Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy félek...

Miért van az, hogy félek bármit is elmondani a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Evvel arra célzok, hogy nem merek egy akármilyen kis dolgot is elmondani, mint példáúl, hogy anyu apu elkéne mennem ide vagy oda, pedig 20 éves vagyok már.... Ha már itt tartunk 20 évessen köteles vagyok azt is bejelnteni nekik, hogy én hova megyek, kivel talizok és stb...?
2012. okt. 13. 15:37
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet szigorúak a szüleid. Nekem azok voltak, még a barátnőimről se meséltem nekik.
2012. okt. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Pendulum92 ***** válasza:

Én mindig bejelentettem, de sosem volt megtiltva, így mindig el is mertem mondani.


Én is 20 vagyok.

2012. okt. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Két felnőtt között akik között szoros rokoni kötelék van ( házastársak, szülők és felnőtt gyerekeik ) normális megosztani, hogy hová megyünk.

Kb olyan szinten várom el a tájékoztatást tőlük ahogy én is megteszem: Sziasztok elmentem a boltba! Beugrok nagyiékhoz, kb másfél órát maradok. A barátnőmmel elmegyek a cukrászdába, a fél hetes busszal jövök haza...

Ha egy bimbózó szerelem miatt a 20 éves nem akar részletesen beszámolni az OK, de a hová és meddig szerintem akkor is elmondható, a sejtelmes haverokkal kifejezést meg nem feszegetem.

egy 20 éves anyuja

2012. okt. 13. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bocs egy kicsit off ra sikerült . Szóval lehet hogy a felnőttségedet még nem igazán szoktad meg, vagy zavar a részletekbe menő kérdezősködés. Időbe telik amíg kialakul, de ha nem adtál eddig okot a bizalmatlanságra (olyan kicsik is számítanak, hogy ha csúszik a program, vagy közbejön valami hazaszólsz-e ) akkor próbáld meg bátran, röviden, lényegre törően az apróbbakkal és a könnyebbekkel kezdve. Menni fog!

Sok sikert! :)

2012. okt. 13. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ugyanez van,bár én már 25 vagyok.

nem lehet hogy úgy érzed,hogy nem értenek meg? Olyan rossz az amikor egy titok nem azért marad titok mert azt akarod, hanem azért mert úgyse értenek meg

2012. okt. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a baj, hogy a szüleiddel talán nem alakult ki az a bizalom, aminek "normális" esetben meg kellene lennie. Ebben általában nem a gyerek a hibás, illetve talán a szüleid sem hibáztak, csak mondjuk a tapasztalatlanságuk miatt rosszul csináltak egyes dolgokat. Bármilyen nehéz is, de el kell kezdened valahol. Felnőtt ember vagy, neked is jogod van elmenni hazulról stb. Talán még örülnének is a szüleid, hogy bizonyos dolgokba beavatod őket. Egyébként amíg egy háztartásban élsz velük, addig nem vagy teljesen a magad ura, és valamilyen szinten nekik is lehetnek elvárásaik (pl. hogy tudjanak bizonyos dolgokat, kivéve mondjuk a nagyon intimeket). Másrészt meg szerintem annyi a minimum, hogy tudják, hol vagy és kivel, ha netalán baj történik, akkor tudjanak hol keresni, el tudjanak érni. Ha azt mondod, hogy "szeretnék találkozni a barátnőimmel, elmegyünk ide meg ide, ne aggódjatok, x órára hazaérek", akkor az szerintem korrekt. Nem kell minden részletet elmondanod, de jó, ha a szüleid az alapvető dolgokkal legalább tisztában vannak.
2012. okt. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!