Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Emiatt rosszul kéne éreznem...

Emiatt rosszul kéne éreznem magam? Szerintetek jogos amiért elhanyagolom a családomat?

Figyelt kérdés

Szeretném röviden felvázolni, mi a helyzet.

17 éves vagyok, 3 testvérem van, az ex nevelőapukám és anyu elváltak 2 évvel ezelőtt, anyunak jelenleg nincs munkája.

Barátommal lassan fél éve vagyunk együtt, közös jövőt tervezünk.

Anyu nem nagyon próbál munkát keresni, csak neten küld 1-1 önéletrajzot, személyesen meg sem próbálja... sokszor kifogásokat gyárt.

Legtöbb idejét pasizással tölti el, neten ismerkedik, találkozgat.

Én dolgozok suli mellett, elég sokat, nagyon sok pénzt hazaadok.

Legtöbb időmet a barátommal töltöm, úgy érzem, az hasznosabb mint h itthon legyek a családdal. Emiatt sokszor összeveszünk, sokszor nem foglalkozik velem anyu.


Sokszor összeomlok, ma is felhívtam, és számomra újabb! ismeretlen pasinál volt... borzasztó h egy intelligens, okos nőből milyen ember lett. :( És még nagyon sok dolgon kiszoktam bukni, amit anyu művel...


Legszívesebben most összecsomagolnék. Szerintetek mi lenne a helyes? Hogy kéne hozzáálnom az egészhez? Tényleg én vagyok a hibás, szemét vagyok?



2012. okt. 2. 15:17
 1/7 anonim ***** válasza:
72%

Legtöbb idejét pasizással tölti el...

Legtöbb időmet a barátommal töltöm...

vatizdöproblem? Alma fája kategória...

2012. okt. 2. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Az ő élete, azt csinál vele, amit akar. Személy szerint én sem tartom túl intelligens viselkedésnek, már amennyire bele lehet látni a dologba. Viszont a te életed meg a tied és ha még dolgozol is, akkor végképp nem kellene lelkiismeret furdalást érezned.
2012. okt. 2. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
15%
elsőnek van igaza.
2012. okt. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
72%

Kedves 1. és 3.!

Nem gondoljátok hogy azért van inkább a pasijánál mert nem jó otthon a környezet?!

2012. okt. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Pont ezért megyek el otthonról, mert nem érzem magam jól otthon. Anyu pedig azt mondja, hogy szerinte nekem nem ők jelentik a családot, hanem a barátom.

Nem tudom vele megértetni, h mennyire fáj, h széthullott a család, és ma már a tesóimmal se váltok 2 szót, max ha beteg vagyok, vagy ha éppen nem dolgozok.

2012. okt. 2. 16:04
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem édesanyádnak is nagyon fáj, hogy széthullott a család.

Próbál érzelmi vigaszt találni, ezért váltogatja a pasikat, hátha megtalál valamit abból az érzésből, amit elveszített, ami talán a házassága kezdetén meg volt. Szeretetre vágyik és törődésre, márpedig a szeretetért az ember sok hülyeséget elkövet, egyáltalán nem biztos, hogy mindig a józan eszére hallgat.


Szerintem továbbra is nagyon szeret benneteket, de a gyermeki szeretet teljesen más, mint a párunknak adott, vagy kapott, egyik sem helyettesítheti a másikat. Ő most keresgél és tapasztal, miközben benne van az is a pakliban, hogy jó nagyokat zuhan. Tarthat a jövőtől is, hiszen már annyira nem lehet fiatal és a magány nem túl kecsegtető jövőkép.

Szóval szerintem most kapkod egy kicsit, keresi a párját, próbálja egyenesbe hozni az életét és talán megtapasztalni azokat a dolgokat, amelyek a házassága alatt kimaradtak az életéből.


Vissza fog találni önmagához, hidd el.

2012. okt. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Te vajon próbáltál vele leülni beszélgetni?

Mit csináljon, ha azt látja, hogy az édes pici lánya magasról tojik a fejére és inkább a barátjánál van? Ha elzárkózol tőle ne csodálkozz, hogy ő sem foglalkozik veled.

2012. okt. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!