Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek nem a szülőknek...

Ha a gyerek nem a szülőknek tanul, akkor a szülők sok esetben miért nem engedik, hogy a gyerekük abba az irányba menjenek továbbtanulni, amit ő szeretne?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy a szülőknek kell a tanulással megfelelni egyes kétségbeesett diák kérdésfeltevőnek azáltal, hogy a szülő nem engedi az adott főiskolára/szakmára jelentkezni őt, vagy csak azzal a feltétellel, hogy amennyiben nem a kiszemelt pályán indul tovább, semmilyen támogatásra ne számítson a gyerek. Szerintem ez elég undorító viselkedés egy szülőtől, egy érettségiző diáknak már van annyi önállósága (kellene), hogy ő maga döntse el, mit szeretne csinálni, és teljesen természetes kéne hogy legyen, hogy a szülei ebben támogatják (nem anyagilag gondoltam, de legalább bíztató szavakkal). Ennek ellenére mégis gyakorlatilag a szülőknek kell tanulni.

Nektek mi a véleményetek erről?


2012. okt. 13. 09:50
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
81%
Nagyon sok ember nem tud túllépni a saját elképzelésein. Ezért ami neki jó, csak az lehet - szerinte - jó másnak is. Aki erősebb személyiség emellé, az még erőltetni is fogja.
2012. okt. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%

Marha sok önállóság van, azért van ennyi bölcsész meg stb semmirekellő diplomás.

Számtalan ilyen ismerősöm van, h kihisztizte, h oda mehessen ahová akar, mert ő egy igazi egyéniség és ő azt fogja csinálni amit akar és majd megmutatja.

Igen megmutatta h kell elb.aszni 3-4 évet meg többszáz ezer forintot egy olyan diplomara, amivel bérlelt helye van a munkaügyiben.

Aztán mikor felhozzák neki a szülők akkor megy az ajtócsapkodás, főleg akkor mikor szóba jön h két év otthonülés után ha más nem akkor el kellene menni a Tescoba dolgozni, de hát ugye ez se tetszik mert ő diplomás és nehogy már ő nem fog a pénztárban állni.....

Vicc.

2012. okt. 13. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
61%
Azért egy érettségiig el kell "rugdalni" a gyereket, de hogy azon belül milyen szakot választ, szerintem mindegy. A legvégén úgyis csak az érettségi számít.
2012. okt. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
64%

Engem szakra nem erőltettek, de továbbtanulásra igen.

A szaknál inkább ajánlgattak, de nézve azt is, hogy mi erősségem, mi nem. (Teszem azt, a matekhoz és a kémiához nincs érzékem, nem is szeretem őket, így az ilyen szakosodásokat ők sem erőltették.)


Viszont amikor mondtam, hogy szeretnék egy kicsit dolgozni, mert érzem, hogy nem becsülném meg a diáklétet - iszonyatos ellenállásba ütköztem. Ennek örömére 8 év alatt végeztem el egy négy éves képzést, mert semmi belső motivációm nem volt. Ők meg csendben őszültek, hogy soha nem lesz diplomám.


Most, hogy dolgozom, pont egy matekos szakirány gyakorlati hasznát látom nap, mint nap. Annyira elkezdett érdekelni, hogy könyveket vettem és okítom magam - anno ugyanezt a motiváló hatást vártam volna a korai munkavállalástól.

Tehát most szívesebben tanulok munka mellett, mint korábban, amikor semmi dolgom nem volt - de perspektívám sem.

2012. okt. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
9%

Nekem szigorúak voltak a szüleim,mikor suliba jártam.Mindig is azt hittem,hogy nekem gimibe kell mennem,ha kijàrtam a 9 osztàlyt..de nem,nem szoltak bele,ràm bízták.így agràrvállalkozó szakom van,amit mèg tovàbb kellene fejleszteni

....nem magyarorszàgi vagyok...

2012. okt. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
47%
Apu fizikai munkából él. Ki volt akadva, fel volt háborodva, és hisztizett, mert érettségi után nem olyan szakra mentem tovább, hogy az életben irodai munkából éljek. Pedig én nem akarok egy íróasztal mellett megöregedni. Elfogadta, nem tehetett mást.
2012. okt. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
79%

Ha a szüleim egy fokkal erőszakosabbak lettek volna, és nem engedik, hogy bölcsészkarra menjek, akkor lehet, hogy nem egy multicég telefonos ügyfélszolgálatosaként végzem... Természetesen nem hibáztatom őket, hiszen jót akartak, nem erőltettek rám semmit, talán nem is hallgattam volna akkor rájuk, de ha legalább megpróbálják, lehet, hogy meg tudtak volna győzni.

Az öcsém nem akart továbbtanulni, kompromisszumot kötöttek, elvégzett egy kétéves képzést, utána rábeszélték, hogy végezze el a hozzá kapcsolódó főiskolai szakot, most tök jó munkája van, nagyon élvezi, jól keres.

Nem azt mondom, hogy hatalmi szóval kéne bármit rákényszeríteni egy fiatalra, de egy 18 éves, hiába nagykorú, gyakran még nem elég érett arra, hogy teljesen önállóan hozza meg az élete nagy döntéseit, és ilyenkor nem bűn befolyásolni egy kicsit.

2012. okt. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
62%

Államin tanultam jogot, azt 2 évig bírtam, utána anglisztikára mentem át "mert kell a diploma"...


Most vízvezetékszerelő vagyok :)


23/L

2012. okt. 13. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
20%

mert lehet hogy z ő életünk nem sikerült valami jól, és azt hiszik, hogy azáltal kapnak még egy esélyt hogy helyrehozzák, hogy a gyereket, aki teljesen más személyiség másféle érdeklődéssel és vágyakkal, ráerőltetik valamire, amit tulajdonképpen ők szeretnének elérni.


mások egyszerúen csak korlátoltak és szúklátókörüek, tulajdonnak tekintik a gyereket nem önálló individumnak, és azt hiszik, hogy nála sokkal jobban tudják, hogy milyen életet kellene majd élnie.

2012. okt. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Ha 18 évesen kezdted a jogot 2 év 20, utána anglisztika,

hány év alatt is lesz meg, ha "kell a diploma"??

Közben vízvezeték szerelő is lettél?? LOL persze, és most vagy 23 és lány...

FAKE

2012. okt. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!