Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet ilyent mondani egy...

Hogy lehet ilyent mondani egy halott baba anyjának?

Figyelt kérdés
Ismerősömnek halva született a babája, és olyanokat mondanak neki, hogy nem baj, majd lesz másik, hogy mondhat valaki ilyent, mikor a gyereke halt meg, meg nem is baj, mert nem akkora fájdalom, mintha szülés után hal meg, meg, hogy miért kapta meg az anyasági támogatást, mikor nincs is gyereke!
2011. jan. 22. 11:45
1 2 3 4 5 6 7
 1/69 anonim ***** válasza:
79%
Úgy hogy sok a bunkó állat. Sose kelljen megtapasztalniuk milyen is ez, de azért egy csepp empátia lehetne bennük. Simán felrúgnám őket. És nem az anyukának kellene ezt kikérni, hanem a párjának megvédeni, mert ő gondolom nincs olyan állapotban hogy normális választ adjon ezekre a beszólásokra. Vagy küldd hozzám a kedves beszólogatókat. Én tuti lerendezem őket.
2011. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/69 anonim ***** válasza:
62%
Aki nem élt át hasonlót az nyilván máshogy látja. Azért szerintem is van különbség aközött, hogy halva születik egy baba, egy pár napos, hetes baba hal meg, vagy egy pár éves kisgyerek. Nyilván az anyának fáj mind, de a halva született gyermekhez nincs még "kézzelfogható" ragaszkodása, a néhány napos kicsihez még nem kötődik annyira, ezeket nagy eséllyel dolgozza fel könnyebben, mintha mondjuk egy kis óvodást veszít el.
2011. jan. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/69 anonim ***** válasza:
86%

Iszonyatos butaság honol a fejekben,még aki maga nem is éle át,azoknak is tudniuk kéne,hogy ezek nem a vígasz szavai.

Ezt a babát nem pótolhatja másik,Őt meg kell gyászolni,rettenetes lelki fájdalom ez az anyának!És az ilyen emberek,sokat rontanak az amúgy is nagyon nehéz helyzeten,minannyiszor tört döfnek a szívébe ,ha lekicsinylik az őt ért fájdalmat,ha nem ismerik el,hogy nagy a veszteség.

Nem vele együtt kell sírni,nem azt mondom,segíteni kell az előre tekintésben is,se nem így.


Az hogy megkérdőjelezik,hogy miért kaphat anyasági támogatást...irigylik tőle...erre már csak nagyon csúnyát tudnék írni,szégyeljék magukat!

2011. jan. 22. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/69 anonim ***** válasza:
79%
Mondjuk épeszű ember inkább nem szól ilyenkor szerintem, de ha mégis, akkor sem olyat, amit írtál.
2011. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/69 anonim ***** válasza:
25%
11:%1
2011. jan. 22. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/69 anonim ***** válasza:
82%
Nem hiszem ,hogy itt az lenne a lényeg,hogy mikor nagyobb a fájdalom ,lehet az igen keserves akkor is ha egy várva,várt magzatot veszít el az anya,nem a rangsorolás a lényeg és senkinek nincs joga megítélni,hogy ez nem is olyan nagy fájdalom...
2011. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/69 anonim ***** válasza:
73%
11:50, Te biztos nem voltál még terhes, és nem hordtál ki egy gyereket. Van fogalmad, hogy mekkora ragaszkodás és kötődés alakul ki a várandósság közel egy éves alatt? Van fogalmad, hogy mekkora űr marad az emberben, ha majdnem egy évig azzal foglalkozik, hogy a baba érkezésére készül, majd a baba meghal? Állsz az szépen berendezett üers babaszobában, a melledből folyik a tej, miközben szervezed a gyereked temetését? Őszintén szólva, remélem nincs fogalmad erről, és nem is lesz. Sose kelljen megtapasztalnod. DE ne írj ilyen hülyeséget, hogy kevésbé fáj, ha halva születik.
2011. jan. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/69 anonim ***** válasza:
71%

Aki nem élte át, nem is tudja miről beszél. Sajnos velem is megtörtént. A végén már féltem emberek közé menni, mert pontosan ugyan ezeket hallottam vissza, mint amit a kérdező írt.

Ezekkel az emberekkel nem lehet mit tenni, lehet meg sem gondolja mit beszél, az is lehet csak jót akar, így akarja vigasztalni, miközben még jobban megbántja.

2011. jan. 22. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/69 anonim ***** válasza:
69%

Tény, hogy nem éppen a legudvariasabb módja a vigasztalásnak, de egyrészt nem mindenki él át ilyen helyzetet, nem tudhatja, milyen, másrészt az emberek (beleértve magamat is) időnként elég esetlenül tudják kinyilvánítani részvétüket. Nagyon nehéz megtalálni a megfelelő szavakat, a szituáció pedig megkívánja a részvét kimutatását.

Arról nem is beszélve, hogy egy halva született gyermekhez nem köti annyi emlék, érzelem, mint egy kisgyerekhez. Tudom, ez így kegyetlen és durva, de mégis csak így van.

2011. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/69 anonim ***** válasza:
75%
Én a saját véleményemet írtam le, azt, ahogy én gondolom. Magamból indultam ki, hogy nekem milyen érzés lenne elveszíteni a gyerekemet. 7 éves, nem élném túl. Ha terhes lennék-ami nem leszek-és meghalna a babám, biztos hogy őrülten fájna, hiszen azért 9 hónapig hordtam magamban. De valószínűleg könnyebben viselném, mintha éveket töltöttem volna vele a valóságban, érintve, látva, nevelve. Nem éltem át ilyet, remélem nem is fogok, csak elképzelem, hogy érezhetnék. Mindenesetre eszembe nem jutna olyanokat mondani, egy ilyen helyzetben lévőnek, hogy könnyebb így, hogy nem baj. Az meg, hogy pénzt kapott, hát könyörgöm, tényleg nagyon hülyének és érzéketlennek kell lenni ahhoz, hogy ilyenre bármiféle megjegyzést is tegyen az ember
2011. jan. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!