Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnék segíteni a húgomnak,...

Szeretnék segíteni a húgomnak, de a férjem ebben nem támogat. Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

A húgom 37 hetes terhes, a férje 5 hete elhunyt. Azóta eljött táppénzre, addig dolgozott.

Eddig nem tudtunk beszélni vele hogy mi hogy legyen. Most úgy döntött, eladja a házat és vesz egy kis lakást. Viszont a ház nagy, a táppénzből nem tudná fizetni a fűtést télen így szeretném ha hozzánk költözne amíg nem veszi meg az új lakást. A költségekbe természetesen beszállna.

Van egy üres szobánk, csak a mosdót és a konyhát használnánk közösen.

Ha nem az anyagiakat nézzük, akkor is úgy gondolom hogy jobb lenne neki velünk mint egyedül abban a hatalmas házban ahol a közös életüket akarták leélni.


A férjem ebbe nem akar beleegyezni.


Mi a véleményetek?


2012. szept. 27. 08:50
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/117 anonim ***** válasza:
77%

érdekelne, hogy a férjed ezt mivel indokolja...


szüleitek élnek?

2012. szept. 27. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/117 anonim ***** válasza:
77%
Szépen higgadtan kérd meg rá, mond el neked ez mennyire fontos, milyen rossz így látni a testvéred. Nem igazán értem a férjed, nálam ez alap. Nem egy segítőkész ember. Engem ez nagyon bántana. Kitartást és erőt kívánok a családnak!
2012. szept. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/117 anonim ***** válasza:
74%
Mindenképpen meggyőzném a férjem, hogy segíteni kell. Pláne, ha a húgod nem semmirekellő. Sose lehet tudni mit hoz a holnap és ti nem szorultok-e az ő segítségére.
2012. szept. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/117 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy a férjedet az zavarná, hogy hamarosan baba lesz a házban, és alkalmazkodnotok kell nemcsak a húgodhoz hanem a picihez is. Egy nagy lakást most nem olyan egyszerű eladni, nagyon nincs rá kereslet, és lehet, hogy hónapokig esetleg évekig se tudja eladni és ettől fél a férjed.


Én csak ezekre tudok gondolni, de a helyedben megpróbálnám vele megbeszélni, a húgodnak most nagy szüksége lenne a segítségetekre.

2012. szept. 27. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/117 A kérdező kommentje:

Nekünk sem olyan nagy még a gyerek, nem szeretne újra éjszakánként kelni. Mondtam hogy aludhat füldugóval, de nem.

A szüleink vidéken élnek, sajnos apukám állandó ápolásra szorul (elfelejt enni, bepisil stb) oda nem szeretne menni a húgom.

2012. szept. 27. 08:59
 6/117 nevem-senki ***** válasza:
77%

Ez borzasztó!

Azt inkàbb nem írom le jelen helyzetben, hogy mi a véleményem a férjedről és, hogy hova menjen.

Kitartást és erőt kívánok nektek.

2012. szept. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/117 anonim ***** válasza:
84%
Akkor rátapintottam a lényegre, sejtettem, hogy az a gondja, hogy alkalmazkodnia kell. Mást végülis nagyon elképzelni se lehet. :)
2012. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/117 anonim ***** válasza:
70%

1. vagyok

kösz a lepontozást, bárki is tette


de ettől függetlenül még érdekelnének a körülmények, hogy kicsit jobban fel tudjam mérni a helyzetet, és esetleg használható választ/tanácsot adjak


kérdező, ezeket megírhatod privátban is, tényleg a segítő szándék vezérel

2012. szept. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/117 anonim ***** válasza:
84%
Kérdező, azt hiszem, a #4-es válaszoló pontosan leírta a lényeget... a férjed szerintem attól tart (és lássuk be, nem alaptalanul) hogy megint végigcsinálhat egy újszülött és csecsemőkort egy gyerekkel, mert a testvéred nyilván nem a lakásügyekkel fog intenzíven foglalkozni a következő hónapokban, ha egyszer 37 hetes terhes.
2012. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/117 anonim ***** válasza:
82%
A férjednek nem fontosak a te és a családod érzései? Könyörgöm, most halt meg a férje és nemsokára szül! Mivel indokolja ezt a férjed? Nem akarja hallgatni a gyereksírást? Szerintem mindenkinek jobb lenne az, ha hozzátok költözne most, hogy ilyen szerencsétlenül alakult az élete. Szegényt most mindenben támogatni kellene.
2012. szept. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!