Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Családi pótlékot saját névre/b...

Családi pótlékot saját névre/bankkártyára lehet kérni?

Figyelt kérdés
A családom teljesen megzavarodott, elköltöztem barátomékhoz, és azt szeretném, hogy a családimat én kapjam meg. Ehhez mi kell, és hol kell intézni? 19/L
2012. okt. 4. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
menj be az illetékes Mák hoz(magyar államkincstár)és ott érdeklődj.De szerintem kérheted a saját nevedre is...
2012. okt. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az is elég, ha küldesz nekik egy levelet. Amúgyis köteles vagy jelenteni, ha megváltoztak az adataid (jelen esetben lakcím is!) Írd le, hogy megváltozott a lakcímed, és a továbbiakban a pótlékot az xy számú bankszámládra szeretnéd igényelni. Mivel elmúltál 18, ezért nem kell hozzá a szüleid beleegyezése.
2012. okt. 4. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm :)
2012. okt. 4. 12:34
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem rég kértem a sógoromnak a saját nevére. Letöltöttem a mák honlapjáról a nyomtatványt és egy kísérő levéllel elküldtem nekik.

Előtte jelentkezz át a barátodék címére mert csak akkor kérheted te ha nem élsz hivatalosan egy címen a szülővel.

2012. okt. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez a téma engem is érintene. Melyik az a formanyomtatvány amelyikkel módosítani lehet, hogy hova küldjék a családi pótlékot? Néztem a mák lapját, de nem igazodok ki rajta:(
2012. okt. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

[link]

Itt a honlap cím, a második a saját jogú családi pótlék megállapításához! :)

2012. okt. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!