Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális viselkedés ez tőle?...

Normális viselkedés ez tőle? Más anyukája is ilyen?

Figyelt kérdés

Lassan 21 éves lány vagyok. Tanulok, mellette dolgozom, ha van munka és van időm az iskola mellett. Kollégiumban lakom, a szüleim támogatására csak akkor van szükségem, ha az adott hónapban nem dolgoztam. Hetente egy, maximum másfél napot töltök otthon. És tehát a kérdés lényege, hogy anyukám még mindig be akar szabályozni, vagy nem is tudom mit akar velem.

Nyertem egy fülbevalót, egy otthoni butikban és mivel csak vasárnap mentem haza, megkértem anyut, vegye át ő. Az eladólány mindenféle tollas, szép, lógós, meg karika fülbevalót mutogatott neki. Erre ő inkább választott bedugósakat, amik nem is egyformák, a kidolgozásuk is elég ronda és abszolút nem nőiesek, inkább kamaszosak. (Tudom még elég fiatal vagyok a nők között, inkább még lány, de akkor is, ha már választhatok inkább választok felnőttes, nőies dolgot, és nem olyat, amit a 15 évesek hordanak.) Azzal indokolta a választását, hogy nem tetszene neki, ha ilyen lógós fülbevalóm lenne. (Burkoltan célzott is rá, hogy hát az felnőtt nőknek való, sőt az k*rvás, stb.)

A másik dolog a hajfestés. Szerinte ilyen idős korban még nem kellene festenem a hajamat, mert hát nem őszülök, akkor meg minek? Meg, hogy hagyjam már lenőni a sötétbarna, majdnem fekete hajamat és akkor visszajön az eredeti... oké, visszajön, de addig az rendkívül undorító szerintem, hogy fele szőkésbarna fele meg fekete a hajamnak. Elég igénytelen.

Ruha témában nem hagyok neki támadási felületet, mert ha hazamegyek, akkor farmer-póló és lapos talpú cipő, de pl a hét többi napján magassarkúban vagyok, csinos ruhákban, és tudom, hogy nem tetszene neki, mert az k*rvás, meg nem kislányoknak való, stb. ezért se képet nem mutatok neki, és nem is nagyon mesélek neki semmit.

Itt már nem szólhat bele, hogy mikor hova megyek és mikor jövök vissza, de azért is vagyok itt sokat, és otthon csak egy napot, mert ott soha nem mehetnék kb. sehova vagy éjfélre haza kellene érnem, és akkor ő már szétizgulta az agyát.

Normális viselkedés ez részéről? Másnál is így van?

Annyira rosszul esik, hogy nem bírja feldolgozni, hogy nem 15 éves vagyok, hanem 21 leszek már...


2012. okt. 8. 14:35
 1/8 anonim ***** válasza:
43%
20 vagyok, szerintem meg lehet ezt oldani. Arra a másfél napra se menj haza. Nagykorú vagy, nem szólhat bele a dolgaidba, főleg ha anyagilag nem függsz tőle. Azt a kevés támogatást amit a munkahiány miatt kapsz, pedig majd esetleg saját keresetből később vissza tudnád adni.
2012. okt. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem normális viselkedés, de sajnos nem tudsz ellene mit tenni. Havi másfél napot kibírsz a fent említett általad nem túlzottan preferált öltözékben is, tehát tulajdonképpen nincs miről beszélni. Csak azt ne hagyd majd, hogy az életed egyéb nagyobb döntéseibe beleszóljon. Persze tanácsot adhat, kérd is ki a véleményét, mert mondhat hasznos dolgot, olyat amire te nem is gondoltál volna. De dönteni te dönts majd, legyen szó akármiről..
2012. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Tökéletesen normális viselkedés.


Te mindig az ő ici-pici kislánya maradsz. Sose fogsz felnőni.

2012. okt. 8. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez nála teljesen nomrális, semmi deviáns izé nincs benne.

hagyd rá, mosolyogj csak, hallgasd meg a véleményét és élj úgy, ahoyg neked tetszik.

Godnolj arra, hogy te teljesen máshogy fogsz a gyerekedhez állni. Én így teszek.

2012. okt. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

mi történne, ha előtte is vállalnád magad, és mernél lázadni, mikor otthon vagy? kidobna? megvonná a támogatást?

mert ha szükséged van rá, akkor halkan tűrsz, aztán amikor a saját lábadra álltál, nem kell neki színészkedni. ameddig rászorulsz, addig játszod a jókislányt. ennyi.

2012. okt. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 MRC31 ***** válasza:
Helyesen gondolod. Sajnos édesanyád még nem értette meg, hogy a cuki kislánya már inkább nő, illetve nem is akarja megérteni. Ráadásul a magyarok világviszonylatban túl aggodalmasak. Legyél vele kedves de ne hagyd magad befolyásolni, pár év és megérti. Igen, tényleg kell pár év mire elfogadja.
2012. okt. 8. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Abnormálisnak nem mondanám anyukád viselkedését, ez még nem az a kóros beszabályozás :)

A fülbevaló témát szerintem egy picikét túlbonyolítod, egyszerűen csak arról van szó, hogy te nem voltál ott, anyukád meg olyat választott, ami SZERINTE illik hozzád. Te mondtad neki, hogy milyet szeretnél?

A hajfestés meg... hát régebben tényleg a legtöbb nő akkor kezdett hajat festeni, amikor elkezdtek őszülni. A régi hajfestékek még sokkal jobban roncsolták a hajat, mint a maiak, ezért amíg nem volt muszáj, a többség nem festette a haját. Anyukám is sokáig mondogatta, hogy nem fessem a hajam, mert ártalmas, meg nincs rá szükségem. Mondjuk őt könnyű volt meggyőzni, de megvoltak az ellenérvei.

2012. okt. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem ez érthetetlen: ugyan mióta k*rvás egy lógó fülbevaló? Pont hogy nöies és elegáns. Apropó nöies: az senkit nem zavar, hogy lassan 3 éve hivatalosan is felnött NÖ vagy?


Szerintem állj ki magadért, akkor is ha anyukád nem ért egyet mindennel. Mert ha mindig utánaadsz, akkor késöbb beleszól majd a párválasztásodba is, meg úgy általában mindenbe, mert tudja, hogy megteheti veled. és itt most teljesen mindegy, hogy kinek van igaza. Védd meg az érdekeid, s próbálj a sarkadra állni.

2012. okt. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!