Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek helytelen?

Wincho kérdése:

Szerintetek helytelen?

Figyelt kérdés

Történetem a következő. Apukám 8 éve meghalt, anyukám egyedül nevel. Kapom az árvaságit és a 90 %-os utazásit. Most van az utolsó félévem a főiskolán. Nyelvvizsgám félig van meg, novemberben mennék újra. A szakdolgozatommal is nehezen haladok (novemberben kellene leadni)a konzulensem nem nagyon foglalkozik velem (csoporttársaim által meséltek alapján a többi konzulens is ilyen). Ha nem sikerülne a nyelvvizsga, akkor megtudnám csinálni az államvizsgát (teljesítettem a kötelező nyelvkurzust a főiskolán) de akkor sem kapnám meg a diplomát, így nem hinném, hogy ezzel a szakkal el tudnék menni dolgozni.

Arra gondoltam, hogy van egy tárgyam, ami 0 kredites, de kritérium követelmény, hogy azt erre a félévre nem teljesítem,felvenném a köv. félévre így csúszok egy félévet. Ezáltal lesz nyugodt időm felkészülni a nyelvvizsgára, és a szakdolgozatra is, valamint megmarad a nappali jogviszonyom, és tovább kapom az árvaságit, utazásit, és még tanulmányi ösztöndíjat is. Ezután mesterképzésre mennék, vagy valami OKJ-s képzésre, de ezek mind szeptembertől kezdődnek.

Sajnos semmi nem garantálja, hogy ha most a diplomát meg is csinálnám, akkor nemsokára lenne munkahelyem. Ezért szeretném még ezt a plusz félévet. Anyukám fizetése kb. 90 ezer ft, és hitelünk is van, valamint állítólag nemsokára elveszik a jutalékot is (anyu idősotthonban dolgozik). TO-n a nő viszont úgy beszélt, mintha a csúszással én valami helytelent tennék, hogy a pénz miatt akarok csúszni, ártanék valakinek vagy nem tudom. Mégis, mi hátrányt okoznék én ezzel másnak? Ennyire baj, hogy szeretnék még diákot, utazásit, és árvaságit, hogy támogathassam anyukámat? Mit gondoltok erről? Köszönöm a válaszokat!


2012. okt. 3. 20:17
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenki úgy boldogul, ahogy tud. Ráadásul neked ott a nyelvvizsga, szóval teljesen érthető, ha még egy félévet ráhúzol.

Egyátalán mit kérdeztél a TO-n? Mit mondtál nekik?

2012. okt. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5%
nyugi nem csak te vagy így vele, minden harmadik egyetemista a tanulásba menekül az élet, felelősség, munka elől.
2012. okt. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Azt kérdeztem, hogy van ez a tárgy, (esetmegbeszélés ), és nem teljesítem, akkor feltudom venni a következő félévre? Meg hogy akkor megmarad-e a nappali jogviszonyom?


2. kommentelő: én nem a felelősség, munka elől menekülök... mert mivel ez a tárgy kb. 3 nap, ezért emellett szeretnék elmenni diákmunkára vagy valami munkát végezni!!! Eddig is jártam diákmunkába dolgozni! Nyáron napszámba is elmentem, csak hogy segíteni tudjak a családomon! Az meg hogy tovább szeretném képezni magam (pl. mesterképzéssel, vagy egy szakma tanulással) az baj?

2012. okt. 3. 20:40
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor nem értem, miért voltak bunkók. Lehet, hogy csak rossz napjuk volt. Ahogy a második válaszolónak is.
2012. okt. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) A másik kommentelőnek is valamilyen szinten igaza van, mert van, aki tényleg ezért csúszik.Nem akar dolgozni. De én tényleg nem menekülök. Nem is tudnék lazsálni egész életemben! Elmentem dolgozni, hogy tudjam a nyelvtanfolyamomat fizetni, meg a nyelvvizsgadíjakat. Anyukám nem tudta volna. Csak kételyeim voltak, hogy valóban rosszat tennék, ha úgy mond, bebiztosítanám magamat arra az időre, amíg lehet :S
2012. okt. 3. 20:55
 6/7 anonim ***** válasza:
A TO-n mindig ilyenek. Én megbetegedtem és a nő felháborodva közölte, hogy hogy gondolom hogy én így lediplomázok. Végül egyeztettem egy ügyvéddel (ingyenes jogsegélyszolgálat), és elég volt megemlítenem, hogy az ügyvédem ezt és ezt mondta, egyből el lehetett intézni mindent. Nyugodj meg és intézd úgy ahogy neked a legjobb. A legtöbb embernek ott kisebbségi komplexusa van, mert nincs diplomája, vagy vmi rosszabb mint neked lesz. Különben is semmi köze ahhoz hogy mit csinálsz, nem elősködsz, hanem még szükséged van egy kis segítségre amit apukádtól kapnál,ha még élne. Viszont annak nézz utána, hogy nincs-e egy fél évre előírt minimum kreditszám, amit teljesíteni kell. Anno az én időmben volt ilyen.
2012. okt. 4. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Sokat gondolkodtam, hogy milyen alternatívák lehetnek. Mivel félig van meg a nyelvvizsgám, és ha államvizsgáig (január) nem szerezném meg az írásbelit, ott vagyok, hogy mehetek államvizsgázni, de a diplomát nem adják ki.

2. Kérdés, hogy megtudom-e addig csinálni.. Most egyedül próbálom szinten tartani magam, mert nyelviskolára, tanárra nincs pénzünk.

Ha meg is lenne a nyelvvizsga, a diploma, sajnos az sem garantálja, hogy munkám lesz. Ilyen az élet. Természetesen nem fogok a fenekemen ülni, és hagyni, hogy az anyukám az ő fizetéséből (amiből törleszti a hitelt is, melyet azért vett fel, hogy segítsen a tesóméknak és nekem is) tartson el 22 évesen.

Ezért lenne szükségem a pénzre, hogyha nem tudok majd dolgozni (mert nincs munka) ne essen ki ez a "kis" pénz.

Igen, a kredites dolog is eszembe jutott. Ezt akarom megkérdezni egy csoporttársamtól, aki biztosan csúszik (na, ő csak azért, hogy kapjon ösztöndíjat, pedig dolgozik, szóval) és ő utána járt a dolognak..a TO-ra viszont már csak végszükség esetén megyek. Most is mikor vittem a papíromat kitöltetni (árvaságit) volt még 1 fél óra a zárásig. Mikor kijött a nő és meglátott, elkezdte vágni a pofát, hogy minek vagyok ott (mint kiderült, ebédelni indult volna).

Tényleg köszönöm a válaszokat! Jó érzés, hogy vannak emberek, akik átérzik a helyzetemet!

2012. okt. 5. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!