Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak a férjemmel?...

Mit csináljak a férjemmel? Már nagyon idegesít.

Figyelt kérdés

Egyetlen problémám van vele: rettentően motyog. Ezt ő váltig tagadja, bár mostanában már mások is szóltak miatta.

Egyszerűen nem érteni, hogy mit mond, mert nem artikulál rendesen.


Amikor egy 5 perces beszélgetés alatt harmincszor kérdezek vissza, hogy mégis mit szűrt át fogai kerítésén, ő lesz ideges, hogy miért nem értem.


Türelmes már nem tudok lenni, mert tényleg minden második mondatra vissza kell kérdeznem, néha már egyszerűen nem is reagálok, ha hozzám szól, mert nem értem, hogy mit mond.


Nincs beszédhibája, ez egyszerű rossz szokás, figyelmetlenség.


2012. szept. 30. 19:09
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Már a lánya is rászólt emiatt néhányszor, tehát nem az én agyszüleményem :)


Pont hétvégén voltunk a szüleimnél látogatóban, ott anyám mondta neki, hogy "ne haragudj, de alig értem, amit mondasz, nem artikulálsz". Pedig anyámnak nem is beszéltem erről.

2012. szept. 30. 19:53
 12/17 A kérdező kommentje:

Hogy példát mondjak:


"Kérlast"

"Tc ne'm sgteni?"

"Ne' lá'd vahla pvmet?"

Egyszerűen a hangok nagy részét kiharapja a szavakból és az esetek többségében lehetetlen dekódolni, hogy mi a fenét akart mondani.

Tessék kipróbálni: aránylag zárt ajkakkal mondjátok ki a fent leírt példákat.

Megoldási javaslatokat várom, utána leírom melyik mit jelent :)

2012. szept. 30. 20:01
 13/17 anonim ***** válasza:

1."Kér levest?"

2."Tetszene segíteni?"

3-ra nem tudok rájönni az utolsó szóra:D

Fura...:D

2012. szept. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Elsőt nem tudom.

2. Tudsz nekem segíteni?

3. Nem láttad valahol a pulóveremet?

Szerintem is a felvevős módszer a jó.Ő tudja mit akar mondani, nem tűnik fel neki. Én pl. marha gyorsan beszélek. Észre sem veszem. Aztán ha túlságosan begyorsulok, a többiek is elkezdenek ilyen gyorsan beszélni. Kapcsolok és lassulok. De én tudom is magamról, h hadarok. Ő nincs tisztában vele h motyog. Játszd le neki.

2012. szept. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Nálunk is így kezdődött az egyik családtagnál, hogy mindig visszakérdezett!


Azután kiderült, hogy hallókészülékre volt szüksége!

2012. szept. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

14-nél a pont!

Az első mondat: "Kérlek add ide a sót!" :)

2012. okt. 1. 07:08
 17/17 A kérdező kommentje:
#15 - akkor a fél családjának hallókészülékre van szüksége. Említettem, hogy a lánya is szólt már neki, illetve anyám is.
2012. okt. 1. 07:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!