Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek? Ez működhet...

Mi a véleményetek? Ez működhet? Helyrehozható így egy tönkrement kapcsolat?

Figyelt kérdés

A párom külföldön dolgozott fél évig.Sajnos nagyon eltávolodtunk egymástól.Azért jött haza,hogy helyrehozzuk.De sajnos olyan sok a sérelem mindkettőnk részéről,hogy csak a vitatkozás megy.Két gyerekünk van.36 és 38 évesek vagyunk.Három napja elköltözött,én küldtem el.Most külön lakunk.Nekem se jó így és neki se.De vitában nem élhetnek a gyerekek.Hónapok óta hadakozunk.Idegileg kikészültünk.Ő sokat dolgozik én mindig egyedül vagyok a gyerekekkel Gyed-en vagyok még.Már mindent elkövettem.Volt két nap kiruccanás a gyerekek nélkül , gyertyafényes meglepi vacsi.Sajnos mindig oda jutunk,hogy"te ezt mondtad"Te bántottál"stb. Megcsalás nem volt./tudtommal/

Azt találtuk ki,hogy úgy teszünk mintha most ismerkednénk meg.Szerintetek ez működhet?Volt olyan aki így mentette meg a kapcsolatát?



2012. szept. 11. 13:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ha mindkettőtöknek van elég önfegyelme, akkor igen.

Ha nincs, akkor vegyetek olyan stresszlevezető labdát, és hülyeségek felismételgetése helyett azt szorongassátok egymás lelke helyett.

2012. szept. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
9%

Amúgy minden ember tudja ha szabadjára engedi a férjét feleségét, külföldre dolgozni, ott 80%ban úgyis félre lép bárki


Van aki 5évig elmegy külföldre dolgozni és mégis boldogok, mert hazajár megszabott időközönként a férj vagy feleség

Nemtudom hogy min vesztetek össze, a 2gyerek miatt nem szabad elválni de külön lenni sem mert ez szépen meglátszódhat az iskolai tanulmányi éveikben


Meglehet nézni egy elvált pár gyerekét, és egy gondos családban nevelkedett gyerekét, sokkal boldogabb az a gyerek aki nem csonka családban nő fel


El kell felejteni a külföldi munkáját, és magatokkal kell törődni mert mostmár itthon van


Ez szerencsére még nem olyan viszony hogy ne lehessen megjavítani

20/F

2012. szept. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Az,hogy mindketten akarjátok,már jó kezdet.Talán azt kellene megtanulni konfliktuskezelésként,hogy ha a másik valami bántót,vagy sértőt említ,akkor gyorsan másra kell terelni a szót.Két kicsi gyermeketek van.Gondolom minden nap csinálnak valami vicceset,amin lehet nevetni.Szerintem ne engedjétek el egymás kezét,csak azért,mert pillanatnyilag nem vagytok egy hullámhosszon!
2012. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Ez kapcsolat nem ment tönkre. Amíg mindketten helyre akarjátok hozni, addig még semmi nincs veszve. Igen, induljatok tiszta lappal, és hódítsátok meg egymást újra. Sok sikert!
2012. szept. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Ötletnek nem lenne rossz, de két kicsi gyerekkel nehezen tudom elképzelni. Na meg az ilyen dolgok megvalósítása amúgy is nagyon nehéz. Ehhez minden régi sérelmet félre kell tenni, hiszen "nem is ismeritek egymást". Én a párterápiát javasolnám. Tudom, hogy sok pénz, de talán érdemes beleölni ennyit egy házasság megmentésébe.
2012. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ahogy azt is meg kellett szoknotok, hogy külön vagytok, úgy azt is meg kell, hogy újra együtt. Lehet ez a kapcsolat még ugyanolyan jó, mint azelőtt, csak most újra össze kell csiszolódnotok. :)
2012. szept. 11. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

a legjobb az lenne,ha tiszta lappal kezdenétek mindent. húztok egy vonalat. de ahhoz előtte ki kel beszélni a problémákat. beszéljetek,kiabáljatok,ami jól esik,mindent adjatok ki magatokból,aztán amikor készen álltok,jöhet a tiszta lap. de csak úgy ha utána soha többet nem hánytorgattok. látszik h még szeretitek egymást és meg akarjátok oldani ez már egy jó kezdet és az is h nem beszéltek csúnyán egymásról vagyis tisztelet is van.


egy mediátor is segíthet

2012. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

kedves 20/F, látszik, hogy a te szüleid sosem voltak olyan helyzetben....


"Meglehet nézni egy elvált pár gyerekét, és egy gondos családban nevelkedett gyerekét, sokkal boldogabb az a gyerek aki nem csonka családban nő fel "


Tudod én jóval boldogabb vagyok most így, csonka családban, hogy édesapám, édesanyám külön él. Apukámat hetente egyszer-kétszer látogatom pár órára, vagy elmegyünk valamerre kiruccanni. Anyukámnál élnük a testvéremmel. Amíg együtt éltek gyerekkorunkban, mást se hallgattunk, csak üvöltözést, csapkodást, veszekedést. Szerinted az egészségesebb a gyereknek, mint egy NYUGODT, de csonka család?

Ebben a csonka családban legalább mindkét szülőmmel jó a viszonyom, előtte folyamatosan haragudott mindenki mindenkire, mert mindkét szülő azt szeretné, ha a gyerek neki adna igazat, a gyerek meg azt, hogy a szülők ne veszekedjenek...most nyugi van, senki sem ideges, és mindenki boldog...


de te biztos meg tudod mondani a frankót...


Kérdező: próbáljátok ki, hátha működik:)

Viszont ha nem, a gyerekek érdekében is inkább maradjatok külön, mint az állandó vita...

2012. szept. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Előttem már mindent leírtak, én egy programötletet adnék még.


Szerintem olyan programokat kellene csinálnotok, ahol nem a beszélgetésen van a hangsúly, mert akkor könnyen elfajulnak a dolgok. Aktív kikapcsolódás kellene Nektek, mondjuk egy állatkert, vidámpark, strandolás, túrázás vagy valami, amikor nem jut idő a mindennapi dolgok megvitatására, mert jobban lefoglal a tevékenység.


Remélem segítettem.

2012. szept. 11. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kedves 74%os válaszadó

Nem mondtam hogy egy teljes családban nincs egy deka üvöltözés vagy csapkodás, ez minden kapcsolatba benne van, csak mindeki máshogy vezeti le


Attól hogy 1hétig ordítoznak a szülők nem kötelező elválni, inkább megkell oldani azt ami kiváltotta a cirkuszt.

2012. szept. 11. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!