Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha a gyerek nem a szülőknek...

Ha a gyerek nem a szülőknek tanul, akkor a szülők sok esetben miért nem engedik, hogy a gyerekük abba az irányba menjenek továbbtanulni, amit ő szeretne?

Figyelt kérdés

Sokszor olvasom, hogy a szülőknek kell a tanulással megfelelni egyes kétségbeesett diák kérdésfeltevőnek azáltal, hogy a szülő nem engedi az adott főiskolára/szakmára jelentkezni őt, vagy csak azzal a feltétellel, hogy amennyiben nem a kiszemelt pályán indul tovább, semmilyen támogatásra ne számítson a gyerek. Szerintem ez elég undorító viselkedés egy szülőtől, egy érettségiző diáknak már van annyi önállósága (kellene), hogy ő maga döntse el, mit szeretne csinálni, és teljesen természetes kéne hogy legyen, hogy a szülei ebben támogatják (nem anyagilag gondoltam, de legalább bíztató szavakkal). Ennek ellenére mégis gyakorlatilag a szülőknek kell tanulni.

Nektek mi a véleményetek erről?


2012. okt. 13. 09:50
1 2 3
 11/21 anonim válasza:
38%

Amikor otthon elmondtam, hogy az orvosira megyek a szuleim le akartak beszelni rola, azt mondtak sose leszek jo sebesz, hogy ugy sem fog sikerulni.


Most masodeves sebeszrezidens vagyok

2012. okt. 13. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
48%

kedves "FAKE"-nak nevező egyén....

hallottál már esti rendszerű egyetemről? a vízvezeték szerelő képzés meg 10 hónap, nézzél utána... amúgy meg minek is magyarázkodom neked? áááh....

2012. okt. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
35%

Igen, mert 18 évesen főleg h a szüleid nyomtak biztos h levelezőin kezdted el a jogot.

Ha életedben lettél volna jog közelében tudnád h jogot levelezőin elvégezni az.......

2012. okt. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
0%
5-ös vagyok...mièrt lettem lepontozva???
2012. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
a jogot pont nappalin kezdtem, az anglisztikát leveleztem 1 évig
2012. okt. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 dragonline válasza:
41%

Valóban tudnak választani a fiatalok szakot.

Ez tény. Olyat választanak amit szeretnek.

A gond csak annyi hogy abból nem fognak tudni megélni.

Ha a szülő állja a költségeket akkor igenis van joga beleszólni hogy mit végez a csemete.Majd ha azt elvégezte és dolgozik utána elvégezheti azt is amit annyira szeretett volna ha még értelmét látja...de nem fogja látni értelmét.

A legjobb viszont a kompromisszum szülő és gyerek között.


Ma a gond az a fiatalokkal hogy nincs elég élettapasztalatuk de azt hiszik hogy mindent mindenkinél jobban tudnak...ez régebben is gond volt de nem volt annyira elterjedve mint ma.

2012. nov. 2. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Régebben ha úgy döntöttél, hogy 8 általános után elmentél bányásznak, vagy földet művelni, meg tudtál élni. Ma takarításhoz is kell az az értéktelen papír. Ezért indulnak a mai fiatalok hatalmas hátránnyal.
2012. nov. 2. 19:37
 18/21 anonim ***** válasza:
58%

Nagyon jó kérdést tettél fel! Tényleg!


Itt vagyok például én. A szüleim nem szóltak bele abba, hogy melyik iskolában szeretnék továbbtanulni. Tudták, hogy a helyes úton járok, és nem is hibáztattak, hogy az iparművészetibe (MOME) nem sikerült bejutnom. Oda tényleg nagyon nehéz bekerülni, de örülök, hogy olyan iskolákat végezhettem el, ahol fejleszthettem a tehetségemet.


És van egy másik történet is. Egy gimis barátnőm nagyon jól tanult földrajzból meg történelemből. Nagyon is érdekelte őt ez a két tantárgy, és szeretett volna ezekből továbbtanulni, de a szülei valamiért nem akarták. Ragaszkodtak ahhoz, hogy valami kommunikációs főiskolába járjon. De a barátnőm nem akart, ezért gyakori volt a veszekedés köztük. Mivel nem akarta tovább rontani a helyzetet, beiratkozott abba az iskolába. Elvégezte ugyan, de ezek után nem sikerült ilyen munkát találnia, mert nem volt ehhez tehetsége. A szülők belátták, végül hagyták, hogy a saját útját járja. Ennek örült a barátnőm, de már bánja, hogy elpocsékolta a főiskolai éveit.

2013. jan. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Érdekes kérdés!


Szerintem, ez azért van, mert az ő idejükben más volt élet. És talán ez lehet az oka, hogy ragaszkodnak ahhoz, hogy a gyerekük folytassa ott, ahol ők abbahagyták.

2013. jan. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Kíváncsi vagyok még a válaszokra, eddig mindenkinek köszönöm aki hozzászólt :)
2013. jan. 25. 16:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!