Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hogy ennyire "lenull...

Normális, hogy ennyire "lenulláz" egy-egy konfliktus?

Figyelt kérdés
Azt veszem észre magamon, hogy míg fiatalabb koromban leperegtek rólam a nézeteltérésekből adódó konfliktusok, veszekedések, mostanában szabályosan kikészülök tőlük. Fizikálisan, nem csak lelkileg. Szabályosan úgy érzem magam, olyan fáradtnak, mintha 24 órát fizikai munkáztam volna, teljes kiüresedettséget és olyan minden mindegy megkeseredettséget is. De sokszor érzek fizikálisan a fáradtságon kívül olyat, hogy alig kapok levegőt, zihálok stb. Nem vagyok idős, de már túl vagyok a huszonéveimen bőven. Férfi vagyok ráadásul, aki rühelli a nyafogást, de mégis teljesen kiütnek ezek a "konfrontálódások". (Mivel legtöbbször parttalanok, nem vezetnek sehová, rosszul esik, hogy az egész család meg van rekedve ezen a szinten, stb stb.)

2012. okt. 6. 20:22
 1/2 anonim ***** válasza:
Sajnos nem normális. Valószínűleg belülről nyomaszt elég sok dolog, ami csak gyűlik, gyűlik, és nem tudod elengedni azokat. Nekem is ez a problémám. A Titkot láttad, vagy olvastad már? Nekem az segített. De valószínűleg neked is az a bajod, hogy nem tudod túltenni magad a dolgokon, és amit nem tudsz megoldani, és egyhelyben toporogsz más hülyesége miatt, az ellen tehetetlennek érzed magad, és ez már elviselhetetlen kezd lenni. Én természetesen most magamból indulok ki, és szólj, ha nem is érzel ilyet. De ezt nagyon nehéz kezelni. Látni kell azonban azt, hogy ez a fajta folyamatos stressz, az mentális és a fizikális egészségedet is folyamatosan teszi tönkre. Sajnos amit írsz sokakat érint. Gyakorlatilag magadat kellene tudni leküzdeni, hogy a negatív dolgok ellenére, keress más pozitív gondolatot, és amivel szemben tehetetlen vagy azt inkább próbáld meg elengedni.
2012. okt. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. Éppen egy gyökeres életformaváltást kezdek fontolgatni. Ugyanis nem is az elengedéssel lenne a baj, ha nem tapasztalnám a környezetemben azt a megrekedtséget, hogy tizenéve ugyanabban a szarban tapicskolunk, ugyanazokon a baromságokon rugózunk. Engem az értelmetlen és sehová nem vivő fölösleges konfrontálódás tud kicsinálni, amikor olyan helyzet áll elő, ami elviselni sok, de mondjuk szakítani/válni/mindenáron elköltözni viszont még nem indokolt.

Én mindig elengedem a sérelmeket, nem vagyok haragtartó és sokáig "rugózó" sem, sajnos a többiek ilyenek. Engem ha békénhagynak, akkor nem sok vizet zavarok, sosem kezdeményezek konfliktusokat. Ellenben a többgenerációs életünkben a családtagok képtelenek sokszor arra, hogy lakatot tegyenek a szájukra. Lehet, hogy paranoiás vagyok, de tényleg úgy élem meg, hogy én élek, vagyok, nem keresztezem senki útját, ellenben belémakadni mindenki tud.

Most kezdek nagyon komolyan azon gondolkodni, hogy kilépjek ebből a körből, és szerényebben, de a magam felelősségére a magam életét éljem. A felesleges stressz nem erősít, gyengít...

2012. okt. 7. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!