Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Ha a házastársatok testvére...

Ha a házastársatok testvére állandó jelleggel kéregetne tőletek (napi szinten), csak mert ő link életet él, titeket idegesítene? Mit csinálnátok ilyen helyztben?

Figyelt kérdés
Mi megspóroljuk a pénzt, ő pedig elszórja, és utána jön élősködni, kéregetni, sajnáltatja magát, hogy ő milyen szegény, segítsünk neki. És még ő van megsértődve, hogy milyen kegyetlenek vagyunk, hogy nem adunk. Párommal ez konfliktus forrás, mert ő azt mondja a testvére, nem bírja ki hogy segítsen neki. Csak ez engem meg idegesít, mert én nem azért "éhezek" hogy ő meg "aranyban" járjon, mert különb dolgai vannak mint nekünk, csak ő elszórja a pénzt, és utána jön élősködni kb a hónap második felétől.

2012. jún. 26. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen helyzetben vagyok, és én is fel vagyok háborodva! Én kerek-perec megmondtam, hogy NEM fogunk neki semmit se adni, ha piros hó esik akkor sem, de még mindig van, havonta-kéthavonta hogy be-bepróbálkozik! Hihetetlen pofátlan emberek vannak, sajnos TE nem fogod tudni megoldani :-( a helyzetet, a párodnak kell. De valamivel tényleg győzd meg a párod, hogy állítsa le, mert különben ennek sose lesz vége. Jótanács: de dühből cselekedj, hanem inkább ésszel (fondorlatosan) állítsd magad mellé a párod, ha összevesztek rajta, csak a testvérét fogja védeni, drukkolok neked!
2012. jún. 26. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szintén ebben a helyzetben vagyok én is. A férjem nővére van ránk akaszkodva, és szinte csak miatta veszekszünk.

Egy pióca a sógornőm. Érdekből összeállt egy pénzes hapsival, de a pasas elvesztette a munkáját, így már nem tudta biztosítani azt az életszínvonalat, amit sógornőm megszokott, ezért a pasit kiküldte külföldre dolgozni, onnan utalja haza a pénzt, de ez sem bizonyul elégnek, mert így is a nyakunkra jár mindenféle hülyeségre kölcsönkérni. Mi nagyon szerény körülmények között élünk, albérletben, adóssággal a nyakunkon, amit vért izzadva próbálunk törleszteni, emellett a sógornőm hóbortjaira is nekünk kell pénzt adni. Próbáltam már beszélni erről a férjemmel, de hajthatatlan, mert segíteni szeretne a testvérén (megjegyzem, mindig csak mi segítünk, fordítva ez nem megy), nem tud neki nemet mondani. Legutóbb, amikor titokban adott neki kölcsön, megmondtam a férjemnek kerek perec, hogy ha ez így folytatódik, akkor el fogok válni a nővére miatt. Azóta nyugi van, de csak azért, mert nem telefonál a sógornőm, ugyanis mostanában kellene megadnia a pénzt, de persze megint csúszik két hetet (vagy még sokat)...

2012. jún. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nálunk is egy nőről van szó. én még egy ilyen rendetlen, igénytelen, link nőt soha nem láttam. És az a baj, hogy beszélni se lehet vele. Még ő van felháborodva, ha kioktatjuk. Csak azt nem veszi észre hogy máskor meg jók vagyunk neki. Ő is mindig pasikon élősködött, most a pasija kidobta, mert átlátott a szitán, és most jövünk mi. Nincs olyan nap, hogy ne kérne valamit, mintha kérés függő lenne. Mellette vásárlási mániában szenved, és különb cuccai vannak neki mint nekünk. Aztán meg a mi kajánkat eszi. Borzasztóan idegesítő hogy vannak ilyen emberek. Azért hiszi azt hogy nekünk van, mert mi megpróbáljuk beosztani a pénz. De közben svájci frank hitelt fizetünk, meg - félmillióban vagyunk a folyószámlánkon, ő meg vásárol, utána meg sajnálja magát hgy nincs mit ennie.
2012. jún. 26. 12:57
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Én a turiból öltözködöm, és t.sco gazdaságos kajákat eszem, hogy spórolhassak. Akkor kapok agybajt, amikor előveszi a legújabb szerzeményeit, hogy "ezt ennyiért vettem", képes még a nyugtákat is összegyűjteni és felolvasni nekünk, hogy mit mennyiért vett. És sír, hogy neki nincs semmire pénze, olyan rosszul él.

Nagyon szeretném valahogy lerázni, mert nem csak az a baj vele, hogy kölcsön kér, hanem sok egyéb szívességet is, és már sokszor kellemetlenül érezzük magunkat miatta, már mások is megszóltak minket, hogy mégis hogy viselkedik a kedves sógornőm.

2012. jún. 26. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az ilyennek nem lenne szabad adni, mert soha nem fogja megtanulni. Egyedül az éhezés tudná móresre tanítani, csak addig mindig szerez magának valami balekot, aki megszánja és ad neki pénzt, aztán megy újra vásárolni. Én nem érzek szánalmat az ilyen ember iránt, sőt, undorodok tőlük. Ha rajtam múlna, éhen is halhatna, csak az a baj, hogy férjem meg sunyiban ad neki.
2012. jún. 26. 13:26
 6/9 A kérdező kommentje:
Neki is olyan kenceficéi vannak, hogy azt se tudom hol veszi vagyonokért, de rengeteg, van vagy 50 pár cipője, és hetente szerez be újabbat. Zsáknyi márkás ruhákkal jön haza, Zara, Nike, Berska, Adidasz, szolira meg műkörömre mindig telik neki, annyi táskája van hogy nem fér el a szekrényben, és annyi ékszere hogy mindenhol az van. És ő a szegény szerencsétlen pénztelen. Tényleg mi meg mindenen spórolunk, főzzük a kaját munkába, nem járok szoliba, se edzeni, nincsenek ékszereim, márkás ruháim. Ezért zavar, de nagyon mert nekem ezért marad hónap végére, és nem szorulok rá, hogy másoktól kéregessek.
2012. jún. 26. 13:31
 7/9 anonim ***** válasza:

Magatoknak kell meghúzni a határt, mert az ilyen kéregető tényleg jó szó rá, függő valahol. Nem kell lelkiismeretfurdalást érezni, ha nem adtok, mert ő se érez lelkiismeretfurdalást, ha a nehezen megspórolt pénzeteket elszórja. Csak annyit tud felfogni, hogy nektek még hó végén is van valami csoda folytán kajára, amit ő nagyon jól el tudna költeni valami "fontos" márkás cuccra. Gondoljátok át, neki is az a segítség, ha nem adtok! Nekem ez akkor esett le, amikor a "barátnőm" több meg nem adott "kölcsön" után a szerény kis ezresemet leszólva felcsillanó szemmel vette észre a pénztárcámban a tízezrest. De hát van még neked nézett rám azzal az esdeklő-szemrehányó nézéssel, amit biztos jól ismertek. De azt nem tudom odaadni- mentegetőztem én kis mulya- mert a gyerekeim menzapénze, holnap kell befizetni. Ugye ezt normális gondolkodású ember megérti, még ha kitudja milyen bajban is van. Na ő nem, csakhogy szerencsére ez olyan dologra volt szánva, amiben nem engedtem. Ha láttátok volna azt a bánatos arcot, amivel nyugtázta, hogy nem fognak a gyerekek egy hónaoig nem ebédelni miatta. Hát akkor hullott le a hályog a szememről, mekkora manipuláció az egész és a nagyhalál se következik be nála mégse ,ha az ember egyszer egy kicsit a sarkára áll. Hosszas pumpolásából megtanultam. ő is tud engedni, de nem szívesen teszi, megértésre pedig képtelen. Tehát érvelni, vitatkozni felesleges. Egyszerűen ki kell kalkulálni egy igen kicsi összeget amit vele nem közöltök, de előre leírtok a havi veszteség listájára, és minden körülmények között ragaszkodni hozzá, hogy pl ez havi 5000 első megjelenéskor közlöd, alig van pénzed, de ha nagyon kell adni tudsz 2000-et , újra jön: 1500 újra 1000 végül 500, ha még mindig kunyizik, elfogyott. Nagyon tanulékonyak, de igen szeretnek érzelmes húrokat pengetni. Az igazi jó testvér megérti, ha nincs a függő kéregető segítségre szorul . A segítség szerinte a pénz, de valójában az igazi segítség neki a korlátozása annak a szokásának, hogy mások pénzét költse. Bátorság! Nem olyan nehéz, mint aminek látszik. Sok sikert!

Ja és a pénztárcádban lehetőleg sose legyen több pénz, mint amit adni "tudsz". Tartsd a nagyobb címleteidet máshol, hogy sose láthassa.

2012. jún. 27. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Férjem először azt mondta, nem tudja vele megtenni, hogy ne adjon neki amikor elköltötte minden pénzét, és nincs mit ennie. Mondtam, hogy engem nem érdekel, NE ADJON neki semmit! Két napig veszekedtünk ezen, hogy értsem meg, neki a testvére. Szerencsére a férjem pszichológusa nekem adott igazat, azt mondta hogy a huga egy gyerek szerepbe akar belehelyezkedni, és úgy viselkedik mintha mi lennénk a szülei. -és ezt nem szabad endgedni. Nem szabad semmivel kisegíteni, és valóban ezzel teszünk neki jót. Így végre a vita lezárva. Az a nehéz, hogy mivel érzi, hogy engem nem tud palira venni, velem ellenséges, meg van sértődve, még neki áll feljebb, én érzem magam kellemetlenül amiatt ahogy viselkedik. És a hátam mögött póbál a férjemmel kóperálni. Ismerem az érzelmi zsarolás technikáit, ezért én nem dőlök be neki, akár milyen sajnálkozós fejet is vág "szegény szerencsétlen"...
2012. jún. 27. 13:10
 9/9 A kérdező kommentje:
ja, és van még egy probléma. Ha nem adunk neki akkor lop. és utána még hazudik is. :( szánalom, hogy a sors ilyen rokonokkal áldja meg az embert. :(
2012. jún. 27. 13:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!