Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől lett ilyen a feleségem?...

Mitől lett ilyen a feleségem? Depressziós?

Figyelt kérdés

Amióta megszületett a kislányunk teljesen más lett. Nem tudunk beszélgetni, mindig szomorú. Semmihez nincs kedve, semmit sem fogad el tőlem. Ilyeneket mond, hogy biztos már nem szeretem mert felszedett pár kilót és hogy már nem a régi az alakja. Mindig mondom neki, hogy ez hülyeség, de nem hiszi el.

Elakartam vinni vacsorázni, hogy kettesben legyünk, de nem akarta. Ha bújok hozzá és ölelem egyszerűen csak el lök.

Mindig azzal jön, hogy biztos van másik nőm rajta kívül. Szerinte semmi értelme, hogy vele legyek mert, hogy ő öreg hozzám képest. 7 év kor különbség van köztünk, én 28 ő 35 éves. Már arra is gondoltam, hogy már nem szeret engem. A kislányunkal is furcsán viselkedik. Néha tartok tőle, hogy valami hülyeséget csinál.

Mit csináljak?


2012. szept. 27. 21:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Úgy tűnik valakinek az önbecsülése és az állandó közérzete a mérleg számaival van függvényben.
2012. szept. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Szülés utáni depi? Olvass utána, és ha kell, doki. Sok boldogságot!
2012. szept. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet szülés utáni depresszio, de az is lehet, hogy egyszerűen azt képzeli, hogy mivel elvesztette esetleg a régi alakját és mivel nálad idősebb te már nem szereted. Próbálj meg vele úgy viselkedni mintha most kezdenél udvarolni neki, úgy öleld, hogy érezze, hogy az ölelésed a lelkének szól és nem a testének. Sok nő ha depresszios szakaszban van nem kívánja a szexet de annál inkább a lelki szeretetet. Egy vacsora kettesben kevés ehhez. Minden nap éreztesd vele, hogy ő neked egy királynő akire felnézel, emeld fel benne a nőt, hogy érezze, hogy attól, hogy anya lett nem szűnt meg nőnek lenni.
2012. szept. 27. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen van ilyen

próbálj meg vele beszélni, hogy együtt menjetek el orvoshoz.


Mond el neki, hogy nagyon szereted, és nem érted miért teszi ezt veled. ezért szeretnéd has ketten elmennétek tanácsadásra, ahogy a válaszadó írta.

2012. szept. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl sok gyakorikérdéseket olvasott:)))


Rám elég rossz hatással van néha. Amikor az esküvői meghívókat akartuk kivinni, épp olvastam valakiről itt, a párja megszégyenítette több ember előtt, mert azt mondta esküvő előtt nem sokkal, hogy ő nem is akarta igazán ezt az esküvőt. Rém élénk fantáziámmal simán beleképzeltem magunkat a szituba, és odáig hergeltem magam, hogy azt mondtam a páromnak, talán mégse kéne elkapkodnunk ezt az esküvő dolgot. Jól megdöbbent szegény, mert ő nem olvas gyakorikérdéseket. Olyan szinten nem értette mi bajom és úgy lógatta az orrát, hogy megsajnáltam. Nem ez volt az első eset, hogy kivetítek rá itt olvasott dolgokat. Annyi elhagyott, megcsalt terhes nőről olvasok itt, hogy már előre rettegek, mi lesz ha terhes leszek.


Ilyesmi történhetett vele is. Sok férfi valóban megundorodik a terhes, nemrég szült párjától és megcsalja.


Az önbizalomhiányos nő belehergeli magát egy nem teljesen valóságos gondolatkörbe. Ha a férfi még béna is, akkor a vígasztalással csak ronthat a helyzeten.


Pl.nő: - Drágám, én olyan ronda vagyok, jobb lenne neked valaki sokkal szebbel.

(Azért mondja, mert szeretné ha a férje megcáfolná.)


Férj elkezdi vígasztalni pl:

- Édesem, mit kezdjek én egy jó nővel? Nekem megfelelő vagy.


Nő erre totál depresszió lesz, mert egyrészt a férj igazolta, hogy ő nem jó nő, másrészt meg lemegfelelőzte.


A nő ilyenkor azért nyavalyog, mert azt akarja hallani:


- Édesem, Te is jó nő vagy! Nekem Te vagy a legszebb. Annyira szép vagy, hidd el, nagyon sok nő irigykedik rád és én annyira büszke vagyok, hogy ilyen feleségem van.


Ha a férj kiplakátolja a Facebook-ot a gyerek képeivel, de még azt is kínkeservvel állította be annakidején, hogy házas, a feleségről meg fotót végképp nem tenne föl, na az sem önbizalomnövelő egy nő számára.


Teendő: felrakni egy csomó képet asszonyról is és feliratozni:


Gyönyörűségem.

Szerelmem.

Életem.


Stb...


Egy nő önbizalmát az emeli egekbe, ha mások előtt, más nők előtt büszkélkedik vele a férfi. Egy nő ettől hiszi el, hogy a férje szereti még, tetszik neki még.

Mert ha a férj ország-világ előtt büszkélkedik vele, nyilván nincs titkos szeretője. Legalábbis kisebb az esélye. Nagyon elvetemült bestiák moccannak rá szerintem olyan pasira, aki ilyen szépen felvállalja a párját.


Szóval nem otthon a négy fal közt kell puszilgatni, meg vígasztalgatni, hogy drágám, nekem ilyen dagadtan is nagyon tetszel, nem kellenek nekem az 50 kilós huszonéves kerekfenekű kolléganőim, stb...stb...stb...


Fel kell őt vállalni mások előtt, büszkélkedni kell vele, és ha valóban tetszik, azt hangsúlyozni végtelenségig, dícsérni, szépnek mondani, stb...

Ha ez nem megy, mert nem tetszik, akkor meg jól érzi és nem csoda, hogy depressziós.


Amúgy a példákat a páromtól vettem, ő szeret ilyen módon vígasztalni engem, mármint hogy nem kellenek nekem a jó nők, meg megfelelő vagy (kiderült, ő ezalatt azt érti, hogy tökéletesen megfelelő vagyok, de még ez se olyan mintha azt mondaná: tökéletes vagyok, na mindegy:( ), és nem érti, mitől akadok ki állandóan.


És eszedbe se jusson azzal vígasztalni, hogy nem kell aggódnia, mert te is átlagos vagy, ő is átlagos, tehát összeillők vagytok...mert még a végén szülés utáni depressziójában teljesen összezuhan.


Egy nő nem akar átlagos lenni a párja szemében.

2012. szept. 28. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Kösz előző, ennél érthetőbben nem is lehetne leirni, kár, hogy kevés férfi olvassa. Sajnos valóban sok helyt ez a próbléma, hogy a férfiak nem képesek erre a tettre, kezdve már olyan apró gesztusokkal is, hogy nem hordja a jegygyűrűt azzal a kifogással, hogy a munka amit ő dolgozik tönkre teszi a gyűrűt(hazugság), de viszont az aranykarperecet a karján nem. Kedves kérdező fogadd meg az előző tanácsát ha igazán szereted a feleséged, ezért is mondtam, hogy egy kettesben töltött vacsora még nem old meg semmit, hanem a nő őnbecsűlését kell visszaadni.
2012. szept. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
15%

Mennyi idős a kislányotok? Már azért, mert ha már nagyobbacska, akkor nem lehet a divatos szülés utáni depresszióra fogni.


Ha elégedetlen magával, tegyen ellene! Hívd magaddal mozogni, sokszor dicsérd, légy romantikus. Vannak barátnői? Nem lehet, hogy túl magányos, hisz te nyilván dolgozol, ő meg talán unja magát a kicsivel. Keressen magának társaságot, akár neten.

2012. szept. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A szülés utáni depresszió nem csak közvetlen a szülés után lehet, hanem jóval utána. A gyerek 1 éves kora után is.
2012. szept. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
szules utani depresszio 100%, olvassatok utanna.. ez nagyon sok novel megesik de lehet kezelni, hall Istennek!
2012. szept. 30. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

01.45. Mintha rólam írtál volna :P

Az én fantáziám is igen nagy mióta gyik oldalt olvasom... De minek??? kétszer tévedtem ide... Elő eset után megfogadtam nem olvasom, de most megint és...

egész nyáron depisnek, szeretethiányosnak éreztem magam :( -ilyen szar nyaram még sosem volt. ráadásul a kerek szülinapos voltam és azt sem élveztem-rokonok szerint kapuzárási páni...-no de az mégsem hisz nem vagyok olyan öreg...

Én is önbizalom hiányos vagyok szüléseim óta... Nem szoktam mutatni, de az vagyok. Mindenki erős talpraesettnek hisz, pedig igen is gyenge vagyok belül...

Van két csodálatos gyerekünk imádom őket, de mégse vagyok mostanában boldog...Nekem munkahelyet kéne váltanom, mindenki azt mondja és kezdem elhinni. Talán az lesz a megoldás számomra...Visszatalálni a megszokott életemhez...Na jól elkanyarodtam a kérdéstől... :P


Szóval igen létezik szülés utánni depresszió, mert a nő nem lesz sose a régi -ha szoptat nem lesz elégedett a mellével, ha sokat hízott azért nem ha nyúlott és csíkos lett a bőre azért nem... De ha olyan társ van mellette aki önbizalmat ad neki, akinek nyugodtan elmeri mondani a bajait, aki támogatja pl. fogyásban akkor pszihomókus nélkül is túlteszi magát rajta...

2012. okt. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!