Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan kerüljek közelebb a...

Hogyan kerüljek közelebb a hugomhoz?

Figyelt kérdés

Régen nagyon utáltam, folyton árulkodott és zsarolt. Mindenért én kaptam és mindig én voltam a hibás ezért néha megvertem de utána én is kaptam anyámtól. Amikor kicsi volt mindig ijesztgettem és hülyeségeket hazudtam neki meg amikor játszanom kellett vele "véletlenül" baleseteket csináltam. Sokszor akart velem beszélgetni meg elmondani a dolgait de nem hallgattam meg soha és nem segítettem neki semmiben. Már csak köszönőviszonyban vagyunk. Most amikor ő csinál valami rosszat akkor itthon mellette állok meg falazok neki és a múltkor megvédtem egy fiútól is de nem beszél velem. Szeretném ha elmondana nekem dolgokat. Tudom hogy hülye voltam de hát még kicsik voltunk, szerintem ez mindenkinél így van. Egy normális 13 éves lánnyal miről tudok beszélni?

20/F


2012. okt. 9. 21:28
 1/2 anonim ***** válasza:

ülj le vele beszélni, mond el neki ezeket, ennyire egyszerű

mi is így voltunk, bár mi mindketten lányok vagyunk. 1-2 évea legnagyobb bizalmasai vagyunk a másiknak, pedig régen öltük egymást és anya mindig azt kívánta bárcsak jóba lennénk

na azóta lehet, hogy visszaszívta, mert túl jóba lettünk :D

beszélj vele

21L

2012. okt. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A dolgok rendezésére legjobb az őszinteség.

Szíved mélyén te is erre vágysz, csak nehéz elkezdeni.

Hidd el nem kellenek keresett szavak csak testvéri szeretettel ülj le vele megbeszélni a multat.

Mond el, hogy te is felnőttél és ő is abba a korba érkezett amikor már nem egymás ellen kell gyerekes dolgokon veszekedni, ha nem egymást megvédeni. Beszélj vele az őt érhető veszélyekről, és segíts neki a tanulásban, a közlekedésben. Menj elé ha már sötét van és kísérd el ha valahová nem szívesen -izgulva- kell mennie.

Lássa hogy törődsz vele és benne is előjön az érzés:van egy bátyám aki szeret és véd engem, akire számíthatok.

Sok egyke gyerek nem tudja mi az hogy testvér, ti akiknek ott vagytok egymásnak, becsüljétek meg e csodálatos testvéri összetartozást hogy egymást segítitek és nem hátráltatjátok az életben.

Még egy idézetet neked:"Amikor gyermek voltam úgy szóltam mint gyermek, úgy gondolkodtam mint gyermek, úgy értettem

mint gyermek. De miután férfiúvá lettem elhagytam a gyermekhez illő dolgokat...."

Sok szerencsét a dolog rendezéséhez, drukkolok a sikerért.

2012. okt. 10. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!