Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Félelem a szülés utána anyagi...

Félelem a szülés utána anyagi kiszolgáltatottságtól - ez normális?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást a férjemmel, 2 éve vagyunk házasok, előtte 3 évig jártunk (ebből 2 év együtt éltünk). Harmónikus a kapcsolatunk.


Mégis félek, mi lesz ha a baba születése után megváltozik és kihasználja, hogy anyagilag függök tőle. Annyi ilyet hallani és azok a nők sem gondolták, hogy velük ez megtörténhet...


Hogyan lépjek túl ezen?


2012. okt. 4. 20:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Beszélgetéssel. Őszintén meg kell beszélnetek ezt a dolgot. Akkor megtudod az ő álláspontját illetve a félelmeit. Egyedül ne rágódj rajta. Jelezz vissza, hogy sikerült.
2012. okt. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem nem normális, egy kicsit túlzásba esel. A férjed nem tudja helyetted kihordani a babát, így ha babát szeretnél nincs választásod. De nem is kell 3. évig otthon maradnod ha nem szeretnéd. Különben ez baba nélkül is megtörténhet, mert a mai világban bárki lehet egyik napról a másikra munkanélküli. Hány éves vagy? Lehet még nem állsz készen az anyaságra amivel semmi baj, pár év és nem fogod így gondolni.
2012. okt. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekem saját vállalkozásom van, és amíg terhes voltam, akkor is dolgoztam, és amikor a babával itthon voltam, akkor is (megosztva a tesómmal) foglalkoztam vele, szóval nekem végig elég jó keresetem volt, és nem voltam kiszolgáltatva.


De szerintem egy szerető kapcsolatnál ilyen fel sem merülhet, mert ha belegondolsz, ha a te szeretted ki lenne szolgáltatva, akkor ösztönösen is támogatnád.


Szerintem ahhoz hogy valaki a kiszolgáltatottságodat kihasználja, ahhoz nagyon gonosznak kell lennie, vagy nagyon kell utálnia, vagy már eleve egy kontroll-mániás állatnak kell lennie, amit már látnál rajta. A kihasznált anyák férjei sem hirtelen lettek olyanok, azok már a baba előtt is olyanok voltak, csak a nők nem akarták észrevenni, és azt hitték majd a baba után megváltoznak.


Magyarul, ha őszintén érzed a szeretetét, és semmilyen jelet nem ad arra, hogy egy zsarnok-típus lenne, akkor nyugodtan rábízhatod magadat.

2012. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%
Bizalom. Hogy honnan tudod, bízhatsz-e benne? Sehonnan. Ez a bizalom. ;-) Add meg neki! Mert hiszen azzal, hogy nem bízol benne, elkerülheted, hogy kihasználjon? Nem. Akkor sokkal ésszerűbb bízni, arról nem is beszélve, hogy a bizalmatlanság mérgez.
2012. okt. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
88%
Vannak ráutaló jelek?
2012. okt. 4. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy ha babát akarsz, egyszer úgyis el kell menned szabadságra, bárkinek is szülsz. Ha nem most, hát majd másik kapcsolatban. A legrosszabb ami történhet, hogy emiatt megromlik a kapcsolatotok, akkor legfeljebb kibírod a pár évet, és elmész azonnal dolgozni, és különköltöztök, és ennyi. Nem tragédia.

Még az is lehet, hogy minden tökéletesen megy, és már 4 éves lesz a gyereketek, és akkor szakítotok... soha nem lehet előre tudni, ezért teljesen felesleges ezen agyalogni.

2012. okt. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 yuda ***** válasza:
55%

Kicsit olyan paranoiásnak tűnsz.

Írod hogy harmonikus a kapcsolatotok, de összeolvasol hetet-havat és elkezdesz félni.

Azt javaslom, szállj le azokról a fórumokról, amelyek ilyen hatással vannak rád. Mindegy melyik az.


Nem tudom miket olvasol még össze, de ne olvass gyilkosokról, mert a végén attól félsz meggyilkolnak, sem betegségekről, mert akkor elkezded érezni magadon a tüneteket..stb.

Valóban vannak szélsőségesen gyenge jellemű emberek, akik különösen befolyásolhatóak.

Igyekezz jó dolgokkal körülvenni magad és egészséges információkkal táplálkozni.

Ha látod, hogy rossz érzést kelt benned, ne olvasd tovább, sőt el se kezd inkább. Már az első jelnél hagyd abba.

2012. okt. 4. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként elég beteg az a társadalom, ahol a szülés utni anyagi kiszolgáltatottaságtól kell félni. Ennél még az is sokkal normálisabb lenne, ha attól félnél, hogy betegen születik a gyereked, hogy meghalsz szülés közben vagy hogy más gond lesz...
2012. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia.Van munkahelyed?Hány éves vagy?

Ezt nem lehet előre tudni.Az én párom természetesen tudtam,hogy nem használja ki,de engem zavart a dolog(pedig munkából mentem szülni,tehát gyed-et kaptam) .Vissza is mentem dolgozni amikor a lányunk 1.5 éves volt.Nem bántam meg.Nagyon társaságkedvelő,nyitott és kiegyensúlyozott kislány volt kicsinek is és most is az,már 4 éves.Nem mellesleg,én is sokkal nyugodtabb és türelmesebb lettem vele,amikor visszamentem dolgozni,mert nem vagyok otthonülő típus.Ha van munkahelyed lesz gyed-ed,így azért nem annyira vagy rá szorulva.Mellesleg miért nem beszéled meg a férjeddel,hogy gondolja az anyagiakat,miután megszületett a gyereketek?

2012. okt. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én nem félek, hogy ki leszek szolgáltatva a páromnak, mert megbízom benne, ellenben idegesítene, hogy ő tart el. Nekünk külön bankszámlánk van, így tudom, hogy van annyim, hogy egyedül is el tudnám tartani magam a gyerekkel együtt, de ha közös bankszámlátok van, akkor is tudod, ebből mennyi, amit te kerestél meg. Így nem fogod kiszolgáltatottnak érezni magad.

Ha meg egyik napról a másikra éltek, tehát nincs félretéve semmi, akkor még várni kéne a gyermekvállalással szerintem, kivéve ha van olyan (pl. szülő) aki kisegít, mert nagyon bizonytalan ez a mai világ...

2012. okt. 5. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!