Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Téged mennyire befolyásol a...

Téged mennyire befolyásol a "hozott minta" a saját családi életedben?

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy kinek mennyire érvényesül a gyerekkorában látott családi, párkapcsolati minta a saját családi életében... tehát láttatok-e például a saját szüleitek között intimitást, érintést, ölelést, szeretetmegnyilvánulásokat; vagy inkább közönyt, esetleg folyamatos veszekedést, súrlódásokat? (Akinek elváltak gyerekkorában a szülei, az a válás előtt mit tapasztalt, vagy esetleg a szülő új házasságában, kapcsolatában?)

És ezek a minták mennyire befolyásolják felnőttként a saját, jelenlegi családi életeteket, párkapcsolatotokat; ugyanúgy éltek, mint a szüleitek; vagy tudatosan másképp alakítottátok a saját kapcsolatotokat?


2012. okt. 12. 13:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem akarva/akaratlanul mindenkiben ott van az otthonról hozott pl. legyen ez + vagy -. Nagyon szerencsés az, aki csak pozitív dolgokat kapott, és vitt magával az 'új' családjába, miszerint a gyerekeit neveli. Én csak rosszat kaptam, tehát tudom azt, hogy milyen anya nem leszek. Ezért sem szültem 18 évesen, vártam inkább vele 25 éves koromig, hogy tényleg megérjek rá, és ne passzoljam le hetekre a nagyszülőknek, mondván: bulizni kell, és kiélnem magam.
2012. okt. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Durván és röviden Édesanya egy befásult-törtető asszony Édesapa pedig egy gyermetek-iszákos ember. Nagyon ritkán volt látható köztük intimitás, érintés, ölelés, szeretetmegnyilvánulás. Viszont annál több veszekedést és közönyt láthattam.

Annyiban befolyásolták az én saját éltem, hogy már gyermekkoromban eldöntöttem ez az a Párkapcsolat tipus amit Soha nem szeretnék, és amire képtelen lennék 20 évet áldozni mint ah azt ők tették.

És igen Tudatosan (is) másképp alakitom a saját kapcsolatomat.

21N

2012. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Én nem leszek soha olyan, mint apám.

Lehet lepontozni azért, mert nem akarok alkoholista lenni, olyan ember, aki az utolsó fillért is piára költi, a megélhetést kockáztatva, és nem akarok olyan se lenni, aki ágyból-ágyba ugrál, miközben van "szerelme"...

Szóval én normális életet szeretnék kialakítani párommal, akit szeretek.

2012. okt. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Annyira,hogy ne akarjak olyan életet,mint a szüleim.Apám iszik,anyám mártírkodik,szóval a szokásos forgatókönyv.Én olyan emberrel élem le az életemet,akivel viszont szeretjük egymást és nemcsak az érdek tart össze.
2012. okt. 12. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Régi kérdés, de valahogy megtaláltam, hát akkor már válaszolok is rá: Születésem óta a mai napig együtt él anyu és apu. 23 éves koromig laktam velük együtt (utána vettem el a feleségemet és költöztem el). 23 év alatt kétszer láttam azt, hogy apu megöleli anyut, és puszit ad neki. Mindketten nagyon zárkózott emberek, egymással is alig-alig beszélgettek, emlékszem otthon is sokszor volt nagy csend, alig szóltunk egymáshoz. Úgy is fogalmazhatnánk, hogy csendben eléltünk egymás mellett, anélkül, hogy bármit is tudtunk volna a másikról. A bátyám és én is ilyen zárkózottak lettünk emiatt. Apu rengeteget keresett, így mindig volt pénzünk mindenre, a szüleimnél is általában a pénz jelentette a szeretetet, megkaptunk bármit, csak velünk ne kelljen foglalkozni. Gyerekkoromból ezért nem is tudnék igazából semmi boldog emléket kiemelni. Kamaszkoromban apu durván elkezdett inni, nemsokára kirúgták a munkahelyéről, elfogyott a pénz, és a család elkezdett lezülleni. Habár apu sosem ütötte meg anyut, mindig hangos veszekedések voltak, mi, gyerekek pedig még zárkózottabbak lettünk. Ez a zárkózottság a mai napig kihat az életemre, de megpróbálok tenni ellene. Sosem volt volt igazi barátom, és nehezen tudtam beszélgetni, beszélgetéseket kezdeményezni. Később a barátnőm (majd feleségem) tudott csak kihúzni ebből a helyzetből, és általa váltam normális emberré, (mérnök lett belőlem) amiért mindig is hálás leszek neki. Nagyon szeretem őt, és nem tudom, hogy mire mennék nélküle az életben. A bátyámnak pl. 50 évesen még mindig nincs senkije. Mára egyébként rendeződött a szüleim élete, apu már nem iszik, és semmi bajuk nincs egymással anyuval. Továbbra is elélnek egymás mellett, csendben, egy házban, de külön szobában.
2013. júl. 21. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Régi a kérdés de jó :)

Én nagyon sokáig azt hittem hogy semennyire nem befolyásol, aztán mikor teherbe estem egy gyakorlatilag mindenre alkalmatlan fickótól, akkor visszanéztem a korábbi életemre, és rájöttem, hogy mindig olyan férfiak mellett kötök ki, akikben ugyanazok az idegesítő tulajdonságok vannak mint apukámban, aki egyébként egyáltalán nem semmirekellő, keményen dolgozik, de otthon pl soha egy gazszálat nem tett keresztbe, mert úgy nevelték, hogy ez a nő dolga, ezt így nem mondja ki, csak nem csinál semmit, csak ül a kanapén. A szüleim úgy neveltek fel engem és a tesómat, hogy lusták voltak bármilyen közös programhoz, helyette rengeteget beszélgettek velünk ami nagyon jó volt, de emlékszem amikor játszótérre akartam volna menni vagy csak ki sétálni egyet velük, akkor erélyesen rámparancsoltak, hogy ne hisztizzek már jó dolgomban. Soha nem csináltak velünk olyan számomra klasszikus és örömteli szülő-gyerek dolgokat, pl ha mekibe vittek minket, az is úgy volt hogy elhoztuk a kaját aztán mindenki külön ette meg, emiatt már egy idő után nem is akartunk menni, mert nekünk az lett volna benne az öröm hogy együtt.

Na emiatt én minden nap szánok rá nem kevés időt hogy játszótérre, sétálni vigyem a gyerekemet, vagy ahová ő szeretne menni. Egyedül nevelem, de legalább nincs otthon egy férfi aki csak látszólag van jelen apaként, és anyagilag. Persze több mint valószínű, hogy ha majd felnő a lányom, akkor olyasmit fog így felróni nekem, mint ahogy én most leírtam a minőségi idő hiányát, ami nekem most eszembe sem jut hogy igényelné :) De igyekszem majd figyelni hogy mit igényel és ésszerű keretek közt úgy alakítani az életünket.

2014. okt. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!