Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogos a feleségem sértődöttsége?

Jogos a feleségem sértődöttsége?

Figyelt kérdés

8 évvel ezelőtt megismertem egy prostituáltat, nagyon sokat találkoztam vele, hamar bele szerettem, kölcsönös volt az érzés. Mivel a kapcsolat nem igazán működhetett így titokban találkoztunk, mindent, nem szabadott, hogy kiderüljön. Aztán mégis kiderült, abba hagyta, felvállaltuk. Össze is házasodtunk, nagyon boldogok voltunk, szerettük egymást. 6 évig tartott aztán elváltunk, higgadtan, nem haraggal, közös megegyezéssel. Neki teljesen más céljai voltak az életben mint nekem.

Aztán megismertem a mostani feleségem, nagyon szeretem őt. Elmondtam neki ezt az egészet, mert most került szóba, de teljesen kiakadt. Nem tudja feldolgozni, hogy én miért álltam össze egy ilyen nővel. Nem szól hozzám, csak húzza a száját, ezt csinálja már vagy 4 napja. Fölöslegesen gerjeszti a feszült hangulatot, a baba is ideges ilyenkor, nem tudom mire jó ez. A múlton már nem tudok változtatni, és amúgy se tenném. Kezd a viselkedése gyerekes lenni, felfújja a dolgot.

Már milliószor mondtam neki, hogy szeretem és imádom, virágot is vettem neki, csokit is, de semmi sem használ. Elakartam vinni vacsorázni egy étterembe, de nem akarta. Csak egymást kerülgetjük a lakásban.

Valami ötlet, hogy megbékéljen?

Normális a reakciója?


2012. szept. 22. 23:51
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
69%

Én egyet nem értek. Miért vártál egy ilyen vallomással oly sokáig. Már a kapcsolat elején amikor még nem voltatok házasok, és közös gyerek sem volt még akkor kellett volna tiszta vizet önteni a pohárba.

Én is kiakadnék ha X év házasság után tudom meg. hogy az exfeleség egy sima prostituált volt.

2012. szept. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
31%
Említetted a babát, szerintem szülés utáni depresszió ilyenkor a nőknek teljesen felborul a hormonháztartásuk és azt sem tudják mit miért tesznek ingerültebbek hisztisebbek...jó úton jársz éreztesd vele, hogy szereted előbb utóbb helyrekattan az agya. 32\F sorstársad :)
2012. szept. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
60%
Én nem akadnék ki, de ez elvek kérdése. Valószínűleg másképp gondolkodtok.
2012. szept. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
85%
Érthető a reakciója. Azért ilyesmit igazán el lehetett volna mondani neki, mielőtt véglegesen elköteleződtök. Eléggé hihetetlen, hogy soha, egyszer sem beszéltetek a múltatokról, holott már házasok vagytok babával. A feleséged helyében én is kiakadnék, nem feltétlen azon, hogy egy prostituálttal voltál együtt, hanem azon, hogy nem méltattál arra, hogy ezt elmondd, hogy akkor legyen időm átgondolni és feldolgozni, amikor még csak járunk.
2012. szept. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
60%
Teljesen megertem a haragjat. 1- nem mondtad el mar az elejetol kezdve. 2- Gondolom tobbet nezett ki beloled minthogy egy ilyen novel osszeallj es ez szerintem nagy csalodas neki en sem dolgoznam fel egykonnyen...annyi mas no van es te pont egy olyannal voltal akit megvet a tarsadalom legtobbje.Barmilyen munka nem szegyen de ez szerintem az. Adj neki idot majd lenyugszik csak csalodott.
2012. szept. 23. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
68%
Lehet, hogy megundorodott tőled. Akkor aztán veheted a virágot meg a csokit.
2012. szept. 23. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
90%

Az előző válaszokból is látszódik, hogy mások vagyunk. Engem nem érdekel, kik voltak a párom előző női (házas nem volt, de volt 8 éves kapcsolata). Fogalmam sincs, mi volt a foglalkozása. A párom nem tagadja, nem titkolja a múltját, tudom, hogy miért lett vége annak a kapcsolatnak, mi volt a problémájuk, mert ez a fontos a múltjából, nem az, hogy a csaja hogy nézett ki, mi volt a munkája vagy hogy milyen hobbijai voltak. Tőlem akár lehetett volna prostituált is az ex. Számomra az számít, hogy milyen emberré vált a párom, velem és a környezetével hogyan bánik.

A párodnak a jelenre kéne koncentrálnia. Szerintem ha tényleg szeret, akkor majd túlteszi magát rajta. Hogy mivel segíthetnél nem tudom, mivel nekem ez nem lenne probléma. Talán mond azt neki, hogy azért nem meséltél erről, mert te nem tartottad fontosnak ezt a dolgot.

2012. szept. 23. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:

Akkor most mit csináljak?

Én amúgy megértem a haragját, de nem tudok mit tenni.

Ennyire fontos, hogy mi volt régen?

Ha megundorodott tőlem azt is megértem, de akkor legalább szóljon hozzám, hogy válunk vagy valami. Nem megoldás amit csinál.

2012. szept. 23. 00:19
 9/45 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem nem jogos a reakciója. Tök mindegy kivel voltál a múltban. Nem arra kell mindig visszatekinteni, hanem előre, a jövő felé. Megemlítem, hogy ismertem én is olyan aki eme mesterséget űzte és meg kell mondjam, egyártalán nem tartottam emiatt értéktelen embernek. Ja és nő vagyok.
2012. szept. 23. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
76%
Hagyd rá most dolgoza föl.Ha majd tisztáza az érzelmeit ugy is közli veled. Esetleg anyit mondhatsz neki ha készen állrá,hogy szoljon hozzád akkor nagyon szivesen meghallgatod a sérelmeit.Majd aztán eldönti mit akkar .De ez attol is függ menyire kötödik hozzád
2012. szept. 23. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!