Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek nem a szülőknek...

Ha a gyerek nem a szülőknek tanul, akkor a szülők sok esetben miért nem engedik, hogy a gyerekük abba az irányba menjenek továbbtanulni, amit ő szeretne?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy a szülőknek kell a tanulással megfelelni egyes kétségbeesett diák kérdésfeltevőnek azáltal, hogy a szülő nem engedi az adott főiskolára/szakmára jelentkezni őt, vagy csak azzal a feltétellel, hogy amennyiben nem a kiszemelt pályán indul tovább, semmilyen támogatásra ne számítson a gyerek. Szerintem ez elég undorító viselkedés egy szülőtől, egy érettségiző diáknak már van annyi önállósága (kellene), hogy ő maga döntse el, mit szeretne csinálni, és teljesen természetes kéne hogy legyen, hogy a szülei ebben támogatják (nem anyagilag gondoltam, de legalább bíztató szavakkal). Ennek ellenére mégis gyakorlatilag a szülőknek kell tanulni.

Nektek mi a véleményetek erről?


2012. okt. 13. 09:50
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

A gyerek nem a szülőnek tanul! A szülőnek joga van tanácsot adni, mind középiskolai, mind felsőoktatási továbbtanuláshoz, de a gyerek helyett nem dönthet! Én angol-földrajz szakos tanár vagyok egy szakközépiskolában. Anno szüleim nekem az általános iskola után a szakmunkásképzőt eröltették. Azt akarták, hogy villanyszerelő legyek, de én mentem a saját fejem után és gimnáziumot, majd egyetemet választottam. Ne értsetek félre nagyra becsülöm a villanyszerelőket és a többi szakmunkást is, mert nagy szükség van rájuk. Soha nem bántam meg és örülök, hogy megvalósíthattam azokat a célokat, amiket kitűztem magam elé. Korábban valaki itt írta, hogy a bölcsészeknek bérelt helyük van a munkanélküli irodákban. Ezzel nem értek egyet, mert aki akart is valamit kezdeni magával az életben az el tudott, el tud helyezkedni bölcsészként is. Szerencsére én még nem jártam munkanélküli hivatalban, pedig nem az első munkahelyemen vagyok most. Tanítottam már egy általános iskolában is és ez mellett egy nyelviskolában is tanítok. Jelenlegi munkahelyemen, egy szakközépiskolában, a végzős diákjaimnak (nem vagyok ofő) azt szoktam tanácsolni, hogy ha megvannak a kitűzött céljaik, akkor azokat próbálják meg megvalósítani.

27/f

2013. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!