Inkább hamvasztás.
2012. szept. 27. 02:16
 8/69 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem is az élők érzései, akarata számít inkább.
2012. szept. 27. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
10%

Csicsás koporsó? Emlékszem nagypapámnak is csicsás volt, pedig ő is egyszerű ember volt.

De hát, az volt a legolcsóbb. :) Nem származom gazdag családból.

Lehet, hogy ez az ismerősöd sem tudott vagy akart többet költeni rá, és ez egy olcsó fajta volt.

2012. szept. 27. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 A kérdező kommentje:
Tényleg ekkora áldozat teljesíteni egy haldokló utolsó kívánságát? Olyan alapon,hogy neki már úgyis mindegy,mint ahogy az első is végülis ezt mondta? Érdekes hozzáállás!
2012. szept. 27. 02:27
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!