Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ezek után érdemes reménykedni...

Ezek után érdemes reménykedni valamiben is vagy menjen mindenki a maga útján?

Figyelt kérdés

Adott egy 24 éves lány és egy 30 éves fiú.3 éve vannak együtt, fél éve együtt is laknak, viszont a fiú semmilyen komoly szándékot nem mutat a lány felé, mert "nem látom, hogy értelme lenne megkérni a kezed, összeházasodni meg végképp. "

Nem durva egy kicsit ez? Akkor minek van vele együtt? Áldozzon ebbe a kapcsolatba többet vagy felesleges?


2012. szept. 29. 07:54
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
53%
felesleges...
2012. szept. 29. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
65%

Teljesen felesleges!

Miért van vele együtt? Mert nem kell neki esténként nő után kajtatni (ahogy mondani szokták), ott van kézügyben. Kész kaja, tiszta ruha, stb. ugyanúgy mint azelőtt a mamánál. És ráadásul ezzel a kijelentéssel nemcsak azt közölte a lánnyal, hogy egy szikrányit sem szereti, tiszteli, de azt is, hogy ezek után neki joga van bármikor elmenni otthonról, hogy "keresse az igazit".


Mondd, akkor ez a 24 éves lány mire vár? Mit remél?

2012. szept. 29. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A lány tényleg mindent megtesz: mos, főz, takarít, dolgozik reggeltől estig. És ha mondjuk ezért nincs szex 2 hétig, mert hulla fáradt, akkor már jön az, hogy "nyugdíjas élet, az apámék többet szexelnek, mint mi..."

Közös programokra nem járnak, nem ünneplik az évfordulókat, mert hülyeség - fiú szerint - .

2012. szept. 29. 08:24
 4/31 anonim ***** válasza:
6%

18 évig éltem együtt az exemmel

soha nem merült fel bennem h házasság kellene pedig van 2 gyerek is

még eljegyzés sem volt


mi olyan fontos egy papírban ????


másik 6 hónap alatt meg sem ismered rendesen a párodat és a szokásait arra egy élet kevés


azért van együtt vele mert jó esetben szereti

és egy kapcsolatba mindig kell áldozatot hozni de ha ez nem megy akkor alkalmatlan vagy a párkapcsolatra


de most komolyan ha ilyeneket írsz akkor te nem szereted a másikat

ezt nem a szíved hanem az eszed mondja

ha a szíved mondaná akkor nem gondolkodnál ezeken hanem élveznéd a vele töltött időt

2012. szept. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim válasza:
ne reménykedj
2012. szept. 29. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
8%
Én sem értem miért olyan fontos a házasság és miért nem elég az hogy együtt vannak. Ez már nekem olyan, mintha a lány már csak a házasságra hajtana, és mivel van barátja, vele akarna nyilván összeházasodni... De mivel ő nem akar házasodni, ezért inkább otthagyná hogy olyat keressen aki akar. Elég gáz. 21n
2012. szept. 29. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%

Kedves 4-es!

Én szerintem itt nem az a kérdés, hogy lesz-e esküvő (papír) vagy nem, hanem az, hogy a fiú részéről úgy néz ki, abszolút nincsenek olyan érzelmek, amelyek egy hosszútávú, jól működő kapcsolathoz szükségesek. És ha ezt még ki is mondja, akkor azok után a lány mit tegyen?

2012. szept. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
0%
Én csak akkor költöztem volna vele össze, ha már megvolt az eljegyzés.
2012. szept. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
51%
Az összeköltözés ELŐTT kellett volna tisztázni, hogy askar-e házasságot? A házasság NEM csak egy papír. Azt jelenti, hogy együtt gondolják leélni az életüket. Az együttélést könnyebb abbahagyni, mint elválni. Az együttéléskor tudva vagy tudat alatt a felek nem bíznak a kapcsolat tartósságában. Azonfelül jogilag sem mindegy, hogy valaki feleség vagy csak élettárs!
2012. szept. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem a fiú nem azt mondta, hogy nem szereti, csak azt, hogy ő nem látja, hogy a házasságnak értelme lenne. Szerintem ez önmagában még nem baj.


De van itt két dolog. Egyrészt szerintem egy normális fiú, ha neki nem is fontos a házasság, de neked igen, akkor alkalmazkodik. Meg lehet oldani olcsón, kis hajcihővel, lehet ebben kompromisszumot kötni.


Másrészt viszont sok - egyébként normális - fiú az ilyen halvány (vagy a lány számára egyértelmű, de a fiú számára halvány) utalásokból nem érti meg, hogy ez neked fontos. Lehet, hogy ő nem tudja, hogy ez neked fontos! Hiába gondolod, hogy te egyértelműen kifejezted az igényedet, ha nem mondtad el egyszerűen, rejtett utalások nélkül, hogy neked milyen fontos a házasság, akkor előfordulhat, hogy nem értette meg.


Tehát én azt javaslom, hogy ezt próbáld megbeszélni vele. Mondd el, hogy megérted, hogy a házasság neki nem fontos és szerinte értelmetlen, de neked igenis fontos és szükséged van rá, hogy ilyen módon, "hivatalosan" is megerősítsétek a kapcsolatotokat. Ha megérti - és ennek komoly esélye van - akkor minden rendben, ha nem, hát nem, te megpróbáltad.


Sajnos az előfordulhat, hogy ez nem fog működni. Vannak emberek, akik nem tudják elfogadni, hogy bár nekik egyáltalán nem fontos valami, neked nagyon fontos és ezért nekik is erőfeszítéseket kéne tenniük. Ilyen esetben nem tudok tanácsot adni, sajnos egy ilyen helyzetet én se tudnék kezelni, és az életemet sem szeretném ilyen felfogású emberrel összekötni.

2012. szept. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!