Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tervezel külföldre...

Miért tervezel külföldre költözni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 2. 13:48
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
olyanoktól kérdezem aki tervez :)
2012. okt. 2. 13:51
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

Jobb életet szeretnék a gyermekemnek, nem pedig nyomorban élni.

Úgy érzem, hogy ez a helyzet (magas adó, pénztelenség), ami Magyarországon van hosszútávon nem fog változni, csak rosszabbodni.


Nem azért szültem gyereket, hogy nyomorban éljen, pedig még tűrhető, ahogy anyagilag állunk!

Ráadásul az állam se támogatja a gyermekeseket. Ja, de bocs! Dicsakékat igen, de én nem a segélyre gyúrok a 30 gyerekemmel ... hanem a normális, tisztességes megélhetésre az 1 max. 2 (ez csak álom, szerintem örökre) gyerekemmel!

2012. okt. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

Már nem is feltétlenül jobb, csak élhetőbb élet reményében. Azt most nem fejtem ki, hogy mennyire elegem van már abból, ami folyik idehaza, és csak nézzük, mint a birkák, vagy összecsomagolunk, és megyünk...

De nagyjából minden szinten el van lehetetlenítve az, aki egyszerűen csak szeretne dolgozni vmit, amihez ért és szívesen csinál. Szinte teljesen hiányzik a normális munkásosztály és középosztály. Vannak gazdagok és van a mélyszegénység, nagyon pici az átmenet. Egyszerűen nem ilyen társadalomban akarok élni, és már nem hiszek abban, hogy ez még az én életem alatt javulhatna.

2012. okt. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Mert itt én sem tudom elkezdeni az életem (nem kapok munkát, a szüleimmel élek, nem tudunk megházasodni...stb) és a gyerekeimnek is jobb életet szeretnék majd mint ami itt várhatja őket. Ha már most ez van akkor mi lesz mire ők felnőnek
2012. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Mert ami itt megy, az egy vicc. Ismerősöm Londonban a mekiben jobban keres, és többet tesz félre, mint én itthon a szakmámban...

Másrészt szeretnék teljesen új életet kezdeni, tiszta lappal, és az itt nem menne.

24N

2012. okt. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
39%
Semmiért.De viszont nyaralni kimennék:P
2012. okt. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne?

Egyébként ha nem lenne itt ez a pusztulat, akkor is terveznék, egyszerűen világot látni, más kultúrákat mélyrehatóan megismerni (nyilván egy 5 napos nyaralás alatt nem lehet megismerni), kalandvágyból.

2012. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
És ki melyik országot választaná?
2012. okt. 2. 14:22
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
mert ott is szinte ingyen tanulhatok tovább, csak többet fog érni a diplomám, a nyelvet is megtanulom és nem kell aláírnom mindenféle papírt, h x évig itthon fogok dolgozni még. Én ezt nem tudom megígérni
2012. okt. 2. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ami az utolsó csepp volt: elkezdett a gyerek óvodába járni, csak ugye ki hozza, ki viszi. Az óvoda bezár mielőtt a munkaidőm véget érne és a teleportálást még nem találták fel.... Kerestem másik óvodát, tárgyaltam a munkahelyemmel. Mivel a törvény előírja 07.01-től hogy kötelesek 6 órában alkalmazni, ügyvédhez fordultam. Amikor a harmadik is a képembe nevetett, úgy döntöttem hogy akkor köszönöm szépen, ennyi elég volt.


A férjem már Angliában van, mi 2 hét múlva megyünk utána.


A többit leírták előttem: adó adó hátán, létbizonytalanság, a fizetés max arra elég hogy ne haljunk éhen.

2012. okt. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!