Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy közöljem otthon, hogy...

Hogy közöljem otthon, hogy haza szeretnék költözni, mert nem tudom eltartani magam tovább?

Figyelt kérdés

Bő egy éve élek külön a családomtól, nem túl messze, annyi, hogy egy közeli településről átköltöztem a városba. Most azonban megszűnt a munkahelyem és már 2 hónapja hiába keresek állást, nem találok.


A gond ott kezdődik, hogy a családban alapvetően mindig én voltam a feketebárány, ezért gyerekkorom óta rossz viszonyban vagyunk, főleg anyámmal (egyedül nevelt engem és a két testvérem). Nem akarom részletezni a dolgokat, annyit mondok, hogy 20 évnyi lelki (régebben testi) terror elől szószerint elmenekültem otthonról az első adandó alkalommal. Egyébként előtte egy ideje már gyakran mondogattam, hogy mihelyst tehetem, elköltözöm és megszakítom a kapcsolatot mindenkivel. Ez végül is nem történt meg, mert kb. 2 hetente és ünnepekkor mindig hazajárok, egészen megjavult a viszony köztünk. Íígy, hogy ritkán találkozunk, nincsenek konfliktusok.


Viszont előre rettegek a hazaköltözéstől. Már hallom, ahogy mindennap tolják majd rám, hogy "látod, megmondtam, hogy ez lesz", és mivel nagyon-nagyon eltérően gondolkodunk dolgokról, tudom, hogy szintén napi szintű lesz az "itt az van, amit én mondok" és a "nálad így volt, nálunk meg így" típusú válasz... hozzászoktam a függetlenséghez, és hogy nem volt stressz a családi viták miatt...


2012. okt. 1. 17:28
1 2
 1/11 anonim válasza:
90%
Úgy, hogy "anya, most sajnos nem állok jól, és szeretnék egy kis ideig hazaköltözni, amíg jobbra nem fordulnak a dolgok". Szerintem nem létezik olyan anya, aki eltaszítaná magától a gyemermekét, amikor szüksége van rá. Ami az otthoni konfliktust illeti, biztos hogy elkerülhetetlen lesz, de próbálj minél nyugodtabb maradni és reagálni a dolgokra. A véleményedet természetesen kifejtheted, de nyugodt hangnemben és válogatott szavakkal valamint megfelelő pillanatban. Mutass szeretetet és előbb-utóbb visszonozzák. Sok sikert!
2012. okt. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

Mindenképpen szólj nekik! Ki az az anya, aki ilyen helyzetbe nem fogadná be a saját gyerekét?

az jó, hogy már javult a viszonyotok. És egyébként is szükséged van rá (anyukádra) és neki is rá!

Nyugodtan hívd fel és kérdezd meg felköltözhetsz-e amíg nem találsz munkát!

2012. okt. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Nem, nem mondom, hogy nem mehetnék haza, erről szó sincs. Csak... huhh, 15 éves korom körül már volt kisebb öngyilkossági kísérletem amiatt, hogy nem bírtam elviselni, ami otthon megy. Összeszedtem magam, de egy éve épp azért költöztem el, mert megint jöttek ezek a gondolatok. Azt se állítom, hogy egyáltalán nem szeretném a családom, de olyan fokú elnyomás uralkodik nálunk, hogy azt lehetetlen elviselni. Szó szerint félek hazaköltözni..
2012. okt. 1. 17:46
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát átérzem a helyzeted, arra készülj fel hogy tuti meg fogod kapni ezeket amiket leírtál, hogy "amíg itt vagy azt csinálod amit mondok" és hasonlók, plusz hozzájön hogy "mekkora sz@r vagy" mert nem jött neked össze az élet.


Barátok, rokonok nem tudnak esetleg segíteni?

2012. okt. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Külföikd vagy a főváros nem játszik? Én tuti haza nem költöznék. De ha így döntesz, arra készülj fel, hogy kapni fogod az ívet rendesen, és le kell tudnod majd nyelni.
2012. okt. 1. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam rajtuk...csak itt a párom és itt vannak a barátaim. Nehéz körülmények között felnőtt emberként túlságosan ragaszkodom azokhoz, akik most szeretek engem.
2012. okt. 1. 21:12
 7/11 anonim ***** válasza:

Én a fővárost nem igazán javaslom. Vidékről költöztem fel, több mint 2 hónapja annak reményében, hogy itt gyorsabban sikerül majd elhelyezkednem. Van egy középfokú és egy felsőfokú szakmám, mégse vesznek fel olyan állásokra se amikhez még végzettség se kell. Az elmúlt hónapok során kb. 70 önéletrajzot küldtem el, és összesen 3 helyre hívtak be. Ahova behívtak, közölték, hogy rajtam kívül még több száz embert meghallgatnak. Itt se könnyebb elhelyezkedni, mert igazából sok a munkanélküli és nincs elegendő állás.


Ezt csak azért írtam le, mert sok ember úgy gondolja, hogy itt egyből menni fog minden egycsapásra. Hát nem..

2012. okt. 2. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gondolj arra, hogy mostmár felnőttként térnél haza, és lehet egészen máshogy fogadnának már! Gyerekként lehet, hogy próbáltak uralkodni rajtad, de már felnőtt vagy, nem biztos, hogy megtennék. Én egyébként ugyanígy voltam mint te, sőt, egy éve akár én is kiírhattam volna ezt a kérdést. 18 évesen költöztem el, 2 évvel később szembesültem vele, hogy nem birom eltartani magam és hazakullogtam... A katasztrófális viszonyunk addigra rendeződött, és mostmár egészen másképp bánnak velem! Egy éve lakom itthon, de legközelebb majd akkor költözöm el, ha elég tartalékom is lesz, vész esetére!
2012. okt. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hát, sajnos én úgy tapasztaltam hogy a szülő mindig "kisgyerekként" kezeli a gyerekeit. Annyi hogy próbálj meg határozott lenni, és érvényesítsd a saját akaratod, ne tudjanak irányítani.
2012. okt. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Hasonló a helyzetem én ki jöttem lakni spanyol országba eltelt egy év de a nyelvet nem tudom ezért szerettem volna haza költözni míg nem szerzek pénzt erre anyám közölte hogy albérletbe kell mennem

Nem lakhatók otthon többet abba a lakásba a ami az én tulajdonom egynegyedesedben egy hónapra van pénzem itt és vége csak olyan munkát tudok itt vállalni ami egészségileg kinyír nem tudok önállóan élni nem érzem magam képesnek rá van három szakmám vasas de nem tudom a nyelvet ezért nem tudok benne dolgozni itt spanyolországban kb nekem itt a vége

2019. szept. 4. 03:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!