Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám elfogadni...

Hogyan tudnám elfogadni magamat és megszabadulni az örökös irigységtől?

Figyelt kérdés
Hogyan tudnék életfelfogást változtatni, és elfogadni magamat olyannak amilyen vagyok? Utálom, hogy irigy vagyok másokra, hogy úgy érzem, mindig akad olyan, aki jobb nálam. Van egy barátnőm, aki miatt titkon éjszakákat sírok át. Az élete, ő maga, mondhatni tökéletes. Legyen szó egy ruháról, egy apró kis tárgyról, ami az övé, mindig az övét látom a legszebbnek, legtökéletesebbnek, ami miatt az én holmijaimat értéktelennek látom. Változtatni szeretnék ezen, és felvilágosodni, remélni, hogy ahol az élet elvesz, ott ad, ahol pedig ad, ott elvesz egyszer (minden rosszindulat nélkül)!

2012. szept. 28. 21:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Koncentrálj arra, hogy neked miért jó.

Próbálj meg olyan emberek közt lenni, akiktől bókot is kapsz, ezeket ne utasítsd vissza. Ismerkedj. Az is adhat önbizalmat, ha sikerül kiépíteni egy új kapcsolatot, vagy megismerni valakit, aki szívesen barátkozik veled.

2012. szept. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Ilyenkor jusson eszedbe hogy nem egy indiai 9. kasztba születtél. Eza az első.

A második: lehet hogy az Ő élete sem tökéletes. Értsd: nem tud elélvezni, szexuálisan bántalmazza az apja, állandóak a családi veszekedések, örökletes betegsége van.


A cuccokat meg hagyjuk, ami neki jól áll, neked nem biztos.

Vegyél egy olyan tárgyat ami neki nincs.

2012. szept. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerető, pénzes család gyermeke, ami persze nem jelent semmit, de nem hátrány az életben. Nem az az elkényeztetett kategória, de tény, hogy amit szeme, szája megkíván azt megkapja, minden gond nélkül. Vannak barátai, iszonyatosan okos, értelmes, intelligens és szép is. Képtelenség vele felvenni a versenyt! Lehetséges, hogy már-már túlságosan is beleláttam ebbe a kis álomvilágba, amiből az következett, hogy az én egyébként sem túl jó életem még borzasztóbbnak tűnik. Vannak olyan emberek, akik szeretettel fordulnak felém, csak sajnos sokszor elfelejtek értük hálát adni. A párom szeret, dicsér, bizonygatja, hogy én vagyok a legszebb és legtökéletesebb kerek e világon. És éppen abból van elegem, hogy ezt nem tudom értékelni. Talán nem akarok hinni neki, és bebeszélem magamnak a dolgokat?! Aggódom, hogy nem tesz jót a kapcsolatunknak, ha magamat állandóan a sárba tiprom, a barátnőmet pedig a magaslatokba szárnyaltatom előtte. Még a végén addig mondom neki ezt a sok marhaságot, míg elhiszi, és életem egyetlen tökéletesnek mondható kis része is elvész.
2012. szept. 28. 21:38
 4/9 anonim ***** válasza:
A legjobb úton vagy, hogy elcseszd az életed és a kapcsolatod....miért csinálsz problémát egy nem létező dologból?? Mindenkinél van szebb és okosabb, még a barátnődnél is, de valakinek te vagy a legjobb másnak meg más a legjobb, ez ilyen egyszerű. Magadból hozd ki a maximumot és legyen önbizalmad, akkor elégedett leszel.
2012. szept. 28. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szerintem nézz körül a világban,hány ember mit nem adna azért hogy egészséges legyen,hány gyermek hogy szerető szülei legyenek,hány férfi és nő hogy ne harcmezőn éljen,hány ember hogy társa legyen,mert megöli a magány,és még sorolhatnám.Örülnének ha a te problémád lenne az övéik.Neked ez nagy probléma,hát akkor változtass,mert te tudsz.És légy hálás az életednek és örülj amid van,mert azt "kaptad".Mert ha nem teszed akkor az élet meg mutatja hogy kell örülni még annak is hogy felkel a nap!!!
2012. szept. 28. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Válts társaságot,olyannal barátkozz akivel szemben nem tör fel az irigység,aztán idővel kinövőd :)
2012. szept. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Bence_ ***** válasza:
57%

Jó úton jársz ha már változtatni szeretnél.

Most valamiért nem megy [link] olvasd el.

Utána jegyezd meg azt az elégedettséget amit érzel. És erre törekedj.

Hihetetlen sok értéked van. Ezeket találd meg. És hidd el mindenkinek megvan a maga keresztje.

"A boldogság azoknak van fenntartva, akik hajlandóak boldogok lenni, dacára a körülményeiknek"

2012. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
57%

Az irigység csúnya emberi tulajdonság, de létezik...

Nekem is VOLT egy barátnőm..igénytelen volt (ruházata,lakása) minden pénzét elutazta...

Ha gyönyörködtem egy tájba, rögtön rávágta,bezzeg it-ott mennyivel szebb..

Hát az én kedvem ne vegye el,mert nekem a szépséget ne rombolja bezzegekkel..

Már nem barátnőm, mert rájöttem,rosszabbul érzem magam a vele való beszélgetés után..ezt hivják energia vámpirnak..

Ha pocsék a kedvem, megnézek egy-két "szivbemarkoló" filmet...És rájövök, nincs okom rinyálni..

Kedvenceim: a napfény ize, A rúzs szine, Bakancslista..

Utóbbi két filmet tapasztalatból is értem..

De láttam tavaly a tengert, napfelkeltével..:))

(igaz, 54 évesen..)

2012. szept. 29. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

ha belátod, hogy ott keresed a problémát, ahol valójában nincs is , akkor meg fogsz világosodni, elhagyod az irigységet, és élvezed az életet.

mindenkinél van jobb és szebb.neked az a dolgod, hogy a saját életedben találd meg a jó dolgokat, tanuld meg szépnek látni magadat, értékeld, hogy van két kezed, lábad, látsz, hallasz, egészséges vagy.


tegnap voltam bulizni., és alig hittem a szememnek. a tánctér közepén egy tolószékes srác nyomta a bulit ezerrel, körbeállták a csajok, és "táncoltak", koccintottak vele :) ha ő jól tudja magát érezni annak ellenére, amilyen helyzetben van, akkor sztem senki se sírjon a sorsa miatt.


ha megbecsülöd azt, amid van, akkor mindenkinél boldogabb leszel.

2012. szept. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!