Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért nem érti meg anyukám,...

Miért nem érti meg anyukám, hogy nem akarok "bármilyen" diplomát?

Figyelt kérdés

Most érettségizek, anyukám erőlteti az egyetemet én azonban még nem tudom, mit szeretnék tanulni. Szerinte nem bonyolítsam túl, a lényeg hogy legyen diplomám, mert akkor majd lesz állásom.


Én szeretnék dolgozni teljes állásban annál a cégnél ahol most vagyok diákmunkán. Beszéltem már a főnökkel, alkalmazni fog. Emellett tanulnék okj-s szakmát és kitalálnám hogy mi legyek, ha nagy leszek.


Ti mit gondoltok? Tényleg ilyen fontos hogy legyen "mindegy milyen" diplomám?


2012. okt. 8. 10:38
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen diplomát szerintem ne szerezz, csak hogy ott legyen a szekrényben. A végén majd elmehetsz buktát cukrozni.
2012. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Egy évet nyugodtan kihagyhatsz, én is ezt teszem most, májusban érettségiztem.

Felvettek az egyetemre, még hozzá a SOTE-re, de ott hagytam, mert rájöttem, hogy inkább művész leszek. Most dolgozom egy szállodában, meg tanulok okj-n, közben készülök a felvételire. Azt az elvet vallom, hogy aki jó abban, amit csinál (legyen az bármi), úgyis sikert ér el.

2012. okt. 8. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%

Nem, a mindegy milyen diplomával egyáltalán nem sokra mész.

Ugyanakkor később munka mellett sokkal nehezebb elvégezni bármilyen sulit, meg drágább is, + nappali tagozatosnak lenni jó buli még akkor is ha dolgozol mellette, munka mellett tanulni azonban szörnyen fárasztó és csak egy nyűg.

OKJ-s szakmát tanulni ha még nem tudod pontosan mit )pl. nem vagy róla meggyúzúdve, hogy fodrász akarsz lenni)viszont sokkal feleslegesebb mint akármilyen főiskolára járni. (+ manapság a főiskolák is nagyon könnyűek és annál azért tényleg többet ér)

Mit dolgozol, dolgoznál ott ahol most vagy?

2012. okt. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
A szülők csak a jót szeretnék a gyermeküknek, de nem biztos, hogy ami az ő elképzelésük szerint jó, az jó neked is. Sok szülő azt szeretné, hogy a gyermeke olyan szakmát válasszon ami nem is a gyermekéhez illik, hanem ő szeretett volna az lenni de neki valamiért nem jött össze. Mindegy, hogy mit fogsz tenni, de szakmát olyant válassz ami nem munka neked hanem szorakozás, jó ez a lehetőség se adatik meg mindenkinek, de nem mindegy, hogy majd utálattal mész munkába, mert nem szereted amit csinálsz vagy örömmel, mert a munka amit csinálsz számodra kihivás vagy szórakozás. Én tapasztalatból mondom.
2012. okt. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jól gondolod. Most lesz egy állásod, ami a mai világban nagy dolog, főleg, hogy szereti is fogod. Közben ráérsz eldönteni, mit akarsz tanulni - amit akár levelezőn is megtehetsz. Semmiről nem vagy lemaradva. :)
2012. okt. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Mindig is újságíró szerettem volna lenni, de azt mondták, a kommunikáció és médiatudomány büfé szak, nem is kell tanulni, melegedni járnak be az emberek, stb.


Ezért a szociálpedagógiát választottam. Hülye döntés volt! Be sem fejeztem a sulit, kínszenvedés volt bejárni is, és olyanokat tanulni, amit nem szeretek.


Egy év után ott hagytam, elmentem dolgozni, és most levelezőn csinálom és a komm. és médiatudományt. És hogy büfészak-e..Sokkal sokkal többet kell tanuljak, mint szoc.pedesként, ráadásul nyelvvizsgára készítenek, ingyenes angol oktatás van, már most úgy érzem, sokkal jobban jártam. És igen, hiszek benne, hogy bár ez a szakma divat és tömegcikk lett, sikerül majd elhelyezkednem, és szeretni fogom. Mert ezt akarom, és nagyon sokat teszek érte, hogy jó legyek ebben.


23/L

2012. okt. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg azt tanuld amit szeretnél.Én 11.-ben már tudtam mi akarok lenni,de ez a családnak nem tetszett,addig beszéltek,még végül arra a szakra mentem ami szerintük nekem jó lesz.Szenvedés volt.Hát egy év után otthagytam és átmentem arra, amit tényleg szerettem volna,és imádom.:)
2012. okt. 8. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

"Szerinte nem bonyolítsam túl, a lényeg hogy legyen diplomám"


Ennek a felfogásnak köszönhetően özönlöttek ki a teljesen alkalmatlan pl. tanárok az iskolákból, és ennek csak kedvezett a "fantasztikus" bolognai rendszer, ami csak annak nem "adott" lehetőséget a lébecolásra, aki nem élt vele. Meg is lehet nézni a munkaerőpiac helyzetét.


Nem jó a bármilyen diploma, a bármilyen papír.

Neked előnyöd, hogy a főnök alkalmazna téged, amiből talán kisülhet egy tanulmányi szerződés is - igaz, ahhoz teljesíteni kell. Szóval szorítok, hogy a főnök beváltsa a szavát, és tanulni mindig jó!

2012. okt. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

"Mindig is újságíró szerettem volna lenni, de azt mondták, a kommunikáció és médiatudomány büfé szak, nem is kell tanulni, melegedni járnak be az emberek, stb."


Szerintem azért mondják sajnos, mert sok idétlen, agyatlan liba, meg divatmajom kisfiú azt hiszi, hogy bekerül a médiába és műsorvezető lesz vagy akármi, ha elvégzi. De szerencsére vannak olyan képviselői a magyar médiának, akik jó példával szolgálnak előttünk (most pl. az On The Spot-osok) és azt az oldalt tényleg megéri csinálni, ami nem a pénzhajkurászásáról szól. Ha elhivatott vagy, sz*rd le, hogy ki mit gondol, én pl. szívesen csinálnék kulturális műsort, vagy cikkeket írnék ezekben a témákban, esetleg rádióznék. Az újságírásnak és tévézésnek is van egy olyan oldala, ami az igényesebb réteg információ szomját kielégíti és azt érdemes csinálni:)

2012. okt. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Ma 19:43


Köszi szépen :) Igen, tény és való, nekem is vannak érdekes csoporttársaim,akiken ugyanazt látom, mint amit te is leírtál. Engem a médiában sok minden érdekel, imádom is tanulni, bár egyenlőre a kommunikáció része tetszik a legjobban :) Remélem, hogy sikerül majd vele elhelyezkednem, és azt csinálhatom, amit igazán szeretek!

2012. okt. 9. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!