Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg anyukám,...

Miért nem érti meg anyukám, hogy nem akarok "bármilyen" diplomát?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, anyukám erőlteti az egyetemet én azonban még nem tudom, mit szeretnék tanulni. Szerinte nem bonyolítsam túl, a lényeg hogy legyen diplomám, mert akkor majd lesz állásom.


Én szeretnék dolgozni teljes állásban annál a cégnél ahol most vagyok diákmunkán. Beszéltem már a főnökkel, alkalmazni fog. Emellett tanulnék okj-s szakmát és kitalálnám hogy mi legyek, ha nagy leszek.


Ti mit gondoltok? Tényleg ilyen fontos hogy legyen "mindegy milyen" diplomám?


2012. okt. 8. 10:38
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Diplomával sem kapnak nagyon sokan munkát. Azt tanuld, amit szeretsz.
2012. okt. 8. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ne tanulj olyat amit nem akarsz..

Velem is ez volt igaz nem diploma hanem csak szakma.ugyanis 8 általános után szakács suliba mentem de én nem akarok szakácsként dolgozni..és ez 5 év pazarlás volt számomra:(

2012. okt. 8. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Azt tanuld, amit szeretsz, amihez jó érzéked van, amit el is tudnál végezni és amivel el tudsz helyezkedni. Tehát nem mindegy, hogy milyen diploma. Ha például történelem tanárként szeretnél elhelyezkedni, mert azt szeretnéd csinálni, akkor hiába van mérnöki diplomád.

Nem azt nézik, hogy van-e diplomád, hanem az adott állás betöltéséhez, ami diplomát kér, van e megfelelő diplomád.

2012. okt. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
91%

Megértem anyukádat, hogy a mai időkben azt szeretné, hogy diplomád legyen. De "nemakarásnak nyögés a vége", ezért mégis Neked adok igazat. Menj el dolgozni oda, ahol szeretsz lenni és ahol Téged is szeretnek, elég fiatal vagy még ahhoz, hogy később belásd: a tanulás fontos, és mindenképpen hasznodra válik. Már csak a kereset miatt is. Az ugyanis sohsem árt, ha egy adott szakmában vagy területen némi tapasztalatot szerzel! Így magad is látni fogod majd, hoga mihez lesz leginkább kedved!


Sok sikert!

2012. okt. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%
Anyád ostoba, és lövete nincs a mai munkaerő piaci helyzetről.
2012. okt. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Azért sosem árt,ha van valamilyen papírod,akárki akármit is mond.De olyat tényleg ne tanulj,ami nem érdekel.Akkor inkább hagyj ki pár évet,menj el dolgozni,ráér még az a diploma,vagy szakma,vagy bármi.Én ott szúrtam el,hogy olyan szakot tanultam,amiről rájöttem,hogy egyáltalán nem érdekel,de már nem akartam,hogy pocsékba menjenek azok a félévek,amiket ott lehúztam,ezért elvégeztem.Mostmár olyat tanulok,ami érdekel,persze nagyon elszúrtam,mert ha pár évvel ezelőtt jövök rá arra,hogy mit akarok csinálni,akkor most sokkal sokkal könnyebb dolgom lenne.Mindegy,késő bánat,örülök,hogy most itt vagyok ezen az egyetemen és szeretem,amit tanulok.
2012. okt. 8. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem ártana valamilyen pályaválasztási óra a középsulikba,mert nagyon el lehet szúrni a továbbtanulást.Mindenféleképpen jól gondold meg,hogy mi az,amit igazán szeretnél csinál.
2012. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
ni
2012. okt. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

A diploma sem garancia a munkára.

Ha neked most ilyen lehetőséged van, amit ráadásul szeretnél is csinálni, akkor ez jó útnak tűnik.

A lényeg, hogy ennek a te döntésednek kell lennie, nem másé.

2012. okt. 8. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
94%
De furi, h a szülő erőlteti a "bármilyen" diplomát, nem a gyerek. Olyan, izé, sznobságnak tűnik kicsit. Vagy anyukád nem kivagyiságból akarja neked a diplomát, hanem tényleg úgy gondolja, h ezzel majd találsz munkát, enélkül meg nem? Szakmunkáshiány van, nem azt mondják...? Ha meg ilyenre gondol, h egy autószalonba mikor munkaerőt keresnek, értékesítőnek (lánykori nevén eladó), és mivel érettségije mindenkinek van (nem igaz), ezért a feltételek közé beírták, hogy diploma. Aztán meg kirostálták, hogy azért a szocped és tsai azért mégse. Most akkor...? nesze neked bármilyen diploma.
2012. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!